Facebook Twitter E-mail
21. července 2014

AMC a inspirace klasickým čínským románem rovná se Badlands

Kabelovka AMC oznámila, že se drama Badlands dočká přímé objednávky na celou sérii. Toto drama je popisované jako seriál napříč žánry s tématikou bojových umění a velice volně se inspiruje Putováním na západ, jedním ze čtyř klasických čínských románů, který byl vydán koncem 16. století. Badlands vypráví příbeh o velikém válečníkovi a mladém chlapci, který se vydává nebezpečnou zemí na cestu za hledáním osvícení.

Kabelovka si objednala šest hodinových epizod od AMC Studios, které mají mít premiéru koncem roku 2015 nebo v roce 2016. Tvůrci dramatu jsou scenáristé a showrunneři Al Gough a Miles Millar (Smallville). Výkonnými producenty spolu s nimi budou Stacey Sher, Michael Shamberg (Pulp Fiction), Daniel Wu a Stephen Fung.

Badlands je celkově třetím seriálem, který se dočkal přímé objednávky na celou sérii a přidává se tak k Better Call Saul a hitu The Walking Dead. Joel Stillerman z AMC k připravovanému seriálu řekl: „Jsme neuvěřitelně nadšení, že můžeme Alovi a Milesovi, ale také Stacey s Michaelem z Double Feature pomoci přivést Badlands k životu. Tento tvůrčí tým má mnoho zkušeností s aktualizací klasických žánrů z jejich filmové a televizní tvorby a jejich ztvárnění bojových umění nebude žádná výjimka. Vedle nádherného příběhu se jim podařilo dát dobromady hvězdný tým pro choreografii bojových umění tvořený Danielem Wu a Stephenem Fungem.“

AMC se s posledními dvěma skriptovými dramaty, kterými byly Turn a Halt and Catch Fire, nedařilo tak, jak by si kabelovka představovala. Zatímco drama Turn se už dočkalo obnovení pro druhou sérii, rozhodnutí o miláčkovi kritiků s dosti nízkými ratingy Halt and Catch Fire ještě nepadlo. Z žádného z těchto seriálů se ovšem nestal očekávaný hit, který by AMC dokázal nahradit její hity Breaking Bad a Mad Men, který se rozloučí v roce 2015. Nové drama Badlands se tak kabelovce hodí.


Dokáže se podle vás tento seriál ujmout?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Firox
před 165 týdny
Jsem zvědavej

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY