Salem

Salem (Salem) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
Kahlan

18. února 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Witch among us

Nadprirodzeno, čary, mágia či čarodejnice sú vždy vďačnou témou pre seriál. Je len na tvorcoch akým smerom sa rozhodnú uberať. Príbeh o Saleme patrí medzi tie známejšie príbehy o čarodejniciach a preto sa z neho dá čerpať veľa.

Seriál hovorí o časoch kedy sa ľudia báli čokoľvek čo bolo iné alebo odlišné od toho čo poznali. Čarodejníctvo zažívalo temné časy. Časy kedy boli čarodejnice prenasledované, prebiehali s nimi procesy a boli upaľované. Zápletka je skôr jednoduchá a žiadne zbytočné zamotávanie nehrozí. Či už ide o boj dobra so zlom alebo zla so zlom je ťažké povedať, pretože každá zo strán chce byť tou víťaznou, chce mať moc. Raz má navrch jedna strana, potom druhá. Ako som už spomínala ide v podstate o boj dvoch strán. O rôzne zvraty, obvinenia či zákernosti nie je núdza a seriál je ich plný. Napriek tomu sa mohlo zdať, že dej sa stále točil okolo jednej a tej istej zápletky. Chcelo by to pridať len nejaký zvláštny či vyčíňajúci prvok v tom všetkom, niečo čo by zápletku o trochu pozdvihlo a ozvláštnilo. Spočiatku (teda aspoň pre mňa) sa seriál trochu vliekol akoby si hľadal to svoje tempo. Po pár častiach sa rozbehol a to tempo si udržal viac menej až dokonca.

Seriál je tvorený aj atmosférou, z ktorej ide určité to napätie, mrazenie až zdesenie. Tá je umocňovaná aj tým, že nejde o žiadne hókusy pókusy s čarodejnej knihy doplnené o mávanie rúk. Ale ide akoby o mágiu v jej čírej podstate, čerpajúcu skôr z prírody a obsahujúcu rôzne obety. Plus zohráva aj prostredie, ktoré je autentické a tú bezradnosť či strach ľudí z neznámeho je cítiť. Miestami sa však môže zdať, že seriál akoby tlačil až moc na pílu a niektoré udalosti sa snažil až príliš hrotiť. Scény tak potom pôsobia až moc drasticky, krvavo či príliš zvrátene. Na druhú stranu scény s procesmi boli vytvorené veľmi dobre a práve na nich bol dobre vidieť ten strach, boj a odmietanie niečoho neznámeho, nadprirodzeného.

Herecké obsadenie nie je nijak neznáme a ide tak o tváre, ktoré sme mali možnosť vidieť už inde. Vybrané nebolo určite zle a každý z hercov na svoju postavu sedí. Najvýraznejšou z nich je asi Janet Montgomery. Jej Mary bola na jednej strane najmocnejšou ženou v meste, plnou sebavedomia a nemilosrdnosti. No stačila láska (alebo náznak nejakých citov) aby sa jej maska začala rozpadať a ona ukázala aj kúsok zraniteľnosti. Ostatné postavy nestoja však v jej tieni a sú rovnako výrazne. Bez čoho by som si seriál dokázala predstaviť by bola romanca medzi Mary a Johnom, tá by nemusela byť vôbec. Postavy by sa teda od začiatku pilotu posunuli niekde ďalej (kde možno aj boli), minulosť by nechali minulosťou, zamerali by sa len na budúcnosť a tomu by podriadili svoje ciele.

Ak ste fanúškmi či už historických alebo hororových seriálov, obľubujete nejaké to nadprirodzeno a pohľady na potoky krvi a mučenie vám nevadia, tak Salem je tým pravým pre vás. Ak nie, tak mu šancu treba dať. Predstavuje zaujímavú zmes týchto žánrov a je celkom obstojným dielkom v tejto oblasti.

Avatar uživatele
Umbaros

1. března 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Salem dokázal přesvědčit

Salem je můj rest z minulého roku, který si teda s klidnou dušinkou odškrtávám. Krásně mi to akorát vyšlo před premiérou druhé sezóny, na niž mi dal Salem jasnou odpověď, proč se těšit dál.

Salem mě vzal na výlet do hádejte kam. Do Salemu. Zrovna v období, kdy se město zmítá čarodějnickou hysterií, nikdo nemůže věřit nikomu, popravy se konají každý den a krev pro jednou zase teče proudem. Salem tedy ukazuje onu pověstnou a dobře historicky známou čarodějnickou hysterií ovšem z druhé strany. Tedy z pohledu čarodějnic. Ty přicházejí konečně naplnit svou pomstu po letech útlaku.

Čarodějnice v čele s charismatickou Janet Montgomery hrají nebezpečnou hru, kterou se jim snaží překazit neméně dobrý Stephen Lang. A on je fakt magor. Když jsem viděl jak strká tu hrušku do těch mladých holek, aby z nich vymlátil přiznání, udělalo se mi mimoděk šoufl. Aby to neměli ty družky ďábla jednodušší, vrací se Shane West, alias bývalá láska Janet. Je potom zajímavé sledovat, jak se Janet zmítá mezi láskou a úkolem. A uroní spoustu slziček, které působily značně uměle.

Salem ale nabízí víc dobrých postav. Cotton, který je zoufale uvězněn mezi láskou k prostitutce a nenávistí k despotickému otci. Still better lovestory than Twilight. Tituba, která si mě bezmezně získala nekromantickým kouzlem a přesto dostala žalostně málo prostoru.

Jestli se Salemu něco opravdu povedlo ztvárnit byla to ta ona pověstná panika z čarodějnictví. Strach z neznámého. Je pod vlivem čarodějnice a nebo ne? Jak to zjistit? Nikdo jí není ušetřen. Známí a sousedé končí na oprátce a my s tím nemůžeme nic dělat.

Ale ani Salem není bez chyby. Chvíli mu trvá než vytvoří pouto s divákem, což je problém prvotních dílů.

Salem se taky snaží tvářit jako hororový seriál. Proto v prvotních dílech místy až brutálně tlačí věci do extrému. Jenže najednou od určitého dílu přichází stopka. Jako by si tvůrci uvědomili svůj přemrštěný a zjevný tlak na brutalitu a tak si hodí zpátečku. Z hororového dramatu se pro mě spíš pak stalo tajuplné až mysteriózní drama, ale ne hororové. Koneckonců temných kouzel a rituálu mi přišlo k vidění poskrovnu, spíš jen ochutnávka. Ano, vážně jsme ty špatné. Ano, vážně umíme kouzlit milý diváku.

A vyloženě mě vytočili některé nevysvětlené události. Jako třeba postavu, kterou jeden díl vidím živou, abych druhý den jen tak mezi řečí poznal, že to co leží na hřbitově je její tělo. Žádné vysvětlení jak se tam dostala, kdo ji zabil. Nic.

Kdo čeká plno kouzel jak z Harryho Pottera odejde zklamán. Víc než boj s čarodějnicemi je první série spíš o mocenské hře. Čarodějnice a jejich nepřátelé tahají za figurky, aby dříve či později jedna strana získala převahu. A uprostřed těchto bojů stojí příběhy a tajemství hlavních postav, které nejen slouží své straně, ale zároveň čelí svým postranním životům. Což je myšlenka, která mě nakonec dovedla k tomu, proč třeba Cottonův vztah s Glorianou není jen účelně vynucená vata k natáhnutí příběhu. A jiné příklady (Mary+John).

Salem nakonec uhrál svou hru se ctí. A ještě dokázal navnadit na druhou sezónu, která by mohla být hodně zajímavá.

Avatar uživatele
Blondie92

5. června 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Stálé rozpaky ?!

Než shlédnu další díl, se sama sebe ptám jestli mám. Jestli mi to za ten čas stojí a vždy se nakonec doberu k tomu, že ano, i když mi to trvá trochu déle. Občas nějaká ta nechuťárna, ale nic co by se nedalo. Chci vědět jak to bude dál, ale kdyby měl skončit, vůbec mi to nebude vadit. Někomu sedne a někomu ne, je to individuální. Zde se nevyplatí dávat na názory ostatních, ale rovnou do toho skočit :)

Avatar uživatele
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Salem

Celkem povedený kousek, ale viděl jsem už i lepší seriály... Ale ne, teď vážně. Vylepšit by se to samozřejmě dalo. A o dost. Chvílemi to nudí, ale jenom malinko... Jinak jde vidět, že jde o seriál z kabelovky - herci jsou slušní, seriál je celkem obstojně napsaný, intro je luxusní a atmosféra naprosto ohromující. Ovšem v porovnání s Penny Dreadful nebo AHS: Coven skutečně nic moc, ale když se vybodneme na zbytečné srovnávání, které ovšem neuškodí, není to špatné. Zatím budu seriál sledovat dál. Momentálně je sice dost těžko říct, jestli to udrží mojí pozornost, ale dost faktorů tomu nasvědčuje: pomalu, ale jistě se to rozjíždí, atmosféra je brilántní, je to napínavé a hororovým seriálům to opravdu dělá čest a kdyby neexistovalo Penny Dreadful, tak je to z daného žánru na obrazovkách asi úplně nejlepší... Takhle se to musí smířit s druhým místem. Ačkoliv se to z komentáře možná nedá popsat, ale mě se to opravdu líbí, ta středovéká atmosféra je vystihnutá fakt skvěle... No jo, díky bohu za kabelovky a ať žijí panenky posedlé démony. Jó, čarodějnice...75%.

Avatar uživatele
onepiece

2. srpna 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kill them all

Můj první čarodějnický seriál, vážně. A byl jsem příjemně překvapen. Hned po traileru na pilotní díl jsem tomuto historickému hororu dal šanci. Po celkem děsivých, místy až nechutných prvních epizodách přišly na řadu intriky, zrady a vůbec se to začalo pěkně rozjíždět. Finále se mi rovněž líbilo, stejně tak některé postavy jako Increase Mather, Mary Sibley nebo John Alden. Druhou sérii si nenechám ujít, bojím se ale poklesu kvality a možného zrušení seriálu. No, nechme se překvapit. Dávám 80%

Avatar uživatele
MishaXD

5. května 2014

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Witches Among Us

Není to úplně špatné ale čekala jsem něco jiného. Atmosféra je správně temná, nápad se mi líbí ale líbila by se mi nějaká konkrétnější zápletka nebo nějaká záhada. Hlavní postavy jsou celkem sympatické, akorát Ashley z Revenge mi tam teda vůbec nesedí. Snad to bude dalšími díly jen lepší. Trochu mimo mísu - zbožňuju ty plakáty.

Edit: Po deseti epizodách musím své hodnocení rapidně zvýšit, naprosto jsem se zamilovala a hltám jeden díl za druhým. Mary Sybley je naprosto skvělá postava se kterou musím sympatizovat i když zrovna šije boudu na ty hodné. Tleskám tvůrcům!

Avatar uživatele
Majef

23. dubna 2014

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hvězda nebo Titanic ?

Čekala jsem na první epizodu strašně dlouho a přemítala, jak se ten dej budou chtit rozvijet dal a dal, protože trailer mi toho nic moc neřekl (holka, co si ukusuje prst a má na sobě náhubek jak bittbull plus nějací pověšení muži na stromě), ale musím říct, že se mi tento seriál líbí a to jsem shlédla zatím pilot. Samozřejmě je to 1 díl, teď buď bude seriál stoupat k výšinám každým dalším dílem a lidé budou očekávat, kdy vyjde další epizoda jak feťák na svoji dávku, anebo to padne až na nejhlubší dno oceánu jako legendární Titanic.
Z postav se mi zatím zamlouvá Mary Sibley. Ta její zášť a nenávist by mohla dát prostor velice zajímavému ději. John Alden, chlapík co vypadá, že každému klidně dá pár facek? K němu si budu muset najít cestu, a pak je tu Tituba. Tituba asi bude pěkná mánička :D ,jo ta by mohla ještě nadělat hodně dějových zvratů a problémů.
Jelikož jsem viděla pouze první díl dám 70%.
Možná se to někomu zdá i tak vysoké skore na 1 díl, ale já miluji tématiku s trochou historie (zvláště Salemu), tajemna a občasné brutality.
Navíc jsem vyrostla na seriálu Čarodějky, takže je to trošičku komplex z dětství :D

Avatar uživatele
justynajohnson

27. dubna 2014

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

salem

Zatím jsem dala 60,protože shlédnutí pilotu bylo padesát na padesát(já vím,že 60 a 50 není totéž)Mary Sibley je zatím v mém žebříčku oblíbenců úplně nahoře a těším se na další díl.Třeba budu muset svoje nadšení krotit,ale téma z historie se mi zamlouvá,Hra o trůny,Borgiové,Mušketýři,všechny mám ráda a jsem hladová po všem novém,co mě zaujme.
Tak ted budu muset dát o pár procent víc,děj mě vtáhl a doufám,že dál to bude jenom lepší a lepší,John Alden mi zatím přijde nemastný neslaný,ale co není může být,tak snad jeho postava nějak obrousí hrany a ukáže ze sebe co nejvíc

Avatar uživatele
Kuzuri

23. dubna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Zatial aj 30% je vela

Veru, dost som sa tesil na Salem. A veru riadne som sa sklamal po prvej epizode. Zda sa ze snaha tvorcov zviest sa na vycerpanej vlne 'tvajlajtov', dennikov, 'sikret sirklov' a pod nema mantinel v stvoreni nemzyslu. Pilot, ktoreho (ne)dej nema v podstate ani zapletku skoci si kludne o 7 - 10 rokov asi z rozmaru producenta. Stvori nove postavy. Stare necha nezostarnute akurat im odoberie emocie a asi pamat. Snaziac sa mozno skorovat na hercoch pozbieranych z nedavno ukoncenych serialov vo vedlajsich ulohach... Hmm Ako keby len na silu, ze zaplnme niecim vysielaci cas.. Ak bude aj druha epizoda, ktorej dam sancu sa uberat rovnako. Aspon budem mat viac casu na citanie :-) Salem rozhodne ODPORUCAM! Aby mal divak moznost posudit, porovnat a pochopit aky moze mat vyznam - rozdiel - serial a dobry serial < ;-)

Avatar uživatele
hlupec

23. října 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nejlepší úvodní titulky:)

No, po přečtení několika názorů jsem se bála, že se budu bát:) a nakonec naštěstí nebylo moc čeho. Když člověk zjistí, že seriál moc děsivý není, začne na to koukat jako na obyčejné drama přišmrnclé trochou nechutností (které díky otrlosti ze zombieckých seriálů nejsou ani moc nechtné:)). V několika názorech jsem četla o "dobré atmosféře", té jsem si tedy nevšimla, jediná část seriálu s atmosférou jsou úvodní titulky - ty se mi tak líbí, že je ani nepřeskakuji. :) Seriál bych shrnula jako levnější historické drama pro fanoušky krvavějších seriálů, rozhodně nenudí a zatím (v půli první série) jsem vždy zvědavá na další díl.

Avatar uživatele
veruu.u

24. července 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Salem

Zaujaly mne už plakáty, pak i proma. Podle nich jsem čekala temnější seriál a toho jsem se i dočkala. Tu správnou temnou atmosféru Salem má, na rozdíl od AHS:Coven. Jenže samotná atmosféra mi nestačí. Viděla jsem pouze 4 epizody, dál jsem se nedostala, jelikož jsem se pokaždé ke shlédnutí dalšího dílu musela přemáhat - děj mi přijde tak nějak o ničem. Chtělo by to nějakou zajímavou zápletku, nějaký zvrat. Co jsem zatím viděla, tak scény, které se týkají přímo čarodějnictví mají u mě za jedna, ale prostě to ostatní okolo mě moc nezaujalo. No zatím na další díly koukat nebudu, ale třeba se k tomu někdy vrátím.

Avatar uživatele
Vojťas

22. prosince 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zbytečně znepokojivé

Ryze horrorová čarodějárna, která má dobré herce a je i dobře natočena. Bohužel obsahuje až tak znepokojivé výjevy, že je to ve výsledku to jediné, co Vám utkví v paměti (nebo alespoň mně). Není to špatný způsob útoku na diváka, ale stačilo by se více soustředit na scénář a bude vyhráno úplně. Už proto tento debut televizní stanice WGN America do budoucna nezavrhuji, ale aktuálně dostávají opět přednost zajímavější seriály. 60% [2. série BUDE]

Avatar uživatele
Zdeny

24. července 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

něco..sakra ale cooo..

něco mne tam chybí, něco mne pořád hlodá, že jestli se chci koukat na další díl a možná bych i chtěl,ale přistihl jsem se, že se přemlouvám....je pravdou,že paní Mary Sibley je tůze nádherná ženská...Dávám si do oblíbených,abych věděl, že jsem něco málo viděl a pokud se vrátím, tak abych třeba našel k seriálu cestu, nebo jen abych viděl MS. :-))

Avatar uživatele
A.R.G.U.S.

11. prosince 2014

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Salem

Protože jsem neměl na co koukat, rozhodl jsem se zkusit tento seriál. Byl jsem mile překvapen. Seriál mě rychle zaujal protože zde nechybí zvraty a napětí. Salem je serial, který stojï za pozornost ale někoho můžou odradit drsnější scény. To znamená, že krev tu není neobvyklá věc. Jsem velmi rád, že jsem mu dal šanci.

Avatar uživatele
sankakofik

8. května 2014

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Čarodějnická nuda?

Na Salem jsem se těšil jako malý dítě na Vánoce. Jenže když se na něco těšíte, obvykle to dopadne špatně. Což se přesně stalo u Salemu. První díl byl ještě celkem koukatelný. Čekal jsem, že se to víc rozjede v druhém dílu. Nerozjelo. Třetí díl už si nepustím. Nechuťárny jsou fajn, ale ty řeči okolo jsou až moc dlouhý a nudný.