Případ pro dva

Případ pro dva (Ein Fall für zwei)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Helenino tajemství

Advokát Rainer Franck se svým přítelem, soukromým detektivem Josefem Matulou, si večer cestou z divadla všimnou na mostě muže, který chce evidentně skočit. Matula mu ve skoku zabrání a Rainer mu nabídne odvoz. Muž, Bruno Maschke, za odvoz poděkuje, ale vysvětlí, že nemá kam jít, tak ho Rainer pozve k sobě domů. Tam mu Bruno řekne, že byl právě propuštěn z vězení a skočit chtěl kvůli bývalé ženě, kterou stále miluje. Bruno vysvětlí, že se dostal do vězení kvůli podnikání a manželka Helen se s ním hned nato rozvedla. Rainer nechá Bruna u sebe a ráno se vydá za Helen, s níž domluví Brunovi schůzku na večer, kam ho i odveze.
Za Rainerem domů přijde jeho přítelkyně Rosa, ale klidný příjemný večer naruší příchod vyděšeného Bruna. Rosa odejde a Bruno řekne Rainerovi, že s Helen vůbec nemluvil; našel ji prý mrtvou ve vaně a na polici jít nechce, protože zanechal otisky v koupelně. Navíc když odcházel z domu, potkal se s někým ve dveřích.
Bruno se nemýlí, policisté po něm hned začnou pátrat jako po vrahovi. Matula se dá do pátrání po skutečném vrahovi a začne se vyptávat v kině, kde Helen pracovala. Seznámí se s uvaděčkou Theou, od níž získává cenné informace. Zjistí, že Helen chodila s promítačem Pitem Rohrmannem, a vydá se do jeho bytu. Zjistí, že se Rohrmann chystá na cesty.

Později je však Rohrmann zabit a policie i tuto vraždu připisuje Brunovi. Matula s Rainerem mají ale jiné podezření...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko