Facebook Twitter E-mail
11. ledna 2013

Star Wars seriál na ABC? Jednáme o tom, říká její ředitel

Poslední dobou se zvyšuje tlak krve fanouškům Hvězdných válek až příliš často. Nejdřív to bylo kvůli koupi Lucasfilmu společností Disney, tentokrát to je kvůli něčemu úplně jinému.

V kuloárech star wars fandů a nerdů všeho druhu se totiž už dlouhou dobu šušká o velkém několikasetdílném hraném seriálu z prostředí expandovaného univerza. Tyto plány byly skutečně Rickem McCallumem (hlavním producentem filmů) potvrzeny, ale s dodatkem, že na tak velký projekt (každý díl by měl být po příběhové i trikové stránce srovnatelný s cca 1/2 epizody III) bude pravděpodobně těžké sehnat peníze.

Od té doby hlavní zpravodajské kanály o tomto projektu mlčely. Až do včerejška. Programový ředitel ABC Paul Lee totiž oznámil, že by stanice ráda navázala spolupráci s Lucasfilmem na nějakém projektu, ale zatím si nejsou jistí na jakém. Rozhovory jsou zatím kvůli dokončování akvizice (ta skončila 21. prosince, ale v jejím průběhu se nesměly uzavírat ani domlouvat žádné kontrakty) teprve na začátku.

Každopádně projekt hraného Star Wars seriálu znova ožívá v očích fanoušků. „Určitě to bude součást konverzace“ uzavírá Paul Lee rozhovor.

A tento krok dává seriálu (už dříve dostal jméno Star Wars: Underworld), jehož příběh si měl hrát dokonce i s cestováním v čase, velké naděje. Poté, co Disney koupil Lucasfilm (a naplánoval novou trilogii epizod) se totiž dalo čekat, že bude mít s touto značkou svoje záměry. A nerozjetý, ale přichystaný projekt (McCallum už dříve řekl, že mají napsané scénáře k cca 60–80 epizodám seriálu – Ronem Moorem, který psal scénáře k BSG) se jim velice dobře hodí do krámu. Krom prodeje reklamy se totiž ke Star Wars pojí obrovský merchandisingový kolos figurek, sběratelských karet, upomínkových předmětů a podobných věcí.

Už dříve bylo oznámeno, že datum premiéry SW: Underworld se kvůli finančním důvodům posouvá na rok 2016. Po posledních zprávách je tu naděje, že by to mohlo být datum konečné.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

FifaH009
před 215 týdny
No vypadá to zajímavě, tak doufám, že se to povede a nebude to propadák. Jediné...
OlinkaS
před 215 týdny
Vypadá to zajímavě. Může to být buď velký hit a nebo největší propadák......
Heimdal
před 215 týdny
Přesně to si myslím buď to bude hit co tu už dlouho nebyl nebo propadák...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY