Městečko Twin Peaks

Městečko Twin Peaks (Twin Peaks)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Veronika

24. listopadu 2007

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál všech seriálů

Nemám slov. Po letech odmítání se na TP koukat - protože jím byla posedlá má spolužačka, kterou jsem nemohla vystát :o) - jsem při vysílání na ČT2 neodolala - a už jsem byla v pasti. Takovýhle prvotřídní mix napětí, thrilleru, hororu, duchařiny, černého humoru a hlavně skutečně geniálních hlášek (většinou znějicích z úst Dalea Coopera) se jen tak nevidí. Navíc s takovým obsazením. Kyle MacLachlan je naprosto neodolatelný a David Duchovny už v životě nedostane tak skvělou roli (update - dostal, v Californication :_). A navíc, dlouhovlasí šedovlasí santusáci mi od té doby nahánějí hrůzu. Jeden z nejlepších seriálů všech dob!! (I když jsem po něm měla většinou těžké spaní.) PS: Nesmím zapomenout na hudbu Angela Badalamentiho, ta je skvostem skvostů.

Avatar uživatele
007.dany

29. listopadu 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

JAKO NA HOUPAČCE

U Lynche jsem jako na houpačce.Jeden film vrchol a druhým mě sestřelí,ale Twin Peaks stvořil Lynch spolu s Frostem opravdu skvěle.Seriál má sice pouze 30 epizod,ale to na oblíbení stačí.Poslední epizoda mě naprosto rozsekla.Skončilo to opravdu napínavě,ale jak jsem zjistil,tak Lynch na Twin Peaks opět začal pracovat,tak uvidíme co z toho bude.Jinak seriál nemá chybu.Má vše,hudbu,atmosféru,postavy,tajemno,koblihy,kafe,šerifa,detektiva,vraždu,Boba.....a tak dál.Je to KULT.

Avatar uživatele
JamesBit007

17. března 2009

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Agent Cooper... dokonalost sama

Seriál, který nemá ani tu sebemenší chybičku...
Městečko, kde mají všichni máslo na hlavě, a každá scéna je vrcholně zajímavá, plejáda užasných hereckých výkonů, snad nejuhrančivější hudba, která se kdy linula z televizní bedny, atmosféra, kterou žádný seriál nepřekonal... mám pokračovat? :-)
Sám nesdílím obecný názor, že 100% si zaslouží jen Lynchovy díly (tedy do--- nechci spoilovat), řekl bych, že celý seriál si drží svou špičkovou úroveň.
Tahle věc dnes již překonala čas a stala se zaslouženým a nedostižným mýtem...

Avatar uživatele
Sydney

1. listopadu 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fire Walk with Me

Kultovka a já naprosto chápu proč. Otázka: "Kdo zabil Laura Palmerovou?" je vlastně úplně vedlejší protože tady se vytahují kostlivci ze skříní a její smrt tomu napomohla.

Kyle MacLachlan jako agent FBI naprosto exceluje, ostatní herci a jejich postavy jsou taky skvělí. Tohle americké maloměsto mě naprosto dostalo, ale především Lynch s Frostem (Jak na tenhle námět přišli? Fakt borci!) a "vychytávkami" jako např. již zmiňovaný Duchovny nebo samotný Lynch coby šéf agenta Coopera.

Musím rozhodně zmínit hudbu, protože hudba je fenomenální - Love Theme from Twin Peaks je scary/creepy ale tak to má být, naprosto se tady hodí a podporuje celkovou atmosféru. No a záběry "krajinek" mě taky naprosto dostávaly.

Rozhodně je Městečko Twin Peaks výjímečné a já se těším na pokračování ale "až tak moc ho nežeru" = 80%

Avatar uživatele
Logan

28. listopadu 2007

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ohni se mnou pojď

Bomba. Naprostá bomba. Viděl jsem každý díl pokaždé, když to v televizi dávali a těžko mě to omrzí. Husí kůže mi přebíhá po zádech, kdykoliv si vzpomenu na Boba, ale i přes prsty přes oči jsem pokukoval. Navíc ta dokonalá hudba...

Avatar uživatele
sachista

5. června 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lynchovina se vším všudy

Městečko Twin Peaks se stalo fenoménem a ukázkovým dílem Davida Lyncha. Seriálu vtisknul svůj věrný, tuze originální styl, který mu dokázal vybudovat armádu fanoušků po celém světě. Jeho fantazie a nápady jsou neotřelé a nutí k přemýšlení, jež vede většinou pouze k jedinému závěru - žádný jednoznačný závěr učinit nelze. Kvalitní scénář, herecké výkony a nezaměnitelnou atmosféru podtrhuje vynikající hudební složka dvorního Lynchova skladatele. Ústřední melodii bych byl schopen poslouchat donekonečna.

Avatar uživatele
Maslord

9. srpna 2010

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Všetko smeruje do wigwamu.

Lynch s Forstom v roku 90 uviedli na trh seriál, aký dodnes nemá premožiteľa. Príbeh je enormne rozsiahly, počas skoro 24 hodín sa pozrieme do nejednej kuchyne v mestečku. Cítiť Altmanovský prístup, naturálnosť a priamosť, ktorá mi vyhovuje. Komlpexne previazané vzťahy protagonistov a kľudný, pochmúrny dej nás pri sledovaní zarazí do sedediel a nedovolí hlasne dýchať. Každý jeden diel je umelecký skvost, ako celok umelecký kolos. Seriál je vďaka kvalitnej produkcii sledovateĺný dodnes a dokonca sa objavujú indície o jeho pokračovaní. Po pravde som v tomto skeptický, ja už viac asi ani nepotrebujem, bojím sa aby zbytočne nevzniklo niečo umelé, aj keď pokračovanie bolo už skoro pôvodný plán. Tak či onak, minulosť to už nezmení a top rating už nič nezníži.

Avatar uživatele
Barulie

28. června 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kdo zabil Lauru Palmerovou?

Lynch je úplný génius nebo neprostý blázen. Jinak neví m, jak to vyjádřit. Obě série jsou napínavé od začátku do konce (houby nějaký pokles sledovanosti, jen Američani jsou vybíraví) a dnes je to již naprostý kult. Hudba, herci, výkony, prostředí to všechno vytvořilo seriál, který mě nutil koukat na poslední epizodu v 2:40 ráno.

Musím teda trošku vytknout, že je v půlce druhé série odhaleno, kdo zabil Lauru a za to deset procent dolů. Snad už budeme jen doufat, že chystané pokračování bude mít stejnou kvalitu.

A David Duchovny v dámských šatech a Kyle MacLachlan jako typický maloměstský balík, to je pokoukáníčko.

Avatar uživatele
Monty.Brogan

22. března 2009

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Kde je Annie? Kde je Annie? :-)"

"... a pak jednoho dne zaskočil Američanům v krku jejich seriálový popcorn", psali kdysi v LN v rezenci - a přesně tak jsem to taky cítil.
A na Cooperovu závěrečnou větu myslím nezapomenu do smrti.

Avatar uživatele
van helsing

26. února 2012

24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
12 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

XD

no to si snad ze mě dělate srandu....? pro mě tento seriál byl naprosto nekoukatelný! Když pominu fakt že horory mi nic neřikají a černy humor taky zrovna nemusim, tak to stejně bylo hrozná nuda. Proto pro mě byl docela šok že má tento seriál tak vysoké hodnocení. To si vysvětluji pouze tím že těm pár lidem co to viděli a líbilo se jim to tak hlasovali hodně vysoko a těm ostatním lidem nestalo za to aby tu hlasovali. Já uznávám že se to může někomu líbit proč ne, ale mě tento seriál až rozčiloval.
(lidem co se jim líbí se omlouvám, ale takhle to prostě vidim :( )

Avatar uživatele
Lososinoha

13. října 2008

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Městečko Twin Peaks

tak tohle je upne suprovej serial :) koukam na nej pravidelne este sem nepropasla snad ani este jeden dil teda aspon doufam :D upne bestovej serial