Fargo

Fargo (Fargo) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bratři Coenové přicházejí se seriálem na motivy stejnojmenného nezávislého filmu.

1. série: Lester Nygaard je šikanovaný a nešťastně ženatý pojišťovák z malého městečka Bemidji kdesi v Minnesotě. Jeho život se změní ještě k horšímu ve chvíli, kdy do města přijede záhadný cizinec Lorne Malvo a nabídne mu řešení jeho dlouholetého problému. Chudák Lester netuší, že se nevinný nemocniční rozhovor zvrtne v takovou melu. Během 24 hodin dochází k trojnásobně vraždě a sérii zdánlivě nesouvisejících situací, které dávají smysl jen pár osobám. Do boje za odhalení pravdy se vehementně pouští ambiciózní policistka Molly Solversonová, které pomáhá policista ze sousedního města Gus Grimly.

Martin Freeman (Lester Nygaard), Billy Bob Thornton (Lorne Malvo), Allison Tolman (zástupce šerifa Molly Solversonová) a Colin Hanks (strážník Gus Grimly).

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 2006. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal.


2. série: Lou Solverson, otec Molly z první řady, který se zrovna vrátil z Vietnamu, stojí před nejtěžším případem své kariéry. Společně s šerifem Hankem Larsonnem coby místním šerifem a dědečkem Molly musí vyřešit zapeklitý případ ohledně vraždy v místním bistru a zmizelého člena rodiny Gerhardtových, která je vyhlášená svou krutostí, lstí a napojením na mafii. Případ se odehrává v Sioux Falls a hlavní roli v něm hrají manželé Peggy a Ed Blomquistovi. Ona nerozvážná kadeřnice hledající smysl vlastního života, on ambiciózní a rozumný řezník. Náhodné připletení k bistru v tu nejhorší možnou dobu jim změní jak budoucí plány, tak vůbec celý život.

Patrick Wilson (strážník Lou Solverson), Ted Danson (šerif Hank Larsson), Cristin Milioti (Betsy Solversonová), Jean Smart (Floyd Gerhardt), Kirsten Dunst (Peggy Blomquist) a Jesse Plemons (Ed Blomquist).

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 1979. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal.

3. série: XXX

Ewan McGregor (Emmit Stussy / Ray Stussy), Carrie Coon (Gloria Burgle), Mary Elizabeth Winstead (Nikki Swango).

Příběh je pravdivý. Události zobrazené v seriálu se odehrály v Minnesotě v roce 2010. Na žádost pozůstalých byla všechna jména změněna. Z úcty k zesnulým byl zbytek odvyprávěn tak, jak se stal.

OBSAZENÍ

INFORMACE K SERIÁLU

  • Český název
  • Původní název
  • Tvůrce
  • Země původu
  • Roky vysílání
  • Domovská stanice
  • První vysílání
  • Délka epizody
  • Žánr

ODKAZY

POSLEDNÍ ZMĚNY

HODNOCENÍ

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AUTOŘI PROFILU

HonZajs000
Remi
La.Volpe
lukascoolarik
ragelly
Seraphine313
Fruiko
Prison Break