Facebook Twitter E-mail
30. srpna 2014

Filmový Shutter Island Martina Scorseseho jako seriál na HBO

Světoznámý režisér Martin Scorsese opět spojuje síly s Dennisem Lehanem, autorem knihy Shutter Island (Prokletý ostrov), aby společně zapracovali na potenciálním seriálu pro HBO, který bude úzce spjatý se stejnojmenným filmem z roku 2010.

Lehane se společně s Tomem Bernardem ujme scénáře k pilotní epizodě, kterou bude režírovat samotný Scorsese. Provizorní název projektu je Ashecliffe podle jména psychiatrické léčebny, ve které se děj knihy i filmu odehrává. Události seriálu budou předcházet těm, které se staly ve filmovém zpracování. Děj se soustředí na historii léčebny a na hrozivá tejemství jejích zakladatelů z počátku 20. století, kteří vyvinuli metody léčby duševně nemocných.

Scorsese i Lehane budou plnit funci výkonných producentů a na tuto pozici se k nim přidají i původní členové filmového týmu – hlavní hvězda Leonardo DiCaprio, producent Brad Fischer a scenáristka Laeta Kalogridis.

Scorsese v minulosti režíroval pilotní epizodu seriálu Boardwalk Empire (Impérium – Mafie v Atlantic City), který také běží na HBO a ve kterém zároveň plní i funkci výkonného producenta. Chystá se také režírovat pilot zatím nepojmenovaného projektu ze 70. let právě od tvůrce Boardwalk Empire Terence Wintera.


Četli jste knihu Prokletý ostrov a/nebo viděli stejnojmenný film? Lákal by vás tento seriál? Dali byste mu šanci?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Tempy
před 163 týdny
Už před lety jsem si při sledování říkala, že by z toho byl skvělý seriál,...
petruska.77
před 163 týdny
Tak na tohle jsem moooc zvědavá! Četla jsem jen knížku, film jsem (zatím)...
Cherry :-*
před 163 týdny
Film jsem viděla takže, jestli seriál bude skvělý jako ten film, tak proč ne. :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY