Friday Night Lights

Friday Night Lights (Friday Night Lights) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
Hrus

23. ledna 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Go Panthers!

Kdo má rád filmy se sportovní tématikou, ten nebude tímto seriálem zklamán. Sledujeme zde středoškolský tým amerického fotbalu z provinčního města, fotbalem tu lidé žijí, a za páteční noci, kdy se hrají zápasy, se život v ulicích zastavuje a všichni sledují jen jejich oblíbený tým ve svě oblíbené hře. Žít pod neustálým tlakem není jednoduché ani pro hráče ani pro trenéra, zejména když se vážně zraní hlavní opora týmu. Co je na seriálu malinko podivné, je trochu divoká kamera, původní záměr byl asi vytvořit dojem, že sledujeme protagonisty okem autentické kamery lokálních "televizních novin", ale ze začátku je trochu těžké si na ten mírně roztřesený styl zvyknout. Seriál je žánrem přesně napůl sportovní drama a klasické teen drama, mladí Panteři řeší problémy sportovního rázu, ale i problémy rodinné a problémy s láskou (není to ale klasické "každý s každým", nebojte). Mám docela rád oba žánry, takže se mi to líbilo :)

Avatar uživatele
ragelly

17. února 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Clear eyes, full hearts, can't lose!

Naprosto souhlasím s Hrusem. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na ruční kameru s výrazným nádechem dokumentárního stylu. Většina záběrů se třepala, na postavy bylo nahlíženo mírně zrnitě 'přes okno', hodně výrazné bylo zoomování. Ale za těch 76 dílů, které FNL vyplodilo, jsem si zvykla a nechala se unášet neuvěřitelnými příběhy, o ty tam přece jen jde nejvíc.
FNL není typický seriál, který známe z běžného amerického večerního programu. Děj je zasazen do Texasu a postavy tomu na sto procent odpovídají. Texaský přízvuk mě často doháněl k šílenství - vyvinula jsem si alergii na y'all, hlavně v podání Tami Taylor. Žádné šatičky, sukýnky a dokonalý makeup, ale vždy kovbojské boty, džíny a tričko. A samozřejmě fotbalový dres.
Co se týče děje, výraznou složkou většiny episod byla samozřejmě fotbalová utkání. Musím říct, že mě nikdy dřív americký fotbal nebral, ale to, jak je zobrazen tady ve FNL, si prostě musíte oblíbit.
Finále nezklamalo. FNL měly pohádkový konec, který si zasloužily. Samozřejmě poslední hra kompletně ve zpomaleném záběru byla neuvěřitelné klišé, celkový dojem to ale vůbec nepokazilo.
Friday Night Lights je jedno z nejlepších dramat, jaké jsem kdy viděla. Ač divácky neprávem opomíjený, tak pěti sérií absolutně hodný seriál o životě, přátelích, snech.. a samořejmě o fotbale. Clear eyes, full hearts, can't lose.

Avatar uživatele
kutikk

23. dubna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Friday Night Lights

K seriálu jsem se dostala díky fotočlánku Zpátky do školy. Představovala jsem si něco podobného jako One tree hill, který patří mezi mé srdcovky. V hlavní roli je zde americký fotbal, od toho se vše odvíjí dál, setkáváme se zde s postavami, které mají s fotbalem co dočinění. Z počátku mi dělala problém jakoby třaslavá kamera, ale časem si člověk zvykne. Vypadá to pak spíš reálněji, jako kdyby to byl dokument než seriál.
Nejedná se o žádný nanicovatý či naivní seriál, přijde mi dost realistický. Lze říci, že veškeré postavy si zamilujete, všechny mají své klady a zápory, každý udělá vždy nějakou hloupost, ale přesto jim fandíte. Každý si prochází svým vývojem. Hodně mile mě překvapovala Tyra. Na začátku mi přišla jak rádoby drsoňka, která všem okolo závidí, ale postupem se začalo odhalovat, jak to má doma a s Rigginsem. Každopádně neměla to v životě moc lehký a líbilo se mi, jak situace řešila a začala pro mě být hrdinka. Další postavou, které mi přišla dost silná, je určitě Matt, který „vychovává“ svou babičku a rodiče tu pro něho nejsou, stane se hvězdou týmu, ale ve 3. Sérii ho nahradí jiný J.D.. Nelíbilo se mi, jak ve 2. Řadě udělali z Lyly náboženského fanatika, to mi k ní prostě nešlo. Jediný, kdo mi chvílemi lezl na nervy, byl Smash svojí aroganci a namyšleností, ale také dostal svojí lekci. Absolutní jedničkou pro mě je pár Tami a trenér Eric, myslím, že díky těmto dvoum postavám dostává seriál na kvalitě. Vždy si stojí za svým a snaží se každému pomoci.

Avatar uživatele
Pajky

7. června 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Sportovní jsou stejně nejlepší

Ze začátku se to pomalu rozjíždí, musíme se seznámit s postavama a tak občas hledáme chyby. Pár věcí mi vadilo, ale s přibývajícíma dílama jich bylo míň a míň. A závěr série je vynikající a silný. Nevyhne se to sice zaběhlým schématům sportu, amerického fotbalu obzvlášť, přesto stojí za to koukat. Ano je tam často moc velká fanatičnost fanoušků nebo víra v boha, ale to se dá překousnout. Tady jde totiž hlavně o to, co dělají ty hrdinové na hřišti i mimo něj. A i když bych ke každej postavě mohl mít výtku tak jsem si je oblíbil, jak Julie, Matta, Tima tak i Smashe.
Druhá sezóna rozhodně nezačala tam, kde skončila ta první. Najednou skok o 8 měsíců a všechno je jinak. Postavy se chovaj jinak, jsou na ránu. Chvilku trvá než si znovu přivyknu. Už to není tolik o fotbale a to je škoda. Překvapivě moc prostoru dostává nesourodej pár Tyry a Landryho, který mě fakt nebavěj. Ty lepší postavy jdou tak trochu do pozadí. Ve třetí sérii to chce přidat jinak jde hvězdička dolů.

Preacher