Facebook Twitter E-mail
3. září 2014

Duchové a démoni povstávají v The Living And The Dead

BBC One oznámila schválení nového šestidílného dramatu s nadpřirozenou tematikou Living And The Dead. Jeho tvůrci jsou již ostřílení Ashley Pharoah a Matthew Graham, kteří za sebou mimo jiné mají spolupráci na scénářích k mysteriózní kriminálce Life On Mars, její volné pokračování Ashes To Ashes nebo právnické fantasy Eternal Law. Produkce seriálu se ujme BBC Wales Drama ve spolupráci s BBC America.

Děj je zasazen do anglického Somersetu roku 1888. Hrabství i jeho obyvatelé jsou na pokraji monumentální změny, balancují na stěžejní hranici mezi starobylými tradicemi a průmyslovou vědeckou budoucností. Je to země plná mýtů a duchů, poltergeistů i démonů – pokud kdy byla doba, aby tito duchové povstali ze země, tak toto je právě ona. V srdci nepočetné komunity Somersetu je Nathan Appleby, zdráhavý farmář a gentleman, který je posedlý svou snahou dokázat existenci posmrtného života. Tento komplikovaný a přesvědčivý badatel bude s podporou Společnosti pro psychický výzkum vyšetřovat strašidelná místa, paranormální události i návštěvy duchů. Spolu se stále častějším výskytem těchto vyšetřování, která jsou čím dál děsivější, začíná Nathan vídat a slýchat věci znepokojivé natolik, že to předčí veškerou jeho představivost. Začne Nathanův okultní koníček ohrožovat jeho rodinu, živobytí či dokonce příčetnost?

Programová ředitelka BBC One, Charlotte Moore, k novému dramatu řekla: „Tento nový vzrušující fantasy seriál pocházející od tvůrců Life On Mars a Ashes to Ashes, ve kterém se skutečná minulost prolíná s mýty, vyděsí publikum a probudí i mrtvé.“ Ashley Pharoah a Matthew Graham pak ještě doplnili svoji představu o novém dramatu: „Naposledy jsme byli ze seriálu takto nadšení u Life On Mars a Ashes To Ashes – chceme, aby byl dojemný, něžný, tělesně smyslný… a hodně, hodně strašidelný.“

Natáčení je naplánované na příští rok.


Co říkáte na námět této duchařské novinky?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Poppy
před 146 týdny
Vzhledem k tomu, že jsem ulítlá na BBC, bude to zajímavý prvek ve...
Leslie
před 146 týdny
Na to určitě kouknu. :) Nadpřirozený britský seriál? Neber to.
ufonka
před 146 týdny
Tak to je něco přesně pro mě. :) Už se na to těším.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY