Sedmnáct zastavení jara

Sedmnáct zastavení jara (Semnadtsat mgnovenij vesny) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
cunicekb

25. února 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dříve Rusko, dnes Amerika

Podle mě je 17 zastavení jara kvalitní a krutě realistický seriál. Nemůžeme zrovna čekat maximální historickou přesnost, všichni víme, jak na začátku války SSSR šlo Hitlerovi na ruku, což je v seriálu popřeno a SSSR zde od začátku vystupuje jako zarytý odpůrce. Psychologie postav, napětí, nutnost zaměstnávat mozkové závity, krutost a podlost příslušníků SS, jeden velký herecký koncert. Stierlitz je absolutní sympaťák, který si získá divákovo srdce. A co, že je to Rus? Dnes máme hrdiny americké a ještě více "dobráky a nepřemožitelně trapné".

Avatar uživatele
_-0-_

30. března 2013

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BOLŠEVICKÁ PROPAGANDA

Jedno z významných propagandistických děl bolševika, z ryze pragmatického pohledu by si zasloužilo 100%. Zkreslování historie a profesionální manipulace s podvědomím diváků je dotaženo k dokonalosti. Jedná se o podobný "skvost", jakým byl německý Žid Süss.

Diváka (zejména v době, kdy byl seriál vysílán v satelitech bolševického Ruska - tedy i u nás) to přimnívalo k sympatiím k bolševickému režimu a (jeho represivním složkám) - kolik procent populace si po shlédnutí seriálu bylo schopno uvědomit (natož připustit), že konflikt mezi Třetí říší a SSSR není ničím jiným, než střetem dvou rovnocenných zločinných režimů?

Tento druh mimořádně účinné latentní propagandy je tím nejnemravnějším zneužitím kinematografie, jaké si lze představit (kam se na to hrabe dětská pornografie).

Bez ohledu na profesionální kvality seriálu mu nemohu pro jeho anetický účel dát jiné hodnocení, než 0%.

Prison Break