Facebook Twitter E-mail
17. února 2015

The Legend of Zelda ožívá!

Seriálů, které vycházejí z knižní předlohy je požehnaně. Těch, které si za vzor berou hry – ať už počítačové, nebo ty vytvořené speciálně pro hrací konzole (PlayStation, XBox, Nintendo…) – už tolik není. Pravděpodobně by se daly spočítat na prstech a i z těch je většina animovaná, nebo ve formě webseriálu. To by se nyní mohlo změnit.

Netflix a společnost Nintendo nyní vyvíjejí projekt, ze kterého jásá spousta fanoušků – The Legend of Zelda. Ano, jeden takový seriál už tu byl. Před více jak dvaceti lety se tato hra objevila jako animák na amerických obrazovkách a po třinácti epizodách zase skončila. Tentokrát se na nás chystá živá akce se skutečnými herci. Ještě není jasné, kdo se ujme scénáře, ale již nyní je tento projekt popisován jako „Hra o trůny pro celou rodinu“. Herecké obsazení by mělo být, co se věku týče, spíše mladé, ale to je prozatím vše, co víme.

A co že je to The Legend of Zelda? Je to japonská akční adventura, která poprvé spatřila světlo světa 21. února 1986. Od té doby už vznikla spousta dalších verzí a spinoffů a universum Zeldy se utěšeně rozrůstalo. Seriálový fanoušci se s touto tématikou mohli setkat ve webseriálu The Legend of Neil, kde byl líný povaleč Neil přenesen do hry a ujal se role hlavního hrdiny Linka.

I když se s postupem času objevovali noví nepřátelé a nové úkoly pro hlavního hrdinu, základní kostrou příběhu je elf Link, který se snaží zachránit princeznu Zeldu a království Hyrule od hrozivého záporáka jménem Ganon.


Hráli jste někdy The Legend of Zelda? Chtěli byste vidět seriál z tohoto universa? Kterou další hru byste navrhli seriálovým tvůrcům?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Dadulinka
před 130 týdny
Pardon, vycházela jsem z původního článku, osobně jsem hru nehrála......
Carljack
před 130 týdny
Nehrál jsem ani jeden díl a vlastně sérii ani neznám. Jen něco málo - co jsme...
ševča
před 121 týdny
Hra o trůny pro celou rodinu? To trošku přehnali, ne?

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY