Facebook Twitter E-mail
10. prosince 2013

NBC vyvíjí minisérii o sériovém vrahovi

Tvůrci Craig Zadan a Neil Meron opět spojili své síly a usilovně pracují na osmihodinové minisérii Nemesis, kterou si objednala stanice NBC. Drama bude vyprávět o známém prohibičním agentovi Eliotu Nessovi, kterého si v oscarovém filmu The Untouchables (Neúplatní) zahrál Kevin Costner. Seriál vychází z knihy Nemesis: The Final Case Of Eliot Ness od spisovatele Williama Bernhardta.

Příběh je založen na skutečných událostech, které se přihodily Eliotu Nessovi v roce 1935 (mezi filmem a minisérií tedy bude časový skok). Jako nově zvolený vedoucí veřejné bezpečnosti v Clevelandu začíná Ness vyšetřovat sérii vražd, které má na svědomí jediný člověk. Policie začne nacházet bezhlavá těla, jejichž hlavy byly odděleny profesionálně, vrahem je tedy někdo s lékařskými dovednostmi. Jedná se o prvního sériového vraha v Americe a lidé začínají panikařit. Přestože se nevraždí na Eliotově teritoriu, ujímá se případu právě on. Čím více energie při vyšetřování vynaloží, tím více jej případ ovládá a hrozí, že mu zničí život.

Tento případ se v Americe v 30. letech opravdu stal, sériový vrah měl na svědomí nejméně 12 obětí, o kterých policie věděla, a minimálně z dalších tří jej podezřívala. Zabíjel muže i ženy, identifikovat se podařilo pouze dvě oběti. Vraha bohužel nikdy nedopadli.

Scénáře se ujme Benjamin Brand, který bude společně se Zadanem, Meronem a Adamem Goldwormem plnit i funkci výkonného producenta.


Máte rádi seriály o sériových vrazích? Baví vás seriál více, když byl natočen podle skutečné události?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Jessica Angell
před 188 týdny
podle mě je nejzajímavější sériový vrah navíc jeden z prvních podložených...
Radmila
před 188 týdny
Kdo zvládne polštinu koukněte na youtube na dokument o H.H.Holmesovi
ševča
před 181 týdny
ale opravdu k článku - jo, to by mohlo být dobré.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY