Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Rumburakova pomsta

Pan Majer není zdaleka jediný, komu se potrestaný kouzelník druhé kategorie Rumburak mstí za to, že se jeho kariéra v pohádkovém světě chýlí ke konci.

Rumburak je postaven před krále a musí vysvětlit, proč zastřelil mluvícího vlka. Jako trest musí odevzdat létací plášť, kouzelný prsten i zvoneček. Je proměněn černokněžníkem Vigem ve vlka. Ten uteče do perníkové chaloupky k čarodějnici, která ho opět změní na Rumburaka. Rumburak se chce dostat na hrad Chechoty - po předchůdci pana Viga - kde by mohl získat nové věci. Požádá tedy čarodějnici o pomoc, které slíbí funkci dvorní čarodějky.
Pan Vigo vyučuje obě princezny gramatiku. Arabela vysvětluje Xénii, jak nechce mít s Rumburakem nic společného. Jak mluví pořád jenom o sobě a o nic jiného se nezájímá. V tu chvíli okolo nich proletí na koštěti čarodějnice s Rumburakem.
Přeletí skoro nad hranicemi mezi královstvím pohádek pro děti a královstvím pohádek pro dospělé, když si všimnou zříceniny. Oba přistanou a jdou se podívat na hrad. Najdou zde ďábla Blekotu, malého Mekotu a rytíře se sundavací hlavou Pekotu. Společnost jim dělají ještě dva psi Fekota a Jekota. Rumburak nechápe, kde je pán, když pohádkové bytosti neumírají. Sloužící mu vysvětlí, že Chechota byl po 1000 letech unaven, a tak se proměnil v lesní vůni. Rumburak se prohlásí novým pánem.
Rumburak na hradě najde létající kufr, cestovní plášť, dva kouzelné prsteny, měšec a křišťálovou kouli.
Rumburak s čarodějnicí se poté promění v krkavce a letí zpátky na hrad. Tam najdou královnu a promění ji v hrdličku. Čarodějnici převede do podoby královny.
Rumburak s Blekotou se přesunou do říše lidí, kde se ubytují v hotelu – Rumburak pod falešnám jménem Císař. Rumburak vykouzlí auto a Blekota se mezitím naučí řídit. Oba zajedou do továrny pro kamery a další zařízení k televizi. Tam se poprvé potkají Rumburak s Petrem, který si tam byl zařídil místo až dokončí školu. Rumburak si projde celou budovu, seznamuje se s nahráváním a vším, co je k tomu důležité. Najednou potká pana Majera, který ho pozná. Rumburak ovšem trvdí, že se nikdy neviděli a odchází.
Po návratu na hrad si Rumburak přemění vše na nahrávací studio a vezme na sebe podobu pana Majera. Panu králi pošle jednu televizi se vzkazem, aby se choval podle toho, jak to vypráví pan Majer.
Večer pan Majer vypráví pohádku o červené Karkulce. Najednou obraz zezelená a na obrazovku se dostane podoba pana Majera, ovšem v podání Rumburaka. Ten celou pohádku změní a úplně vypustí vlka. Všichni jsou zděšeni. Nikdo nevěří tomu, co pan Majer udělal a doporučí mu, aby navštívil psychiatra.
Rumburak je se svou pomstou spokojen a plánuje zničit další pohádky. Těší se, až mu král nabídne půl království a ruku princezny Arabely.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany