Bez hranic

Bez hranic (Crossing Lines) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
anjoa

28. února 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Crossing Lines

Tak první, co mě u Crossing Lines napadlo, bylo, že ICC zřejmě rozšířil svoji jurisdikci bez toho, že by to někomu řekl:-)

Crossing Lines v rámci žánru nevybočuje z průměru, podobných kriminálek je celá řada. Určitým ozvláštněním tak mohou být české lokace a čeští herci. Každý tak může hrát hru: "Jé, Roden. Jé, Issová. Jé, Vašut."

Líbí se mi jednotlivé případy, protože působí obyčejně, nejsou nijak závratně překombinované a nesnaží se za každou cenu šokovat nějakou hnusárnou. OK, ten případ s řidiči kamionů mi přišel poněkud ujetý, ale ten zbytek ušel.

Jenže já mám u Crossing Lines problém s tím, že mi není extra sympatická žádná z hlavních ani z vedlejších postav. Snad všechny z nich mi byly každým dílem nesympatičtější a nesympatičtější. V jiných kriminálkách si dokážu vybrat alespoň jednu postavu, u které mě zajímá, jak to s ní bude dál. Tady mi to prostě chybí. Chápu, že chtějí vykreslit komplexní postavy, které mají mimo práci i soukromý život. Ale tady jsou v soukromí všichni tak nějak moc pochroumaní. To máme věřit, že mají zajišťovat spravedlnost na starém kontinentu, když snad každý z nich má bokem nějakou kriminální aktivitu? Nejsem zastáncem černobílých postav, ale tohle je prostě příliš. Tyhlety detektivy s kriminálními aktivitami umí dobře vytvořit snad jen Britové. Navíc i po skončení série mi spíš přijdou jako skupina jednotlivců než jako ucelený fungující tým. Všichni se pořád předhání, kdo z nich je chytřejší, kdo z nich má nejlepší kontakty, kdo z nich je největší drsňák, a mě to tady prostě nebaví.

Ze seriálu je podle mě cítit urputná snaha natočit zvláštní evropskou kriminálku tak, aby jí rozuměli i Američané. Jinak si totiž neumím vysvětlit to neustálé objasňování různých narážek, které jsou jasné snad úplně všem.

Asi naivně doufám ve zlepšení, protože dám seriálu šanci i v další sérii. Tak nějak doufám, že všechny moje výtky zmizí, a druhá série pro mě bude příjemným překvapením.

Avatar uživatele
Kahlan

14. září 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Justice without borders

Crossing lines predstavuje zaujímavý počín na poli kriminálok, predstavuje možno obohraný námet,ale v niečom sa od svojich kolegov líši a tvorí tak celkom solídnu kriminálku.

Spojenie detektívov z rôznych krajín prináša zaujímavý pohľad na riešenie prípadov,ktoré sa neodohrávajú len v jednom meste,ale miesto ich diania je rozšírené na celú Európu. Prípady nejdú podľa nejakej šablóny a od seba sa líšia, nie sú zamerané na nejaké bežné klasické zločiny (ako sa dajú poznať z pár kriminálok),ale idú skôr do neznámych vôd.
Výber hercov sa dá považovať za vydarený, každý z nich hrá svoju postavu presvedčivo.Nie sú to dokonalý perfektný ľudia bez problémov,ale ľudia s vlastnými tajomstvami a problémami. Počas prvej série akoby však stáli príbehy dvoch z nich, a to majora Daniela a det.Hickmana, ostatný akoby dostali možnosť len čiastočného odhalenia v jednotlivých epizódach.
Za bonus sa dá považovať aj účinkovanie českých hercov, či už v menších rolách alebo v tých väčších.

Crossin Lines je teda zaujímavým počinom.Vďaka tomu, že je popretkávaný akciou a neustálym dianím, dej nikde neviazne a ubieha v slušnom tempe. Zo záveru v poslednej časti síce človek nezletí zo stoličky,ale aj tak nadobudne ten nutkavý pocit,že chce novú sériu. CL určite stojí za vyskúšanie a šancu.

Avatar uživatele
Qip1

4. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kvalitativně padá

Pro tento příspěvek jsem se rozhodl po konci 3 řady, kterou jsem shlédnul teprve nedávno.

Tento seriál musím bohužel musím rozdělit na 2 etapy.
První etapou jsou podle mě výtečné první dvě série, ve kterých exceluje skvělé herecké obsazení,výborně vybrané lokace včele se skvělým
Carlem Hickamen. kterého hraje William Fichtner.I konec 2 řady přinesl skvělé momenty a výtečné výkony herců.
Hodnocení = 80 %

Bohužel zde musím s pozitivním přístupem skončit
Druhou etapu jak už tušíte je 3 série, která mě upřímně velmi zklamala.Pro mě většina nesympatických herců, né špatně ale ani hezké lokace.
Proto musím hodnotit = 50%

Z těchto důvod§ ani nevěřím v další série.

Škoda převelká !!!

Avatar uživatele
Ildus

25. června 2013

77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Kriminálka EU

Zajímavé pojetí kriminálních pořadů. Koncept, který jsme mohli vidět už v jiných seriálech (např. Breakout kings - http://www.serialzone.cz/serial/lovci-lebek/), kdy se sejde parta lidí s různým zaměřením, aby chytali zločince. V tomto seriálu je ale pole působnosti rozšířeno nejen na Ameriku, ale také na Evropu a vlastně i celý svět. Bonusem pro tento seriál je pro české diváky fakt, že je točen také v naší vlasti a v epizodních rolích se zde vyskytují čeští herci a herečky. Postava Carla Hickmana (William Fichter) připomíná vysloužilého Sherlocka tím svým všímáním si maličkostí, ale v jeho podání mi to ani nevadilo, spíš je to sympatické. U této postavy jsem si ještě všiml na jeho zřejmě neslavnější postavu, ze seriálu Prison Break, kde také musel brát nějaké prášky na zklidnění, stejně tak jako tato postava :)

Celkově mě tento seriál zaujal, je napínavý (minimálně první dvě epizody byli), vyváženě akční, a hlavně diváky určitě pobaví. Pokud se rozhodujete, na co koukat a baví Vás detektivní, krimi a psychologické seriály, dejte šanci i tomuto.

Avatar uživatele
Tetišeri

28. září 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vážně jsem se snažila

přijít tomuto opusu na chuť. Ale nedokázala jsem to. U třetího dílu mi všichni hrdinové lezli krkem, u čtvrtého už jsem měla osypky. Roztahané, bez vtipu (dokonce, když už někdo, nedejbože, nějaký vtip vypotí, musí provinilec vysvětlit, že je to vtip a omluvit se), nesympatičtí aktéři. ( U některých herců mám pocit, že mimika je něco o čem ani neslyšeli. Jiní přehrávají svou zarputilost a životní tragédii tak, že jim opravdu, ale opravdu nevěřím.) Občas nevím, kde že to zrovna operují. Abych byla spravedlivá, tvůrci se snaží o ztvárnění neobvyklých případů. Ale ani účast pánů Fichtnera a Sutherlanda to, u mne, nezachránila. Nějak to prostě všechno dohromady nefunguje jak má.

Avatar uživatele
Jujkyna

21. července 2013

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Wau!

Na tenhle seriál jsem narazila spíše náhodou a jsem za to moc ráda. Rozhodně mě překvapil a to tak, že víc než příjemně. Kriminálka Evropy je vážně dost zajímavý téma, ale víc mě šokovalo (příjemně) to, že se v dílech objevují i čeští herci.
Je to kriminálka s novým neotřelým nápadem, se kterou se nebudete nudit. Díly jsou akční a strhující, herci sympatičtí (zamilovala jsem si postavu Carla Hickmana) a případy neobvyklé. :)
Jsem zvědavá na další díly, protože to vypadá, že to bude pořádná pecka! :)

Avatar uživatele
dod118

14. prosince 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Evropa bez hranic

Spojen kriminalistů z různých států proti kriminálníkům také z různých států.Je zde vidět rozpor mez různými vyšetřovacími metodami a postupy v té dané zemi kde jsou.Zajímavě vyřešena spolupráce s místními(jděte někam já jsem tu doma a nechte TOHO(

Avatar uživatele
CarevnaAlena

24. července 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Evropa má zelenou

Na seriál jsem se těšila hlavně protože tam hraje William Fichter jeden z mých nejoblíběnějších herců a rozhodně nejsem zklamaná.On i ostatní herci jsou sympatičtí, případy zajímavé a zatím i originální.A jako místo činů je Evropa hezká změna oproti věčně šíleným vrahům Ameriky.

Avatar uživatele
emJey

23. července 2016

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bez hranic: Evropská FBI k vašim službám

Spojená Evropa sice přinesla volnější pohyb po kontinentu, ovšem ten je dopřán všem – i padouchům. Seriál natočený ve francouzsko-německo-americké koprodukci představuje mezinárodní tým policistů a jejich pátrání.

Vyšetřovatelský tým pase po těchto zločincích prchajících před spravedlností napříč Evropou.

Seriál Bez hranic se skutečně nechal inspirovat americkou FBI a především důvodem jejího vzniku. V dobách před její existencí mohl totiž každý zločinec jednoduše utéct do jiného státu, kam už na něj úřady nemohly. Pak přišla FBI a zločin ve Spojených státech přestal mít hranice. V Evropě je situace trochu jiná, ovšem pravdou zůstává, že neexistuje nadnárodně organizovaná policejní složka, jež by měla na starosti tyto kriminální „transfery“. Interpol i Europol sice mají určité pravomoci, ale to v podstatě nestačí – internacionální kriminalistická spolupráce s jasnými pravidly chybí. Speciální jednotka, která operuje napříč světadílem, tak vznikla jen na papíře – stvořili ji producentka Rola Bauer a scénárista Esward Allen Bernero, svou fiktivní složku moci svěřili do jurisdikce skutečně existujícího Mezinárodního trestního soudu. Do hlavních rolí pak obsadili méně známé evropské tváře a k nim přidaly dvě velmi zvučná americká jména.

Parta hic

V čele týmu stojí detektiv major Louis Daniel (francouzský herec Marc Lavoine), k ruce má seržantku Europolu Evu Vittoriu (Italka Gabriella Pession), komisaře Sebastiana Bergera (Tom Wlaschiha) z berlínské policie, francouzskou seržantku Anne-Marii San (Moon Daily) a poldu ze Severního Irska, detektiva Tommyho McConnela (Richard Flood). Skupině přesto chybí kýžená efektivita a Daniel potřebuje tak trochu píchnout. Tu správnou osobu najde v Holandsku v jednom karavanu, jeho kamarád a bývalý newyorský polda Carl Hickman (William Fichtner) býval elitním detektivem, ovšem během jednoho pronásledování zločince si ošklivě zchromil ruku, což znamenalo jediné – na službu se zbraní v ruce mohl zapomenout. K tomu všemu zranění stále způsobuje bolesti. Daniel ale ví, že dobrého poldu neudělá pouhá schopnost udržet pistoli, a tak angažuje Hickmana do svého týmu.

V seriálu si zahrál také slavný Donald Sutherland, jenž ztvárnil postavu pověřeného představitele Mezinárodního trestního soudu Michela Dorna. Nosí zásadně černou kravatu, a to kvůli Luisi Morenu Ocampovi, skutečnému prokurátorovi, který pro Mezinárodní trestní soud pracoval dlouhých patnáct let. Během nich soudil všechny válečné zločince z bývalé Jugoslávie a většinu zločinců ze Rwandy. Sutherland se s tímto výjimečným mužem setkal naprostou náhodou. „Když jsem čekal na letišti při cestě z Los Angeles do Miami, přišel ke mně chlapík a říká: Promiňte, nejste vy Donald Sutherland? Neměl jsem náladu se s nikým bavit, ale nakonec jsem se přiznal. On se mě hned zeptal: Točíte film o Mezinárodním trestním soudu? Překvapeně jsem odpověděl, že je tomu tak. Řekl mi, že se jmenuje Luis Moreno Ocampo a že byl jeho hlavním prokurátorem. Duchapřítomně jsem ho odtáhl na kávu a vyzpovídal ho. On je jako rocková hvězda, naprosto mimořádný, pozoruhodný muž,“ uvedl Sutherland k rozhovoru pro web interrobang.com.