24 hodin

24 hodin (24) — 9. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Sarah Clarke, která hraje Ninu Myers, byla do této role obsazena ráno toho dne, kdy se začal natáčet první díl. Kostyméři na ni nebyli připraveni, takže hrála v tom, v čem přišla a celou první sezónu hraje ve vlastních šatech.
Vložil: megawir
Sarah Clarke, představitelka Niny Myers, je ve skutečnosti manželkou Xandera Berkeleye, který v seriálu hraje George Masona.
Vložil: megawir
Nejvíce nepřátel pobije Jack Bauer v poslední epizodě 6. sezóny. SPOILER » (Zejména při útoku na ropnou plošinu.) «
Vložil: megawir
Pouze tyto postavy (s vyjímkou Jacka Bauera) se objevily v každé epizodě sezóny, ve které účinkovaly: Tom Lennox (6. sezóna), Nadia Yassir (6. sezóna), Chase Edmunds (3. sezóna) a Teri Bauerová (1. sezóna).
Vložil: megawir
V alternativním konci 6 sezóny Jack Bauer SPOILER » vytáhne svou zbraň a hodí ji z útesu do moře «. K vidění na DVD 6. řady.
Vložil: megawir
Jack Bauer se narodil 18. února 1966.

(oficiálně poprvé oznámeno v Debriefu 6. sezóny)
Vložil: megawir
Jackův rozhovor s prezidentem Palmerem v poslední epizodě 4. sezóny trval 59 vteřin. Vzhledem k tomu, co říkala Michelle, stačila už jen pouhá vteřina na to, aby mohl být Jack vysledován.
Vložil: megawir
Během dosud odvysílaných šesti sezón zabil Jack Bauer celkem 185 lidí (ne vždy nepřátel), v součtu figurují pouze osoby, jejichž likvidace byla vidět a byla zapříčiněna Jackem.
Vložil: megawir
Během všech šesti dosud odvysílaných sezón přišlo v seriálu o život již 1108 osob. Nejvíce to bylo 311 v první sezóně především proto, že při SPOILER » letecké katastrofě « (způsobila Mandy) zahynulo 257 lidí. Toto z ní činí většího zabijáka, než je Jack Bauer, který má osobně na svědomí "pouze" 185 životů.
Vložil: megawir
Scéna zaměřování satelitu z prvního dílu první sezóny byla převzata z filmu Nepřítel státu.
Vložil: megawir
Původně mělo být v první epizodě první sezóny přímo vidět SPOILER » vyskakující Mandy a explodující letadlo, nicméně preméra byla příliš brzy po 11. září 2001 « a tak byl tento záběr odstraněn.
Vložil: megawir
O roli Niny Myers se původně ucházela také Reiko Aylesworth, která v dalších sezónách hrála Michelle Dessler.
Vložil: megawir
Během natáčení scén v druhé sezóně napadla Elishu Cuthbert puma. Elishe pak v nemocnici museli zašít ránu na ruce.
Vložil: megawir
Když Jack osvobozuje Audrey a jejího otce ze zajetí teroristů, přilétají mu na pomoc helikoptérami skuteční mariňáci (ne herci).
Vložil: megawir
Všichni herci každé sezóny mají smluvně určeno, že si musí stříhat každých 5 dní vlasy.
Vložil: megawir

Filtr epizod