Diskuzní fórum

Na čom / ako sledujete seriály?

Netrpíme sprostá slova.

V diskuzi netolerujeme nic, co odporuje platným zákonům ČR, tedy žádný warez a podobně!

Jeden vykřičník a jeden otazník je až dost. Nemusíš jich udělat deset za sebou. To samé platí o smajlících.

Čeština má nějaká pravidla, tak by bylo fajn je dodržovat.

CAPS LOCK je zlo.

avatar uživatele
Exredaktorka
Redaktor | Cool level: 68 | Charlie Harper
17. 10. 2015 / 09:46:26 (před 8 roky)
off
Seraphine313 napsal(a):

Ok, tak se do toho vložím, když už mě probíráte :D

na 1 GB vychází levněji pořád DVD než ext. HDD, mám to spočítané, jinak bych to nedělal.

Pokud bych chtěl přetáhnout všechny svoje DVD na HDD, jeden by nestačil. Tři by už možná stačily.

Co se týče životnosti, pořád preferuji DVD - když se ztrhá jedno, přijdu o pár epizod, jeden film nebo maximálně půl řady seriálu. Když mi odejde celý HDD, mám v kelu poměrně velkou část sbírky (že, ragelly?).

V plánu není takhle pokračovat donekonečna, rád bych všechno přetáhl do jednoho velkého multimediálního centra sestávajícího ideálně z takových 8 HDD (s 8 dalšími záložními), napojeného na televizi, PC a vůbec celý domácí okruh, aby do něj byl odkudkoli přístup.

ps. pokud si v tom udržuješ pořádek, dohledáš cokoli ;)

Tak máš výhodu v tom, že u DVD se už dneska dost dobře ví, jakou mají životnost, tak víš, kdy to budeš muset aktualizovat. Externí disky to ještě tak spolehlivě zdokumentované nemají. My s diskama nikdy nevíme, kdy nám hodiny dotikají.

avatar uživatele
BuBBleS
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
17. 10. 2015 / 10:30:13 (před 8 roky)
off
ševča napsal(a):

Tak máš výhodu v tom, že u DVD se už dneska dost dobře ví, jakou mají životnost, tak víš, kdy to budeš muset aktualizovat. Externí disky to ještě tak spolehlivě zdokumentované nemají. My s diskama nikdy nevíme, kdy nám hodiny dotikají.

existují nástroje, které ti dopředu dají varování, že se začíná s diskem něco dít...

avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
17. 10. 2015 / 11:52:33 (před 8 roky)
off
BuBBleS napsal(a):

existují nástroje, které ti dopředu dají varování, že se začíná s diskem něco dít...

Dáš, prosím, příklad?

avatar uživatele
Case*Wawe*Make
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
17. 10. 2015 / 12:59:20 (před 8 roky)
off

Já si většinou stahuji díly, nebo koukám na webech. Bohužel na internetu je cenzura, takže ten web, který jsem navštěvovala zablokovali.

Jarda: Hospodou se rozezní varhany, Kachna může volat černý havrany. #Hospoda "Figure out what you're fighting for, and you'll be okay.~~ Wyatt Logan
avatar uživatele
BuBBleS
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
17. 10. 2015 / 16:02:55 (před 8 roky)
off
Drunk_Queen napsal(a):

Dáš, prosím, příklad?

link na Technet

ber to jako základ pro to, co vyhledávat. ale jako souhrn stačí. samozřejmě se může stát, že disk umře znenadání, ale často je to umírání postupné, takže bývá kolikrát čas na záchranu dat (největší problém bývá s tím, kam je nakopírovat :) ).

avatar uživatele
_-0-_
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
17. 10. 2015 / 16:17:11 (před 8 roky)
off

Aktuálně mám 15 TB (nominálně) NAS s raid 5 (takže mě neohrozí kleknutí jednoho z 5 disků), jako přehravač zatím Popcorn Hour (chová se lépe, než NAS) a z něho video přes HDMI do 65`` Plazmy, zvuk přes HDMI do 7+1 receiver s nadstandardně poctivým subwooferem. Plánuji si postavit HTPC (zejména abych nebyl zívislý na aktualisacích FW Popcornu), rozměrově kompatibilní s věží (43 cm) ale finančně mě poněkud vyčerpal nákup case (Origen AE OrigenAE S21T byl za raketu, i když lehce jetý z eBay). K tomu si patrně koupím ještě jeden NAS se zhruba dvojnásobnou kapacitou, kterým budu zálohovat ten první NAS + několik mnoho HDDs, na které jsem ukládal seriály, když jsem ještě neměl NAS. No a časem ten první NAS prodám, ten druhý budu používat a zase koupím větší, kde jej budu mirrorovat, etc. Děsí mě představa, že bych přišel o pracně sestavenou sbírku. Patrně bych již nikdy nebyl schopný ji obnovit (jednak kvůli pracnosti, kvůli častému přečasovávání titulků a zejména kvůli tomu, že minimálně polovina věcí je již nedostupná).

Na DVD bych rozhodně nespoléhal - velkou sbírku prakticky nelze (extrémní časová náročnost) zálohovat (přepsat)tak snadno, jako přelít data z NASu do NASu. Životnost a spolehlivost optických nosičů (i když korektně skladovaných) je relativně malá, a proto by je bylo třeba čas od času preventivně přepisovat... Z mých starých CD a DVD z dřevních dob je již nikoliv nepodstatná část nečitelná (patrně netěsnil polykarbonát a došlo k oxidaci datové vrstvy - nejsou mechanicky poškozena, skladování při pokojové teplotě a vlhkosti za nepřístupu světla). Njn.

Zkrátka vidím jako jediné řešení používat disková pole...

Cato (24.2.2022): "Cēterum um cēnseō RuSSia esse dēlendam."
avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
17. 10. 2015 / 18:57:42 (před 8 roky)
off
BuBBleS napsal(a):

link na Technet

ber to jako základ pro to, co vyhledávat. ale jako souhrn stačí. samozřejmě se může stát, že disk umře znenadání, ale často je to umírání postupné, takže bývá kolikrát čas na záchranu dat (největší problém bývá s tím, kam je nakopírovat :) ).

Díky :)

avatar uživatele
La.Volpe
Redaktor | Cool level: 119 | Jack O'Neill
17. 10. 2015 / 19:06:31 (před 8 roky)
off

No já drtivou většinu stáhnu a po shlédnutí ihned mažu. Ukládám si jen dva seriály - Banshee a GoT, takže problémy s DVD nebo HDD vůbec nemám. Taky občas kouknu na BBC Player, kde je možno většinou kolem půlnoci kouknout na aktuální díl a nemusím čekat až na ráno.

2/2
12