Hnutí mysli

Hnutí mysli (State of Mind) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Na půl cesty

Když terapeut Kalid přijde ráno do střediska New Haven, kde má stejně jako několik dalších kolegů ordinaci, najde tam dva teenagery z kroužku „Záře“ své kolegyně Cordelie Banksové, kteří souloží. Je tím rozhořčen a ihned si Cordelii stěžuje. Ta se mladých lidí – převážně těhotných dívek a problémových mládenců, kteří se tu dvakrát týdně scházejí – zastává. Kalid chce dokonce zkusit, jestli by advokát Barry White, nový nájemník, nemohl najít něco, co by mu umožnilo skupinku vyhodit.

Jeho klient Carson mu oznamuje, že s manželkou odlétá na dovolenou a nechávají tu syna Davida. Aspoň si bude moct dělat, co chce. Opak je ovšem pravdou. Silně depresivní patnáctiletý chlapec sedí celé dny zavřený doma a má sebevražedné myšlenky. To Kalida vyděsí natolik, že ho přiveze do střediska a seznámí s Cordeliinými teenagery. Přestože na nich ještě nedávno nenacházel nitku dobrou, usoudí, že nějaká společnost je vždycky lepší než žádná.

David od Cordelie po nějaké době odejde a vrátí se domů. Kalid o něj má ale starost, tím spíš, že se nemůže dovolat jeho rodičům. Rozbije okno a vnikne do domu.

Ann Bellowesová se dozvídá, že se ji chystá navštívit matka. Poněkud ji to zaskočí, protože jí zatím nesdělila, že se s Philem rozešla. Nakonec se ale přemůže a manželovi zavolá. Pozve ho na večeři, a Phil si samozřejmě začne ihned dělat naděje. Při večeři pak Ann čeká na vhodný okamžik, aby matce sdělila, že se s Philem rozešla.

Ann zároveň řeší případ mladé dívky, která je transsexuál a má potíže s tím, že ji rodiče na sestřinu svatbu chtějí obléct do nemožných růžových šatů. Má jít totiž za družičku. Ann ji s matkou Rosalind vezme na nákupy a Andrea, která si ale raději nechá říkat Andy, si zkusí nádherný smoking. V tom by šla nejraději...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon