Facebook Twitter E-mail
4. července 2014

American Gods: válka bohů v projektu kabelovky Starz

Prémiová kabelovka Starz se spolu se scenáristy a producenty Bryanem Fullerem (Hannibal) a Michaelem Greenem (The River, Heroes) pustila do adaptace fantasy románu American Gods od Neila Gaimana. Tato kniha se dočkala překladu do více než třiceti jazyků, u nás byla vydána pod názvem Američtí bohové. Projekt již dříve vyvíjela HBO, která se ho vzdala.

Starz se zavázala, že pokud bude vedení kabelovky spokojené s kvalitou scénářů, vynechá pilotovou fázi a objedná si rovnou celou sérii. Výkonnými producenty a showrunnery by v tom případě byli právě Gaiman, Fuller a Green. Projekt vzniká u produkční společnosti FremantleMedia North America, za kterou budou výkonnými producenty Thom Beers, Craig Cegielski a Stefanie Berk. Za kabelovku bude na projekt dohlížet Ken Segna.

Děj dramatu se soustředí okolo války zuřící mezi starými a novými bohy. Tradiční bohové, kteří mají svůj původ v Bibli a mytologiích z celého světa, postupně přicházejí o své věřící. Ti totiž přecházejí k novému panteonu bohů odrážejících jevy moderní společnosti jako jsou láska k penězům, moderní technologie, média, celebrity nebo drogy. Hlavní postavou je bývalý podvodník Shadow Moon, který se stane osobním strážcem a cestujícím společníkem pana Wednesdaye. Ten vystupuje jako podvodník, ale ve skutečnosti je jedním ze starých bohů. Vydal se na cestu napříč Amerikou s úkolem shromáždit spojence a připravit se na bitvu proti novým bohům.

Autor knižní předlohy Neil Gaiman k práci na projektu řekl: „Když vytváříte věc jako je American Gods, která přitahuje fanoušky i maniaky, lidi, kteří na sebe tetují nebo nechávají tetovat citáty z knihy, na níž těm všem hluboce záleží, tak je nesmírně důležité, abyste svůj tým vybírali opatrně. Nechcete zklamat fanoušky či lidi, kterým na té knize záleží. (…) Na mém týmu, o kterém věřím, že tu knihu dostane do světa, se mi nejvíc líbí to, že jde o stejné fanatiky, které American Gods přitahovala od samého začátku. Sice jsem nezjišťoval, jestli na sobě Bryan Fuller nebo Michael Green nemají nějaká tetování s citacemi z knihy, ale vůbec by mě to nepřekvapovalo. Tým ve Starz zase věděl dost jistě, že chtějí Shadowovi, Wednesdayovi i Lauře poskytnout domov hned, jak se o té možnosti doslechli. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak ten příběh představí nejširšímu možnému publiku, které se s ním dokáže vypořádat.“


Znáte knižní předlohu? Byli byste rádi, pokud by se tento projekt dočkal objednávky na seriál?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Yanek1
před 155 týdny
Vy myslíte tu incenaci někdy z pětadevadesátýho natočenou na úrovni...
lokot
před 154 týdny
No rozhodně to vypadá zajímavě.
ševča
před 123 týdny
O knize slyším prvně, ale vypadá to dobře.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY