Matylda

Matylda (Matylda) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Věštkyně

Proč si bude sova myslet, že je Matylda dobrá věštkyně?

Jednou šla Matylda na maliny, byla až nahoře na hrádku, když začalo lít jako z konve. Hned se schovala a rozhodla se, že tam zůstane do rána. Po půlnoci uslyšela strašidelné houkání a všimla si světla ve věži.

Přestože měla strach, šla se do věže podívat. Ve věži seděla za stolem sova a vykládala karty. Když Matylda zjistila, že sova dokáže sestavit i horoskopy, nechala si hned od sovy jeden na příští týden udělat.

V pondělí měla mít Matylda šťastný den a jen co vyšla ven, spadlo jí na hlavu jablko. V úterý měla mít příhodný den na cestování, tak si vyjela na kole na výlet. Když se zastavila v hospodě na limonádu, někdo jí mezitím kolo ukradl. Ve středu měla dostat domů zprávu. A opravdu, přišla jí pozvánka na sobotní párty ke krocanovi. Hned se šla podívat na horoskop a zjistila, že v sobotu se má seznámit s nějakou významnou osobností. Pořídila si elegantní oblečení a klobouk, aby udělala dojem.

Jen co ji krocan uviděl, zrudl, vrhl se na ni, roztrhal jí oblečení a vyhodil ji ven. Až později se Matylda dozvěděla, že je tak "alergický" na červenou barvu.

Hned ráno utíkala za sovou a postěžovala si, že měla mít podle horoskopu fantastický týden, ale místo toho to byl horor. A aby se sově pomstila, vymyslela si neuvěřitelný sen. V tom snu přišla Matylda k hrádku a viděla, že je bez věže. Sově o tom povykládala, co kdyby náhodou ten sen byl prorocký... A Matylda už se těšila z toho, jak bude sova napálená a dopálená.

O pár dnů později šla Matylda zase na maliny a co nevidí - věž nikde... Za chvíli se objevila sova a Matyldě a děkovala Matyldě za to, že jí zachránila život. Sny nikdy nebrala na lehkou váhu, tak se odstěhovala a ještě tu noc se věž v bouřce rozpadla.

Buď to tehdy byla obrovská náhoda, nebo měla Matylda věštecké nadání...

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Věštkyně
  • Věštkyně
  • 2. série, 13. epizoda (celkově 26. díl)
  • 2002

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Millis