Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Synové

Blažej ví, co privatizace bude znamenat a je ochoten to přetěžké břemeno nést. Ale nemůže např. sehnat nikoho na ortopedii, protože se v odborných kruzích říká, že je privatizace špatně připravená a že se sesype jak domeček z karet. To si myslí taky ing. Verner, který tím uklidňuje Machovce, aby vydržel s nervy. Jenže už i Dana Králová si všimne, že Machovec operuje pod vlivem alkoholu. Nezaslouženě při té příležitosti vynadal asistujícímu Hynkovi, kterého se Dana zastane. S Hynkem ji to sblíží a oba čelí Eliščině obsesi s absencí otcovské autority.

Blažejův vztah s Naďou pokračuje, ale primář nemá dost sil na to, aby ho fakticky naplnil. Má stále méně času a je čím dál tím víc unavený.

Václav Pěnkava stále nechce z domu a prohlédne všechny Martiny lsti. Marta uteče během své služby z nemocnice a jede k Horvátovým pro Matěje. U syna ale nepochodí. Kamila dovede být i tvrdá: ona málem potratila, když je pan Pěnkava vyhodil z domu, teď je na Martě, aby se se situací vypořádala sama. V nemocnici se Martina nedovolená absence neutají. Blažej toho má dost těch jejích mimořádných žádostí o volno. Vážně ji varuje.

Alžbětě zprostředkovala agentura hlídání malé Pavlínky u bohatého podnikatele Hamouze. Manželé Hamouzovi se rozvedli, Hamouz dostal dcerku do výchovy, miluje ji až příliš, ale nemá na ni čas. Pavlínka je roztomilá všetečka, nadprůměrně inteligentní a s Alžbětou si náramně rozumí. Ale když Hamouz zjistí, kdo Alžběta je, pokládá její jednání za nějakou deviaci a pro jistotu jí dá výpověd. Jenže děvčátko je silnější než otec. Prosadí si, aby Hamouz vzal Alžbětu zpátky.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Synové
  • Synové
  • 1. série, 10. epizoda (celkově 10. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268