Facebook Twitter E-mail
9. března 2015

Česká HBO chystá adaptaci norského krimi

Na začátku března začalo natáčení nového původního seriálu HBO Europe pro kabelovou stanice HBO. Pracovní název zní Mamon a tento kriminální počin bude adaptací norské předlohy. Diváci se podle všeho mohou těšit na nespočet uznávaných českých herců a v jejich čele bude duo Matěj Hádek a Eva Leimbergerová.

Tento mysteriózní thriller bude pojednávat o novináři, který vyšetřuje kauzu týkající se jednoho významného státního podniku. Při pátrání pro svůj článek ovšem tento novinář zjistí, že je do tohoto velkého případu zapleten i jeho vlastní bratr, čímž vzniká komplikace.

Režie se ujme Vladimír Michálek, který už nasbíral zkušenosti u filmů jako jsou Babí léto, Zapomenuté světlo nebo například Je třeba zabít Sekala. Produkci zaštítí produkční společnost Bionaut a natáčení je naplánováno na celkem sedmdesát pět natáčecích dní. Zajímavostí je, že se bude natáčet nejen v našich lujích a hájích, ale i v zahraničí.

V posledních letech se HBO Europe poměrně činila, co se týče takovýchto projektů. Určitě stojí za zmínku například minisérie Hořící keř, která u nás získalo neuvěřitelných jedenáct Českých lvů a několik dalších zahraničních cen, nebo Hřebejkovo vztahové drama Až po uši, které se stalo nejúspěšnějším seriálem v historii české HBO. Zapíše se Mamon mezi další její úspěchy?


Zaujal vás námět tohoto nového projektu? Dáte mu šanci, až se dostane na naše obrazovky?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kastor Pollux
před 111 týdny
No jen houšť a větší kapky...HBO je v tomhle směru, myslím vlastní tvorba,...
Balthazar6
před 111 týdny
Tak jsem zvedav, jak se s tim nametem poperou. Protoze co si budem povidat...
lukascoolarik
před 111 týdny
Osobně jsem zvědav, co HBO svede. Přiznejme si to, české seriály obvykle...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY