Facebook Twitter E-mail
4. října 2015

Jack Ryan bude špehovat na Amazonu

Jack Ryan. Jméno, které velice dobře zná každý čtenář špionážních románů Toma Clancyho. Možná jej ale znají i někteří nečtenáři – podle knih totiž bylo natočeno několik filmů. A teď přichází na řadu dokonce i seriál.

Streamovací služba Amazon dala před pár dny zelenou projektu o tomto analytikovi CIA, který se později stal i prezidentem Spojených států. Seriál však nebude přímou adaptací Clancyho knih, pouze z nich bude čerpat náměty na Ryanova začátečnická léta u Ústřední zpravodajské služby.

Za projektem stojí Carlton Cuse a Graham Roland, kteří budou spolu s Michaelem Bayem, Bradem Fullerem, Lindsey Springer, Andrew Formem a Maceem Neufeldem také i výkonnými producenty.

V románech byl Ryan zraněn při pádu vrtulníku, a tak působil jako vyučující na Námořní akademii. Později se přidal k CIA, kde se postupně vypracoval až na zástupce ředitele. Nakonec byl zvolen prezidentem Spojených států amerických.

Koho uvidíme v titulní roli však zatím ještě nebylo oznámeno. Ve filmových adaptacích Jacka ztvárnili Alec Baldwin (Hon na ponorku /1990/), Harrison Ford (Vysoká hra patriotů /1992/, Jasné nebezpečí /1994/), Ben Affleck (Nejhorší obavy /2002/) a Chris Pine (Jack Ryan: V utajení /2014/). Koho byste v této roli chtěli vidět vy?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Furiant
Autor by se dal charakterizovat jako seriálový maniak, tvůrce několika seriálových webů, dlouholetý redaktor SerialZone.cz, příležitostný časovač titulků, fanoušek metalu a věčný student.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

megawir
před 102 týdny
nejlepší Ryan je rozhodně Ford, ale i Pine celkem překvapivě potěšil......

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY