Facebook Twitter E-mail
16. února 2013

FOX chystá na léto revoluční Short-Com Comedy Hour

V letošní sezóně si stanice FOX nevybrala pro seriál ani jednu tradiční multi-camera komedii. Skoro to už vypadalo, že na tento formát zanevřela. Opak je ale pravdou.

Zprávy o tom, že FOX objednal na léto 2013 novou komedii, zůstaly nezaznamenány někde hluboko pod tíhou výraznějších novinek. Každopádně léto se nám rychle blíží a není od věci se na tento projekt podívat blíže.

Stanice FOX plánuje návrat k tradičnímu sitcomovému formátu multi-camera. Kromě toho se chystá vrátit v čase ještě víc, až k dobám, kdy televizi vládli standup komici jako Bill Cosby nebo Jerry Seinfeld. ¨

Zelenou dostal seriál The Short-Com Comedy Hour, nová show, ve které se budou v průběhu šesti až devíti epizod představovat nové krátké komedie (kratší, než klasický sitcom), tzv. „short-comy“. FOX na tuto objednávku nahlíží jako na moderní zvrat ve světě současných multi-camerových komedií a zároveň jako na příležitost, jak objevit a předvést komediální talent herců, kteří by se tak v budoucnu mohli stát tvářemi klasických komediálních seriálů.

„V podstatě jde o to, že zcela rušíme tradiční skriptový proces vývoje komedií,“ řekl prezident FOXu, Kevin Reilly. „Našim cílem je představit komediální hlasy na světové platformě, dát jim možnost experimentovat, růst a zdokonalovat jejich nápady.“

Každý hodinový díl divákům nabídne čtyři short-comy. Ty si vymyslí, natočí a budou produkovat standup komici, jejichž záměrem je vytvořit pro sebe nějakou postavu, která se předvede v jedné scéně. „Tyto postavy budou vytvořeny z aspektů soukromých životů těvchto komiků,“ řekla šéfka oddělení komedií FOXu, Suzanna Makkos.

Sama Makkos vyrostla na multi-camerových sitcomech a začala svou kariéru v komedii, když tyto sitcomy dominovaly programu. Podle ní právě multi-cam zůstalo pro FOX prioritou. „Nikdy jsme se neodvrátili od multi-camerové komedie. V minulém tvůrčím cyklu jsme ji mírně odložili do pozadí, jelikož jsme chtěli posílit i úterní single-camerovou odnož stanice.“

Lidé ve FOXu přemýšleli, jak se postavit k tomuto žánru, když si vzpomněli na začátky seriálů The Honeymooners a The Simpsons, které byly také velmi netradiční. Z toho pak vzešel nápad na The Short-Com Comedy Hour.

Během měsíců bylo vybráno pět komiků, kteří své nápady na jednoscénní short-com předvedou. Jsou to Kevin Smith, Dov Davidoff, Ali Wong, Neal Brennan a Michael Kosta. Komedií bude provázet moderátor Craig Robinson a bude jim živě hrát kapela The Nasty Delicious.

Natáčení scének probíhalo tento týden, diváci měli možnost se zdarma dostavit a podívat se.

„Nejvíce“ informací, i když jde stále jen o malý zlomek, je k dispozici o Kevinu Smithovi, který se svými filmy proslavil po celém světě. V jeho scénce budou vystupovat kromě něho i Shannen Doherty a Ralph Garman.


Co na tento nápad říkáte? Nebude matoucí vidět za hodinu čtyři komedie? Nebude to nuda? Máte rádi standup komiky?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

koczi.ok
před 204 týdny
Tomu říkám rychlá mobilizace, díky ;)
ragelly
před 204 týdny
Snad jsem vystihla podstatu, není zač :D A to jsem ten příspěvek na FB viděla...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Preacher