Napoleon

Napoleon (Napoléon)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
vlads

14. září 2008

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Napoleon

Mám veľmi rád historické filmy a seriály, takže tento film som si nemohol nechať ujsť. Skvelé európske herecké obsadenie tejto sérií dodáva ten správny šmrnc. Možno niektorým bude vadiť dĺžka cca 6 hodín, ale ako inak zobraziť začiatok, vzostup a pád jednej z najväčších postáv histórie. Aj keď sa tejto sérií nevyhli historické chyby, nepoznám asi ani jeden historický film, ktorý by bol bez takýchto omylov. Takže moje hodnotenie: určite stojí za zhliadnutie!

Avatar uživatele
vla_kor

2. října 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Skvělý Clavier

Jméno Christian Clavier je ve Francii synonymem pro komika. Hrál na divadle a v desítkách filmových komedií. Jeho obsazení do role Napoleona je takový šok, jako kdyby měl hrát Luděk Sobota Karla IV. Šok o to větší, že se úkolu zhostil skvěle. Věřím mu, že je charizmatický politik a vůdce národa, že je šílený tyran, sebevědomý Korsičan, poslušný syn, nevěrný manžel, zklamaný milenec, geniální generál, nezlomený vězeň ...
Evropská produkce se pochopitelně nemůže rovnat americké a tak jsou bitevní scény poněkud laciné. V rámci miniseriálu nelze popisovat celý Napoleonův život, ale je třeba události zkrátit, upravit, vybrat jen ty klíčové. Jde o to přiblížit kontroverzní postavu francouzských a evropských dějin co nejširšímu publiku. A to se tvůrcům dozajista podařilo.

Preacher