Facebook Twitter E-mail
21. června 2016

Zemřel Michu Meszaros, představitel seriálového ALFa

Herec Michu Meszaros, který se proslavil hraním seriálové postavičky ALFa, zemřel v 76 letech.

Meszaros, který začínal cirkusovými vystoupeními a taktéž byl přítelem Michaela Jacksona, nás opustil minulé pondělí. Velmi známý sitcom stanice NBC z osmdesátých let, ve kterém nosil kostým mimozemšťana, se dočkal 4 řad a vysílal se v letech 1986–1990. Bylo natočeno celkem 102 dílů. Herec zemřel v nemocnici Providence Little Company of Mary Medical Center v Kalifornii, sdělil jeho manažer Dennis Varga.

Postavička Alfa se na scéně objevovala v podobě loutky. Pokud ale byl potřeba záběr celého těla, oblékl si Michu Meszaros, který měřil pouhých 84 centimetrů, kostým postavy. Hlas Alfa potom obstarával spolutvůrce seriálu Paul Fusco, který stojí i za scénářem.

Herec se narodil ve vesnici nedaleko Budapešti v Maďarsku. S hereckou kariérou začínal již ve svých 14 letech v cirkusech a díky svému talentu se připojil k umělcům a bratrům Ringling Barnum a cirkusu Bailey v roce 1973. „Téměř hned se zapsal do paměti našich fanoušků, jeho talent byl nezpochybnitelný a zůstane navždy v našich vzpomínkách.“ stálo v jeho životopisu na stránce GoFundMe, která byla založena pro finanční podporu na výdaje spojené s léčením jeho zdravotních komplikací.

Meszaros si zahrál v několika filmových rolích jako například Waywork či Big Top Pee-Wee. Je po něm také pojmenována ulice ve městě Hawthorne.


Taky jste měli rádi Alfa? Budete na jeho představitele vzpomínat?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 36 týdny
Bude to znít asi trochu necitlivě, ale není trošku silné mluvit o něm jako...
sandokan555
před 36 týdny
ono ale zase dal alfovi pohyby aj tu chodzu a tak, a v tom kostime bolo...
Šéf
před 26 týdny
RIP Alfe

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY