Shetland

Shetland (Shetland) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
anjoa

2. dubna 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Shetland

Shetland patří mezi ty kriminálky s malým množstvím podezřelých, kteří tají, co můžou. Vážně jsem si přála, aby Shetland fungoval už kvůli Douglasu Henshallovi a samotnému prostředí, protože mám tyhle vraždy odtržené od civilizace ráda.

Záběry přírody jsou velké plus tohohle seriálu. Zima, vítr, moře, zelené kopce, malé barevné domečky, vypadávající signál, to všechno je Shetland. Když se k tomu přidá vražda na ostrovech, kde každý zná každého, atmosféra docela zhoustne. Scenérie Shetlandu hodně pomohla, protože samotný příběh nepatří mezi ty nejzajímavější kriminální záhady.

Jimmy Perez měl zřejmě patřit mezi ty osudem stíhané policisty, kteří se zuby nehty snaží, aby se jim věci ještě víc nerozpadly. Jimmy ale působí příliš klidně, jako by byl součástí všeho, ale zároveň šlo všechno mimo něj. Vtipný element tu představuje Jimmyho mnohem mladší kolegyně Tosh, která chvílemi vypadá, že si snad stojí na vedení. Z postav mi přišel nejzajímavější Sandy, vnuk zavražděné ženy a zároveň policista, bohužel ale nedostal moc prostoru.

Seriál byl koukatelný, ale jako celek mě úplně nepřesvědčil, nějak mě nevtáhl do děje, protože v něm snad nebylo žádné napětí a bylo to dost pomalé, spíš mi to přišlo jako "a teď se stane tohle a teď tohle a teď tohle" a najednou byl konec.

Shetland stojí za zhlédnutí, ale rozhodně nepatří mezi britskou špičku v kriminálních seriálech.

Avatar uživatele
vla_kor

30. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

detektiv Jim Perez

Miluju britské detektivky. Mám ráda severské detektivky. A tenhle seriál je spojení obou výše zmíněných. Děj se táhne jak čerstvě stočený med. Kamera se vyžívá v záběrech neskutečně krásně umrtvené krajiny Shetland. A třešničkou na dortu je detektiv Perez, který není žádný sexy macho, ale zato je krásně lidský a má bezva skotský přízvuk. Prostě lahůdka.

Preacher