Deset století architektury

Deset století architektury (Deset století architektury) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
1. série
1. Valdštejn stavebník (Valdštejn stavebník)
2. Santíniho Zelená hora (Santíniho Zelená hora)
3. Tančící dům (Tančící dům)
4. Rendez-vous s gráciemi (Rendez-vous s gráciemi)
5. Krematorium v Pardubicích (Krematorium v Pardubicích)
6. Hrádek u Nechanic (Hrádek u Nechanic)
7. Osada Baba (Osada Baba)
8. Letohrádek Hvězda (Letohrádek Hvězda)
9. Romantický poutník (Romantický poutník)
10. Pražské mosty (Pražské mosty)
11. Hájemství exotiky a nostalgie (Hájemství exotiky a nostalgie)
12. Belveder (Belveder)
13. Karlova Koruna (Karlova Koruna)
14. Pernštejn-nedobitný hrad (Pernštejn-nedobitný hrad)
15. Luhačovice (Luhačovice)
16. Chebský falc (Chebský falc)
17. Bouzov - Pohádkový hrad (Bouzov - Pohádkový hrad)
18. Vila Tugendhat (Vila Tugendhat)
19. Pevnost Terezín (Pevnost Terezín)
20. Písek (Písek)
21. Olomoucké kašky (Olomoucké kašky)
22. Jezuité v Praze (Jezuité v Praze)
23. Kratochvíle (Kratochvíle)
24. Pražské pasáže (Pražské pasáže)
25. Sídliště lesná v Brně (Sídliště lesná v Brně)
26. Tábor - město husické (Tábor - město husické)
27. Nádraží 19.století (Nádraží 19.století)
28. Zvíkov (Zvíkov)
29. Kostel sv. Václava na Smíchově (Kostel sv. Václava na Smíchově)
30. Klášter cisterciaček v Předklášteří u Tišnova (Klášter cisterciaček v Předklášteří u Tišnova)
31. Sedlec (Sedlec)
32. Parlament - dům na domě (Parlament - dům na domě)
33. Morové sloupy (Morové sloupy)
34. Zahrady tichá (Zahrady tichá)
35. Pražské bašty (Pražské bašty)
36. Kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech (Kostel sv. Máří Magdalény v Karlových Varech)
37. Klášter v Oseku (Klášter v Oseku)
38. Divadlo v Mostě (Divadlo v Mostě)
39. Opevění 30.let (Opevění 30.let)
40. Moderní Hradec králové (Moderní Hradec králové)
41. Pozdní gotika jagellonské doby II. (Pozdní gotika jagellonské doby II.)
42. Děkanský kostel v Mostě (Děkanský kostel v Mostě)
43. Průmyslová architektura 19. století (Průmyslová architektura 19. století)
44. Kuks (Kuks)
45. Chrám sv. Mikuláše (Chrám sv. Mikuláše)
46. Broumovská skupina- klášterní zboží (Broumovská skupina- klášterní zboží)
47. Královské město- České budějovice (Královské město- České budějovice)
48. Trangas (Trangas)
49. Dóm sv. Václva v Olomouci (Dóm sv. Václva v Olomouci)
50. Veletržní palác (Veletržní palác)
51. Břevnovský klášter (Břevnovský klášter)
52. Barokní divadlo v Českém Krumlově (Barokní divadlo v Českém Krumlově)
2. série
1. Vyšší Brod (Vyšší Brod)
2. Nové Město nad Metují - Jurkovič a zámek (Nové Město nad Metují - Jurkovič a zámek)
3. Česká dvoulodí (Česká dvoulodí)
4. Divadlo v Ústí nad Orlicí (Divadlo v Ústí nad Orlicí)
5. Zlatá Koruna (Zlatá Koruna)
6. Pardubice - Pernštejnové stavebníci I. (Pardubice - Pernštejnové stavebníci I.)
7. Selský barok jižních Čech (Selský barok jižních Čech)
8. Barrandov (Barrandov)
9. Slavonice (Slavonice)
10. Architekt Bohuslav Fuchs v Brně (Architekt Bohuslav Fuchs v Brně)
11. Litomyšl - Pernštejnové stavebníci II. (Litomyšl - Pernštejnové stavebníci II.)
12. Protestantské kostely (Protestantské kostely)
13. Brněnské výstaviště 1928 (Brněnské výstaviště 1928)
14. Závěsové stěny (Závěsové stěny)
15. Mariánské Lázně (Mariánské Lázně)
16. Penzijní ústav (Penzijní ústav)
17. Brněnská okružní třída (Brněnská okružní třída)
18. Bezděz (Bezděz)
19. Jubilejní zemská výstava 1891 (Jubilejní zemská výstava 1891)
20. Černínský palác (Černínský palác)
21. Nové Město pražské (Nové Město pražské)
22. Rudolfinum (Rudolfinum)
23. Klášterní basiliky I. - Velehrad (Klášterní basiliky I. - Velehrad)
24. Vítkovice jako obytná čtvrť (Vítkovice jako obytná čtvrť)
25. Kostel sv. Bartoloměje v Kolíně (Kostel sv. Bartoloměje v Kolíně)
26. Dům U Kamenného zvonu (Dům U Kamenného zvonu)
27. Plavecký bazén v Podolí (Plavecký bazén v Podolí)
28. Kolektivní dům v Litvínově (Kolektivní dům v Litvínově)
29. Zámek Jana Šembery v Bučovicích (Zámek Jana Šembery v Bučovicích)
30. Moderní architektura - Josef Pleskot (Moderní architektura - Josef Pleskot)
31. Pražské metro (Pražské metro)
32. Legiobanka (Legiobanka)
33. Románská rotunda ve Znojmě (Románská rotunda ve Znojmě)
34. Arcibiskupský palác na Pražském hradě (Arcibiskupský palác na Pražském hradě)
35. Plzeňská synagoga (Plzeňská synagoga)
36. Primátorská rezidence (Primátorská rezidence)
37. Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie)
38. Vlašská kaple a Vlašský špitál (Vlašská kaple a Vlašský špitál)
39. Velké Losiny - zámek (Velké Losiny - zámek)
40. Obecní dům (Obecní dům)
41. Kostel sv. Bartoloměje v Praze (Kostel sv. Bartoloměje v Praze)
42. Svatá Hora (Svatá Hora)
43. Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (Zámek Jaroměřice nad Rokytnou)
44. Strahovský klášter (Strahovský klášter)
45. Divadlo Husa na provázku (Divadlo Husa na provázku)
46. Svatý Kopeček (Svatý Kopeček)
47. Zámek v Telči (Zámek v Telči)
3. série
1. Santini v Praze (Santini v Praze)
2. Karlova Studánka (Karlova Studánka)
3. Hrad a zámek v Jindřichově Hradci (Hrad a zámek v Jindřichově Hradci)
4. Pelhřimov - město jako každé jiné (Pelhřimov - město jako každé jiné)
5. Středověký kostel v krajině (Středověký kostel v krajině)
6. Moravské synagogy (Moravské synagogy)
7. Pražské tržnice (Pražské tržnice)
8. Chocholův kubismus (Chocholův kubismus)
9. Klášterní basiliky II. - Třebíč (Klášterní basiliky II. - Třebíč)
10. Dům výpočetní techniky (Dům výpočetní techniky)
11. Zámek Trója (Zámek Trója)
12. Kostely sv. Jakuba a Panny Marie v Kutné Hoře (Kostely sv. Jakuba a Panny Marie v Kutné Hoře)
13. Krásný sloh v Kutné Hoře (Krásný sloh v Kutné Hoře)
14. Evangelické kostely Otty Kuhlmanna (Evangelické kostely Otty Kuhlmanna)
15. Hlávkovy Lužany (Hlávkovy Lužany)
16. Chrám Nejsvětějšího Srdce Páně (Chrám Nejsvětějšího Srdce Páně)
17. Zámek Kačina (Zámek Kačina)
18. Český Krumlov jako renesanční město (Český Krumlov jako renesanční město)
19. Rožmberk nad Vltavou (Rožmberk nad Vltavou)
20. Stavovské divadlo (Stavovské divadlo)
21. Nový zámek v Dačicích (Nový zámek v Dačicích)
22. Staronová synagoga (Staronová synagoga)
23. Bankovní domy 90. let (Bankovní domy 90. let)
24. Klášter Teplá (Klášter Teplá)
25. Vodní stavby architekta Františka Sandera (Vodní stavby architekta Františka Sandera)
26. Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře (Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře)
27. Stavitel Florián Gryspek z Gryspachu (Stavitel Florián Gryspek z Gryspachu)
28. Kotěrovo muzeum v Hradci Králové (Kotěrovo muzeum v Hradci Králové)
29. Zámek Žirovnice (Zámek Žirovnice)
30. Gymnázium v Orlové (Gymnázium v Orlové)
31. Zámek a park Dobříš (Zámek a park Dobříš)
32. Plzeňská katedrála sv. Bartoloměje (Plzeňská katedrála sv. Bartoloměje)
33. Sídliště Poruba a Havířov (Sídliště Poruba a Havířov)
34. Divadlo v Ústí nad Labem (Divadlo v Ústí nad Labem)
35. Secesní kostely (Secesní kostely)
36. Kostel sv. Mořice v Kroměříži (Kostel sv. Mořice v Kroměříži)
37. Hrady Žebrák, Točník a Krakovec (Hrady Žebrák, Točník a Krakovec)
38. Sakrální meziválečná architektura (Sakrální meziválečná architektura)
39. Vítkov (Vítkov)
40. Architekt Josef Gočár a kubismus (Architekt Josef Gočár a kubismus)
41. "Vořechovka" ("Vořechovka")
42. Chrám sv. Víta v Českém Krumlově (Chrám sv. Víta v Českém Krumlově)
43. Hotel Jalta (Hotel Jalta)
44. Pozdní renesance na Pražském hradě (Pozdní renesance na Pražském hradě)
45. Zbraslav (Zbraslav)
46. Zámek Český Krumlov (Zámek Český Krumlov)
4. série
1. První architekti katedrály sv. Víta (První architekti katedrály sv. Víta)
2. Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně (Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně)
3. Románské kostely ve středních Čechách (Románské kostely ve středních Čechách)
4. Podolská vodárna (Podolská vodárna)
5. Kostel sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí (Kostel sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí)
6. Moderní architektura v Prostějově (Moderní architektura v Prostějově)
7. Josip Plečnik na Pražském hradě (Josip Plečnik na Pražském hradě)
8. Zámek Častolovice (Zámek Častolovice)
9. Národní divadlo (Národní divadlo)
10. Milevsko - klášter a kostel sv. Jiljí (Milevsko - klášter a kostel sv. Jiljí)
11. Pražské gotické měšťanské domy (Pražské gotické měšťanské domy)
12. Zámek Náchod (Zámek Náchod)
13. Křivoklát (Křivoklát)
14. Architekt Arnošt Wiesner v Brně (Architekt Arnošt Wiesner v Brně)
15. Zámek Zákupy (Zámek Zákupy)
16. Starý palác na Pražském hradě (Starý palác na Pražském hradě)
17. Opočno (Opočno)
18. Lidová architektura Strážnice (Lidová architektura Strážnice)
19. Křížovnický kostel sv. Františka (Křížovnický kostel sv. Františka)
20. Zámek Ploskovice (Zámek Ploskovice)
21. Pomník a město (Pomník a město)
22. Biskupský kostel v Kyjích (Biskupský kostel v Kyjích)
23. Červená Lhota (Červená Lhota)
24. Pražský hrad - stopy baroka (Pražský hrad - stopy baroka)
25. Moravská Třebová - renesanční město (Moravská Třebová - renesanční město)
26. Telč - renesanční město (Telč - renesanční město)
27. Lidová architektura na Valašsku (Lidová architektura na Valašsku)
28. Klášter Rajhrad (Klášter Rajhrad)
29. Vranov nad Dyjí (Vranov nad Dyjí)
30. Anežský klášter (Anežský klášter)
31. Pražské románské domy (Pražské románské domy)
32. Müllerova vila (Müllerova vila)
33. Architekt Jiří Kroha (Architekt Jiří Kroha)
34. Letiště v Ruzyni (Letiště v Ruzyni)
35. Karolinum (Karolinum)
36. Pražské arkádové domy (Pražské arkádové domy)
37. Jan Kotěra - raná tvorba (Jan Kotěra - raná tvorba)
38. Malostranské zahrady (Malostranské zahrady)
39. Dostavba katedrály sv. Víta (Dostavba katedrály sv. Víta)
40. Hluboká (Hluboká)
41. Nová Oranžerie na Pražském hradě (Nová Oranžerie na Pražském hradě)
42. Štencův dům (Štencův dům)
43. Jihlavský renesanční dům (Jihlavský renesanční dům)
44. Kladruby u Stříbra - klášter (Kladruby u Stříbra - klášter)
45. Toskánský palác (Toskánský palác)
46. Basilika sv. Jiří (Basilika sv. Jiří)
47. Svatováclavská kaple (Svatováclavská kaple)
5. série
1. Secese v Brně (Secese v Brně)
2. Jihočeské poutní kostely (Jihočeské poutní kostely)
3. Renesanční radnice (Renesanční radnice)
4. Pražské vodní věže (Pražské vodní věže)
5. Divadlo v Karlových Varech (Divadlo v Karlových Varech)
6. Chlum Svaté Maří (Chlum Svaté Maří)
7. Frýdlant v Čechách (Frýdlant v Čechách)
8. Otto Rothmayer na Pražském hradě (Otto Rothmayer na Pražském hradě)
9. Pravoslavný chrám Petra a Pavla v Karlových Varech (Pravoslavný chrám Petra a Pavla v Karlových Varech)
10. Helfštýn - hrad (Helfštýn - hrad)
11. Kanalizační čistírna v Bubenči (Kanalizační čistírna v Bubenči)
12. Zlínská architektura (Zlínská architektura)
13. Sychrov - zámek (Sychrov - zámek)
14. Architekt Kamil Roškot (Architekt Kamil Roškot)
15. K.I.Dientzenhofer - světské stavby (K.I.Dientzenhofer - světské stavby)
16. Bruntál - zámek (Bruntál - zámek)
17. Lány - zámek (Lány - zámek)
18. Architekt Josef Fanta (Architekt Josef Fanta)
19. Hořovice - zámek (Hořovice - zámek)
20. Bechyně a stavby Petra Voka (Bechyně a stavby Petra Voka)
21. Broggiové v Litoměřicích (Broggiové v Litoměřicích)
22. Klášter Želiv (Klášter Želiv)
23. Opava - město (Opava - město)
24. Doudleby nad Orlicí - zámek (Doudleby nad Orlicí - zámek)
25. Kulturní dům s kolonádou v Teplicích (Kulturní dům s kolonádou v Teplicích)
26. Funkcionalistické stavby architekta Fragnera (Funkcionalistické stavby architekta Fragnera)
27. Liberec - Základní umělecká škola (Liberec - Základní umělecká škola)
28. Barokní radnice (Barokní radnice)
29. Štiřín - konferenční centrum (Štiřín - konferenční centrum)
30. Lidová architektura severních Čech (Lidová architektura severních Čech)
31. Křtiny - Poutní kostel (Křtiny - Poutní kostel)
32. Chrám sv. Ducha Hradec Králové (Chrám sv. Ducha Hradec Králové)
33. Kroměříž - zámek a květná zahrada (Kroměříž - zámek a květná zahrada)
34. Háj u Mohelnice /vila a elektrárna/ (Háj u Mohelnice /vila a elektrárna/)
35. Libochovice zámek (Libochovice zámek)
36. Boskovice zámek (Boskovice zámek)
37. Sarkandrova kaple v Olomouci (Sarkandrova kaple v Olomouci)
38. Benešov nad Ploučnicí (Benešov nad Ploučnicí)
39. Architekt Karel Hubáček (Architekt Karel Hubáček)
Preacher