Shine or Go Crazy

Shine or Go Crazy (Bichnageona Michigeona) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
ševča

23. března 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Začíná slibněji, než končí

Zpočátku zápletka vypadala moc dobře, dějové linky byly zábavné a hlavní hrdina nebyl zobrazen naivně, jak roky zůstává věrný ženě, kterou prakticky nezná, protože hrdina korejského seriálu nemůže být zákazník bordelu. Navíc seriál zobrazoval období, o kterém jsem toho moc neviděla, takže i z tohohle pohledu to bylo zajímavé. Že má nejženštější vzhled v seriálu druhý mužský představitel mi sice zvedalo obočí, ale dalo se to přehlédnout.
Časem se však seriál začal točit v kruhu. Některé rozhovory jakoby tam přehráli několikrát, pořád se řešilo to samé dokola a jen se tvářili, že se někam pohli. A to v pouhých 24 dílech. To všechno sice procenta seriálu ubíralo, ale nebylo to tak hrozné. Pak však přišly poslední díly. A ten konec byl naprosto doslova směšný. Velká bitva o osud země, která rozhoduje, kdo skončí na trůně, a jestli se jí účastní na obou stranách dohromady 30 vojáků, tak budu velkorysá. To se tam jako trénovali v bojových uměních tak efektivních, že je museli skrývat, intrikovali tam 24 dílů, sháněli armády a bojové mistry pomalu z celé Asie, aby se tam beze zbraní pofackovalo pár chlapů, aniž by předvedli pořádný pohyb? I já se v tělocviku hýbala víc, než předvedli všichni dohromady. To bylo to ono, na co jsme čekali celý seriál?
A to není zdaleka vše, nechci spoilerovat, tak to bude znít možná kostrbatě, ale když takový osud čekal hlavní dvojici o pár dílů dřív, tak to bylo to nejhorší, co je mohlo potkat, vlastně takhle skoro ani nestojí za to žít, ale na konci seriálu je to vlastně happy end. Nemluvě o tom, že pointa celého seriálu je v tom, že hlavní hrdina bude buď zářit jako skvělý král, nebo zešílí, ale v jedné z posledních scén, kdy se tedy stává tím skvělým králem a nezešílel, se tváří, že bude přesně tím psychopatem, kvůli kterému poteče krev.

Takže pokud to mám nějak shrnout, skvělý nápad, který nedokázali využít, a naslibovali epické finále, kterému nedokázali dostát.