Na Západ

Na Západ (Into the West)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Mirak

23. března 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Na západ

Jedna z nejlepších minisérií, jakou jsem kdy viděl. Pohled na problematiku osadníků a indiánů bez příkras. Přestože sérii nechybí taková ta klasická romanticky westernová atmosféra, tak zároveň je to i dosti drsné a naturalistické.
Minisérie sestává z několika dějových linií, sledujeme jak osudy rodiny Kolářů, tak i osudy indiánského kmene. Před kamerami se vystřídá také spousta známých tváří a kvalitních herců, pan Spielberg nešetřil, takže je vidět, že minisérie měla i velice slušný rozpočet.
Kdo má aspoň trochu rád westerny a zajímá ho i historie, je to pro něj jasná volba.
Deadwood se mi sice líbil víc, ale příliš podobné si to není, tohle je o dost epičtější a více se to zaměřuje na děj.

Avatar uživatele
Greatsun

11. dubna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Into the heart

Přiznávám, že tohle je pro mě trefa přímo na cíl. Je to velmi kvalitně zpracováná minisérie.
První část série Vám připomene, že v porovnání s přírodou jsme my lidé velmi nepatrní. Prostřední část je velmi kvalitní dobrodružství z dob "nám známého" Divokého Západu. A poslední se věnuje tomu jak umíme být jako lidé krutí.

Tím vším se prolíná osud jedné rozvětvené rodiny. Někteří se jen mihnou, ale jiní zůstávají. Přesně jako v našich životech. Co určitě zůstává je Vaše srdce s jednotlivými postavami. Prostě chcete vědět co bylo dál. A někdy se to naplní a jindy naopak ne.

V hlavě mi stále rezonuje myšlenka z konce série, že historii píší ti co zvítězili a je na nás jak my budeme vykládat náš příběh v kole událostí, které k dnes již historickým událostem přispěli.