Hyperdrive

Hyperdrive (Hyperdrive) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

21. prosince 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ

Kdybych se dokázal abstrahovat od Red Dwarfa, tak bych možná hodnotil jinak, ale ono to nejde.

Od doby natočení nepřekonatelného Red Dwarfa uplynulo 20 let. O 10 let později vznikl Lexx, který ukázal možný směr - zachoval prostředí a tematiku, ale od ryzího sitcomu se posunul za "hranici šílenství", přidal na epice i efektech (méně papundeklu, více animací), zkrátka se přispůsobil změněnému vkusu diváků (vymanil se z původního žánru a formy). O 10 let později nešťastně navázal Red Dwarf na vlastní původní formu a neuspěl.

O dalších 5 let později přišel Hyperdrive - s realistickými (skoro) kulisami, se záběry kosmických lodí a mzáky jako ze Star Treku (např. S01E06) a s humorem, který se toporně snaží napodobit Red Dwarf. Jediná inovace, která je moc povedená, je tvor Sandstrom a jeho (jeji) technika řízení lodi. To ale nestačí...

O tom, jak dílo (se snahou o humoristické pojetí) zapůsobí, rozhodují drobnosti a v neposlední řadě cit tvůrců, zejména u mezižánrových mixů. Divákovi se musí předložit to, co čeká - typický humor v GB pojetí 70-80 let včetně osvědčené formy, nebo ujetiny, charakteristické pro nedávnou minulost a současnost. Nic mezi. Tvůrcům Hyperdrive se to nepovedlo.

Když dva dělají totéž, není to totéž, i když jsou z GB. Škoda.