Californication

Californication (Californication) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Knihy Hanka Moodyho (South of Heaven, Seasons in the Abyss, and God Hates Us All) jsou pojmenovány podle alb metalové skupiny Slayer.
Vložil: xxmartinxx
V roce 2008 získal David Duchovny za svůj výkon v roli Hanka Moodyho Zlatý glóbus.
Vložila: Ajka
Tvůrce seriálu Tom Kapinos tvrdí, že inspirace pro něj byla jeho vlastní frustrace, kterou pociťoval při práci pro seriál Dawsonův svět.
Vložil: Remi
David Duchovny již nechtěl hrát v dalším seriálu, neboť byl vyčerpán po zkušenostech s Akta X. Nakonec souhlasil s účastí, protože se mu velmi zamlouval vztah Hanka s dcerou Beccou.
Vložil: Remi
Seriál čelil žalobě od americké skupiny Red Hot Chili Peppers kvůli svému názvu. Californication je i funk-rockové album skupiny Red Hot Chili Peppers z roku 1999 a taktéž i jedna píseň na onom albu. Podle žaloby se název váže k této skupině a tak to vnímají i spotřebitelé.
Vložil: Pacik77
Výraz slova Californication odkazuje na příliv Kaliforňanů do různých západních států Spojených států amerických. V tomto případě se ale nejspíš jedná o odvozeninu dvou slov, a to California, název státu v USA a fornication, čímž se myslí sex dvou svobodných lidí.
Vložil: Pacik77
Jméno postavy Abby Rhodes (Carla Gugino), právničky ze 4. série, odkazuje na předposlední studiové album skupiny The Beatles Abbey Road a stejnojmenné nahrávací studio v Londýně.
Vložil: Miro_CZ
Dům, ve kterém žije producent Stu Beggs (Stephen Tobolowsky), se objevil i ve filmu Bling Ring: Jako VIPky (2013).
Vložil: Miro_CZ

Filtr epizod