Facebook Twitter E-mail
28. srpna 2016

You're the Worst: Britsko-američtí problémisté

Britská nevychovanost vs. americká posedlost. Možná to bude znít divně, ale i z lidských obsesí a z psychických chorob jde udělat romantický sitcom. A proklatě zábavný. Jeho hlavními hrdiny jsou totiž ti nejhorší z USA a z Británie.

Tak nějak se předpokládá, že svatby jsou místem, kde se lidé radují a věnují se zábavě. Jedná se o ideální možnost, kterak potkat nové lidi, oddat se neformálnosti a navázat nové kontakty. Třeba i s opačným pohlavím, byť v tomto aktu většinou hraje jistou roli i požitý alkohol. Svatby jsou zkrátka radost. Americký seriálový tvůrce Stephen Falk se ale na svět dívá trochu jinak. Prokázal to ostatně již svým předchozím seriálem Weeds (Tráva), v němž nechal osamělou matku na předměstí obchodovat s marihuanou. A také svatba se v jeho podání změní tak trochu v horor. Jsou na ní totiž přítomni dva lidé, se kterými rozhodně nelze vyjít úplně snadno.

Muž s britským a žena s americkým pasem. Oba ale jako by se narodili v samotném pekle. Možná i proto je to taky hned začne táhnout k sobě.

Pár, který se neměl sejít

Hlavní hrdina sitcomu You're the Worst (Nejsem do tebe blázen) Jimmy Shive-Overly je nepříliš úspěšný britský spisovatel, který žije v Los Angeles. Původně vlastně ani neměl být Britem, ale když Falk budoucího představitele a britského rodáka Chrise Geerea poznal, okamžitě Jimmymu přepsal kolonky v rodném listě. A taky na tom dost vydělal. Nyní je totiž Jimmy přesně tak nesnesitelný, jak jenom dokáže inteligentní Brit být.

Vysoký blonďák je cynický, uštěpačný, hádavý, a navíc všechny kolem trápí svým přízvukem, kterým deklaruje vlastní nadřazenost nad zbytkem tupé Ameriky. Spisovatel Jimmy je naprosto nesnesitelná osobnost, která věří, že pravda se má pálit přímo do očí a bez jakýchkoliv korektur. Takže žádný div, že je momentálně sám. Mimochodem ona výše zmíněná svatba se týkala jeho bývalé přítelkyně a po menším skandálu byl Jimmy z oslavy násilně vyveden.

Jen díky tomu se ale nakonec mohl na cigárku před hotelem seznámit s enormně nesympatickou Gretchen Cutler, kterou hraje jinak velmi sympatická americká rusovláska Aya Cash. A jak si tak každý vedl svou nad mixérem ukradeným z dárků od svatebčanů, najednou se ocitli doma, respektive v Jimmyho posteli. A nejen to. Gretchen, rozhodně ne pohádková bytost, která kvůli testu z matiky kdysi zapálila školu, si dá u Jimmyho a jeho spolubydlícího s posttraumatickým syndromem rovnou i snídani, což bezesporu něco značí. Tihle dva se totiž hledali, až se našli. Jen se musejí dopředu dohodnout, že se vlastně vůbec nemají rádi.

Ačkoliv se z nich nestanou velké hrdličky, o to více zbude prostoru pro drsný a značně nekorektní humor, kterým se v seriálu rozhodně nešetří.


A co vy? Dali jste šanci tomuto seriálu? Líbí se vám zde užívaný humor, nebo jste zvyklí na jiný druh zábavy?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
emJey (Bc. Milos Janu)
Bezmezný snílek, který stále hledá, co od života chce. Ví alespoň, že jeho láska k seriálům a filmům je napořád a dává mu pocit, že v tom není sám.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

seymy
před 51 týdny
I přes značnou míru vulgarismů, které mi většinou v seriálech vadí, jsem...
tarba
před 51 týdny
Taky děkuji za článek. Už mě navnadil na překládání :)
Koldik
před 50 týdny
Ozaj dobry clanok. Uz zacinam uvazovat ci sa do toho pustim...

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY