Facebook Twitter E-mail
27. května 2016

Z Catelyn Stark královnou matkou

Mocenský boj v napjaté atmosféře Války růží a plejáda historických postav v čele s triem Alžběta Woodvillová, Margareta Beaufortová a Anna Beauchampová aneb desetidílné historické drama stanice Starz, které se vysílalo v roce 2013. To je The White Queen (Bílá královna). Seriál je adaptací první knihy Philippy Gregory ze série The Cousins' War. Teď se na obrazovky chystá pokračování s názvem The White Princess, které se letos začne natáčet v Bristolu.

Jednu z hlavních rolí (Margaret Beaufort) si zahraje Michelle Fairley, kterou si diváci mohou pamatovat ze seriálu Game of Thrones (Hra o Trůny), kde ztvárnila jednu z nejdéle přežívajících postav Catelyn Stark. S hitem stanice HBO se rozloučila ve velkém stylu (Rudá svatba) a potom následoval jeden projekt za druhým. Naposledy například válečná minisérie Rebellion.

The White Princess je opět pohledem na Válku růží z ženské perspektivy. Margaret Beaufort je matkou Henryho Tudora a v pozadí tahá za nitky nejen aby svého syna na trůn dosadila, ale také aby ho tam udržela, což jsou dvě rozdílné, ale stejně náročné věci, zvláště když rivalové z Yorku neustávají ve spřádání intrik a začínají být úspěšní. Alžběta z Yorku je nucena provdat se za nového krále Henryho VII, aby sjednotila rody Yorků a Tudorů. Tím se samozřejmě dostává do konfliktu s Henryho matkou. Jak Margaretin vliv na syna slábne a Alžbětin stoupá, doléhá na Margaretino svědomí tíha hříchů minulých a současných a její vztahy s Henrym jsou napjaté k prasknutí.

Alžbětu z Yorku ztvární nadějná herečka Jodie Comer (My Mad Fat Diary, Thirteen) a celé natáčení by mělo započít ještě tento rok v Bristolu.


Zaujalo Vás pokračování White Queen? Máte rádi historické seriály? Co říkáte na obsazení?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Dominik Cenki Cenkner
před 64 týdny
Neviem či o Catelyn môžeme hovoriť ako o najdlhšie žijúcej postave...
IcePrincess
před 64 týdny
Já jsem asi jediná, kdo jí nemusí. O jejích hereckých kvalitách nepochybuji,...
Nira
před 64 týdny
Michelle Fairley jsem zaznamenala v Misfits a v HP, kde se spíše jen...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY