Continuum

Continuum (Continuum) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

End Times

Liber8 se připravuje na velkou akci. Povedlo se jim ukrást velké množství vojenských výbušnin, které dokážou nadělat obrovskou škodu.

Kiera na ulici potkává zdánlivě bláznivého muže mluvícího o katastrofě. Když se však zaposlouchá do jeho slov, zjišťuje, že člověk není blázen a že to o čem mluví opravdu přichází.

Ve Vancouveru vypadne mobilní signál a nastává chaos. Kiera potká na ulici na první pohled bláznivého muže jménem Jason. Ten mluví o příchodu Thesea, katastrofy, která se právě tento den má uskutečnit. Jason Kieru pozná. Tvrdí, že také pochází z roku 2007. Pracoval ve věznici, kde měla proběhnout poprava členů Liber8. Dostal se také do časového víru, ale skončil v roce 1991. Měl tak čas všechno promyslet a postavit stroj času. Jen jedna součástka mu chybí a nezačne se vyrábět dříve, než za dvacet let. Jenže Kiera má kus artefaktu z roku 2077, skrze který se dostali všichni do minulosti. Tento dílo jí sice z bytu sebral Kelogg, ale poté, co s ním Kiera stráví noc, si ho zase bere zpět. To je přesně to, co Jason potřebuje aby zprovoznil stroj času.

Jason však mluví také o katastrofě. Kiera si vzpomene na hodiny historie a zjišťuje, že Jason mám pravdu. V roce 2012 byl při obrovské explozi zničen celý mrakodrap v centru města. byl to začátek velkých změn. Den kdy se to stalo nadešel. Kiera se snaží změnit historii a zachránit tisíce lidí, kteří mají při tomto teroristickém útoku zemřít. Je to ale k ničemu. Kagame poslal Juliana jako návnadu do jiného mrakodrapu a mezitím odpálil bombu v jiném mrakodrapu. Protože byla bomba umístěna na něm, při explozi sám zemřel.

Kieřino krytí málem vybuchne, když agent CSIS nechá její příběh ověřit. Dostává informace, že žádná Sekce 6 neexistuje. Později je ten samý agent ale informován, že se za Kieru zaručil pan Esher, neznámá osoba.

Alec najde v Kieřiných obvodech skrytý soubor, který je určen jmenovitě pro něj. Zjišťuje z něj, že Kiera se nedostala do minulosti náhodou, ale že to Alec z roku 2077 zamýšlel. Stejně tak, Alec Sadler z roku 2077 způsobil, že se do 2012 dostali členové Liber8.

HUDBA V EPIZODĚ

Wide River To Cross (Diana Krall)

když Kiera prohlíží stroj času.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

zipacna