Dámy, nedámy

Dámy, nedámy (Work It) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
ragelly

26. ledna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

They won't take unemployment sitting down.

Tak to opravdu nebylo dobré. Docela jsem to i předpokládala, jelikož mám oči a občas na ten internet i kouknu, ale pořád jsem tak trošku doufala, že se celý svět sekl.
O co tu jde... Work It nám představuje zcela nový a fiktivní svět, kde jsou muži vykresleni jako největší chudáčci, po kterých ani pes neštěkne, a ženy jako potvory, kterým všichni nadržují. Dva hlavní hrdinové se tedy rozhodnou nasadit paruky a vycpat podprsenky a ihned dostanou práci jako obchodní businessmeni, tedy businessženy. Samozřejmě je jasné, že ač mají převlek horší než Hannah Montana, nikomu vůbec nedojde, že se pod tragickými kostýmky a na první pohled umělými parukami skrývají chlapi.
Herecké výkony zabolely. Kromě Amauryho Nolasca nikoho z herců neznám, a ani poznat netoužím. Ben Koldyke byl naprosto nepřesvědčivý nejen v roli ženy, ale i jako alpha male rodiny Standishů. Nejvíc tragické mi ovšem přišlo vystoupení Johna Caparula. Je dost možné, že to bylo způsobeno příšerným scénářem a velmi nevkusnou vykresleností postavy, ale troufám si říct, že podle toho, co jsem za těch pár minut jeho screen timeu stačila vidět, bych vinu docela i sváděla na nedostatek hereckého talentu. Jediným, kdo neurazil, i když ani nenadchnul, byl výše zmíněný Nolasco. Jeho Sucre v Prison Breaku byl výborný a i ve Work It herec ukázal, že si vybral správné povolání. Jeho Angel byl díky jeho přednesu nejpovedenější postavou, díky které občas směskou pohybů, mimiky, tónu hlasu a ne úplně tragické hlášky vznikla scéna, při které jste se nesnažili myslí zrychlovat vteřinovou ručičku.
Ovšem to byly spíše výjimky. Je jasné, že během dvou dvacetiminutových dílů si nejde udělat úplně jasný obrázek o míře kvality. Ovšem na první pohled to vypadá, že scénář napsal někdo bez špetky vkusu a selského rozumu. Většina dialogů byla prkenná a nucená, nemělo to spád, nadlehčenosti, ironii a ani vtip. Tyto aspekty bohužel považuji za nutné k tomu, abych mohla považovat nějaký sitcom za vydařený. Ale jak říkám, třeba by Work It v dalších dílech překvapilo, člověk nikdy neví.
Celkově ovšem Work It nemůžu ohodnotit jako úplný odpad. I když většinu času sitcom vtipný nebyl, pár gagů se jim povedlo. Už jsem viděla několik seriálů, u kterých jsem se zasmála mnohem méně, nebo dokonce vůbec. Kvůli tomuto faktu (a ať za to seriál děkuje nadprůměrnému Nolascovi) si Work It vysloužil nakonec 30%. A dle mého názoru může být rád, že alespoň někdo v něm nevidí nejhorší seriál všech dob.

Avatar uživatele
IcePrincess

20. dubna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Work it

Ocitáme se ve světě, kde ženu mají ohryzek, měří 180 cm a kostým Robina Williamse z Táta v sukni vypadá jako mistrovské dílo. Je smůla, že na tyto role nevybrali trochu ženštější muže, to by se vyjímalo jinak. Takhle to působilo hrozně stupidně, každý s očima pozná, že jsou to chlapi. Ovšem seriál jako takový mě svým svižným humorem, přátelskou atmosférou a sympatický hlavním obsazení dopřál skvělou oddychovku. Jasně, že provedení kostýmu je velmi mínus, ale řekla bych, že to byl záměr. Né moc dobrý, ale byl. Zápletky jednotlivých dílu jsou mimořádně vydařené, dokonce i napínavé. V humoru není ironie, ale spíše jistý nadhled, který tvoří úšklebky, né křecě v břiše. Nedokážu ale určit, zda seriál na druhou sérii měl. Bavilo mě to, ano opravdu bavilo, ale nedokážu se představit, že by tato slaťátina měla takové 4 série. Ale nízký rating, divácké ohlasy už dávno rozhodly a je to škoda. Je to krásný průměr pro nenáročné publikum.

Preacher