Mentalista

Mentalista (Mentalist, The) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Řada epizod má ve svém názvu slovo "red" (červený, rudý), což odkazuje na hlavního Patrickova (Simon Baker) nepřítele Rudého Johna.
Vložila: Zuzatko
V téměř každé epizodě se objeví postava ženy s červenými nebo rudými vlasy (nepočítá se Grace).
Vložila: Zuzatko
Patrick Jane (Simon Baker) jezdí v klasickém francouzském autě Citroën DS kovově šedé barvy vyráběném v letech 1955–1975.
Vložila: Zuzatko
Centrála CBI je historický dům v centru Los Angeles, nazvaný jako Pico House.
Vložila: Zuzatko
Simon Baker je australské národnosti, a proto musel v seriálu napodobovat americký přízvuk. Občas mu však nějaké slovíčko ujede, a to zejména ve slovech typu "our" nebo "hour." V seriálu však není jediný, jelikož stejný problém má i Owain Yeoman, který je původem Welšan. V jedné epizodě dokonce jeho postava mluvila irským přízvukem, což je pro něj paradoxně přirozenější.
Vložila: Zuzatko
V první řadě zazní v každé scéně, ve které je zmíněn Rudý Jon, úryvek ze skladby Ave Maria od Johanna Sebastiana Bacha. V epizodě 1x23 se dozvídáme, že jde o oblíbenou skladbu Rudého Jona.
Vložila: Štefíček
Herečka Amanda Righetti (Grace Van Peltová) v průběhu natáčení 5. série otěhotněla. Protože scenáristé její těhotenství do děje nezakomponovali, ve všech scénách jí něco zakrývá břicho, aby diváci nic nepoznali.
Vložila: Štefíček
V každém záběru zblízka má Patrick Jane rozšířené zornice.
Vložila: AdaW
CBI (California Bureau of Investigation) je vyšetřovací pobočkou kalifornského ministerstva spravedlnosti.
Vložila: AdaW
Simon Baker (Patrick Jane) ve skutečnosti na okultismus vůbec nevěří.
Vložila: AdaW
Poté, co je v šesté sérii v díle "Red John" dopaden Rudý John, už se v názvech dílů neobjevují narážky na červenou (př.: red, fire, blood...), jako tomu bylo v dosavadních pěti sérijích, ale každý díl je pojmenován podle jiné barvy barevného spektra (př.:My Blue Heaven, Green Thumb, White Lines, Golden Hammer...)
Vložila: Adélkaa

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE