Facebook Twitter E-mail
16. dubna 2015

American Odyssey jde pryč z programu. Znamená to konec?

[Update] Podle vyjádření stanice NBC šlo jen o chybu v programu a další epizody seriálu budou odvysílány, jak bylo původně naplánováno.

Seriál stanice NBC American Odyssey, který zažil svou premiéru před deseti dny (5,37 milionu diváků a rating 1.1) se potichu vytrácí z programu. Po druhé epizodě, která zaznamenala výsledek jen lehce nad 4 miliony diváků ho stanice neuvedla ve svém programu pro další dny, i když data vysílání epizod byla určená už z dřívějška.

Samozřejmě se může jednat o chybu v online systému NBC (která ale zasáhla zároveň i press release stanice) popřípadě jen neplánované odložení na další týdny. Pravděpodobnější ale je odstranění seriálu z programu nebo jeho přesun na jiný den (což vzhledem k jeho výsledkům by nebylo nic divného).

American Odyssey si za posledních pár týdnů prošel několika lehkými zvraty – nejdříve seriál těsně před premiérou změnil svůj název (původně se jmenoval jen Odyssey), pak si vysloužil nelichotivých 50 % na Rotten Tomatoes a 59 % na Metacritic, dvou největších amerických agregátorech recenzí. Hlavní věcí, na kterou recenzenti upozorňovali, bylo, že „i když se jedná o poměrně slušné špionské drama, nedokáže vystoupit ze stínu svých kvalitnějších předchůdců“.

Odstranění American Odyssey z programu může být pro seriál aktuálně konečná, stejně jako pro ostatní seriály stanice, u kterých se tak stalo – About a Boy a Constantine. Oba jmenované seriály sice oficiálně zrušeny nebyly, ale předpokládá se, že nejpozději na Upfronts (11. května) se tak stane.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

T.E.O.N.A.S
před 126 týdny
To je škoda, že další díly nebudou. Upoutávka na třetí vypadala dost dobře...
_karel_
před 126 týdny
To snad není pravda...
RRR
před 126 týdny
Hneď včera bolo oznámené, že je to len chyba zo strany NBC. 3. časť bude...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY