Diskuzní fórum

Na čom / ako sledujete seriály?

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Adrian "A.C." Conor
Uživatel od první verze | Cool level: 18 | Kocour
16. 10. 2015 / 21:36:03 (před 8 roky)
off

Technológie napredujú, seriály sa množia. Preto ma zaujíma ako sledujete svoje obľúbené seriály? Kupujete si originálne DVD? Napaľujete si seriály na DVD? Kúpili ste si externé disky a všetky seriály máte na nich?

No a u mňa je to tak, že pokiaľ vyšiel daný seriál na DVD tak si kúpim originál buď nové alebo bazarové. V ostatných prípadoch sa ho snažím nájsť v čo najlepšej kvalite 720p/1080p a tie mám na externom disku.

Wait for it...
avatar uživatele
ragelly
Boss přes články | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
16. 10. 2015 / 23:11:44 (před 8 roky)
off

Jelikož téměř všechno sleduju až zpětně, tak vše průběžně stahuju v průměrné kvalitě (HDTV mp4) a ukládám na exterňáky, které si poroučím k Vánocům :) Můj muž si ale seriály, na které kouká, vypaluje na DVD a stahuje taky 720p/1080p a ideálně ještě hledá web-rip nebo bluray, HDTV nemá vůbec rád. Takže my to máme tak úplně jinak každý :)

avatar uživatele
inekafe
Redaktor | Cool level: 93 | Jack Bauer
16. 10. 2015 / 23:14:29 (před 8 roky)
off

@ragelly: 720p/1080p vypaľuje na DVD? Čo sa zbláznil? :D

"Život jak vo videu, dopredu či dozadu, si nepretočím."
avatar uživatele
ragelly
Boss přes články | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
16. 10. 2015 / 23:21:32 (před 8 roky)
off
inekafe napsal(a):

@ragelly: 720p/1080p vypaľuje na DVD? Čo sa zbláznil? :D

Zbláznil, však mu to říkám už roky :D Jsme tady zaskládaní DVDčkama, 3 díly na jedno, pořád kupuje nové a nové balíky, říkám mu, že kdyby si koupil exterňák, 1000x ušetří, ale je to jako házet hrách na zeď :D

avatar uživatele
Adrian "A.C." Conor
Uživatel od první verze | Cool level: 18 | Kocour
16. 10. 2015 / 23:30:42 (před 8 roky)
off

@ragelly: Nemáš mu hovoriť, aby si kúpil externý disk. Máš mu ho kúpiť ako darček a už nebude mať na výber. A ešte mu to môžeš dať aj príkazom: "Tak a teraz všetky DVD nakopírovať na disk!!!!" :D

Wait for it...
avatar uživatele
inekafe
Redaktor | Cool level: 93 | Jack Bauer
16. 10. 2015 / 23:48:48 (před 8 roky)
off
ragelly napsal(a):

Zbláznil, však mu to říkám už roky :D Jsme tady zaskládaní DVDčkama, 3 díly na jedno, pořád kupuje nové a nové balíky, říkám mu, že kdyby si koupil exterňák, 1000x ušetří, ale je to jako házet hrách na zeď :D

Ušetrí; ext. HDD nehučí, keď je v mechanike (pri telke by to asi nevadilo, ale pri ntb/pc, Bože chráň :D); lepšia orientácia v seriáloch - na DVDčkách by som sa po pár stovkách DVD asi nedohľadal toho, čo chcem; jednoduchšia manipulácia a možnosť prenášania atď., atď. :D A to som ho považoval za celkom rozumného človeka. Asi to prehodnotím... :D

"Život jak vo videu, dopredu či dozadu, si nepretočím."
avatar uživatele
Seraphine313
Redaktor | Cool level: 88 | Fox Mulder
17. 10. 2015 / 00:07:47 (před 8 roky)
off
inekafe napsal(a):

Ušetrí; ext. HDD nehučí, keď je v mechanike (pri telke by to asi nevadilo, ale pri ntb/pc, Bože chráň :D); lepšia orientácia v seriáloch - na DVDčkách by som sa po pár stovkách DVD asi nedohľadal toho, čo chcem; jednoduchšia manipulácia a možnosť prenášania atď., atď. :D A to som ho považoval za celkom rozumného človeka. Asi to prehodnotím... :D

Ok, tak se do toho vložím, když už mě probíráte :D

na 1 GB vychází levněji pořád DVD než ext. HDD, mám to spočítané, jinak bych to nedělal.

Pokud bych chtěl přetáhnout všechny svoje DVD na HDD, jeden by nestačil. Tři by už možná stačily.

Co se týče životnosti, pořád preferuji DVD - když se ztrhá jedno, přijdu o pár epizod, jeden film nebo maximálně půl řady seriálu. Když mi odejde celý HDD, mám v kelu poměrně velkou část sbírky (že, ragelly?).

V plánu není takhle pokračovat donekonečna, rád bych všechno přetáhl do jednoho velkého multimediálního centra sestávajícího ideálně z takových 8 HDD (s 8 dalšími záložními), napojeného na televizi, PC a vůbec celý domácí okruh, aby do něj byl odkudkoli přístup.

ps. pokud si v tom udržuješ pořádek, dohledáš cokoli ;)

And when my time is up, have I done enough?
avatar uživatele
BuBBleS
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
17. 10. 2015 / 01:04:45 (před 8 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

na 1 GB vychází levněji pořád DVD než ext. HDD, mám to spočítané, jinak bych to nedělal.

No možná spočítané, ale s odřenýma ušima.
DVD baj oko 7,4,- za kus, to je +- 1,80,- za 1 GB
5TB disk máš za 5k, tedy 1 GB za 1,- (no dobře, není to tam přesně, tak dejme tomu 1,2,-)

Už tady je disk výhodnější. No jo, je tu šance, že se časem pokazí. Tak mít 2 a máš to 2,4,- za 1 GB (s tím, že máš zálohu 1:1). To není zase tak velký cenový rozdíl a už jen to, kolik ušetříš času, že se nebudeš muset drbat s těma plackama, se ti královsky vyplatí.

PS ceny brát s rezervou, byl to rychlovýpočet. Ale když si vyčíslíš i ten čas a práci s DVD navíc, tak ve finále moc neušetříš...

Jinak nejlepší je všechno neskladovat :) Ideálně co nejdříve zhlédnout a ponechat si jen srdcové záležitosti, ke kterým se člověk i rád vrátí. Nejsou na to pak potřeba žádné extra kapacity.

Editováno: 1x | Naposledy: 17. 10. 2015 / 01:07:42
avatar uživatele
ragelly
Boss přes články | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
17. 10. 2015 / 08:17:36 (před 8 roky)
off

Jinak já samozřejmě taky co odsleduju, to hned mažu. Pokud mě něco extra baví nebo je to vyloženě moje srdcovka, tak si to taky naházím na DVDčka, naposledy jsem pálila Glee a Newsroom, koukám na svoje hodnocené seriály a předtím už jen Smash na jaře 2013 a Entourage v létě 2012, v mezidobí nic (i když u White Collar a Make It or Break It mě to zpětně trošku mrzí :D ). Na exterňácích mám vyloženě jen to, co čeká na zhlédnutí.

avatar uživatele
Adrian "A.C." Conor
Uživatel od první verze | Cool level: 18 | Kocour
17. 10. 2015 / 08:55:32 (před 8 roky)
off

V minulosti som všetko napaľoval a teraz mi zaberá hromadu miesta, lebo všetko bolo vo vlastnom boxe s vytlačeným obalom. A teraz sa nemôžem toho zbaviť. Niektoré sa mi podarilo rozdať. Nechcete niekto zvyšné? :D

No a k diskom. Je samozrejmé, že človek musí, resp. by mal všetko zálohované. Takže napr. jeden disk so seriálmi v PC alebo pri telke a druhý so zálohou niekde v skrinke, šuflíku odložený. Aj keď si kupujem originálne DVD tak ich všetky zálohujem aj na disk v prípade poškodenie diskov. To isté platí aj pri napaľovaných DVD tam tiež nie je záruka, že sa im nič nestane.

@Seraphine313: DVD máš v tých boxoch 10/25/50/100 alebo kupuješ klasické plastové boxy a tlačíš si na nich potisky? Alebo ich máš v boxoch 72/128/200, atď.?

Wait for it...
Editováno: 1x | Naposledy: 17. 10. 2015 / 08:59:53
1/2
12