Stranger Things

Stranger Things (Stranger Things) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
jvr

20. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Damn good series

Ze začátku mi to chvílema připomínalo super 8 od Spielberga. Mám na mysli ten způsob rozvoje děje a důraz na dětské hlavní postavy. Tenhle seroš má všechno co správnej mysteriózní seriál má mít. Atmosféru, která se dá krájet. Napětí, které pozvolna roste a tajemství, která vycházejí na povrch v pravou chvíli. Způsob jakým je nadpřirozeno zapracováno do příběhu sem ještě neviděl a je unikátní, neotřelé. Nepůsobí to nijak klišovitě ani kýčovitě. Prostředí je velmi realistické a tvůrci dali nemalé prostředky na vybudování kulis a rekvizit. A co mě překvapilo nejvíc, sou dětští hercí. Perfektně zahrané. Na chvíli mě to vrátilo do dětských let a to mnoho seriálů u pětatřícátníka nedokáže. Pro děti ale myslím moc není. Sjel sem to za dva dny a doufám že budou i další řady, ta první stála za každou vteřinu.

Avatar uživatele
Esgalnor

27. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriálový klenot

Bezkonkurenčně jeden z nejlepších ových zážitků, co se mi kdy povedlo zažít. Minimálně to, že jsem to zhlédl za jeden a půl večera o tom dost napovídá. Má to všechno. Hutnou hororovou atmosféru, i uvolněnou rodinnou a k tomu to dokáže vhodně skloubit ještě s vtipnými momenty a chvílemi, které se zaměřují kromě hlavní linky i na milostné pletky nebo probouzející se přátelství, kdy ani jedno nijak nenarušuje děj, ani se neobjevuje kýčovitý milostný trojúhelník. Dětští herci jsou tu jedni z nejlepších a nejpříjemnějších, co jsem kdy na obrazovce viděl, rozhodně často překonávají i dospělé herce. Postavy jednají logicky vzhledem k situacím v nichž se nacházejí a celkově jsou příjemné a dá se jim fandit, nejsou ani prvoplánové, stejně jako vztahy mezi nimi, celý děj je kompaktní a mytologie u je inovativní a skvělá. Úvodní titulky vynikající, hned navodí atmosféru, hudba je také povedená. Jedinou slabou stránkou jsou podle mě občas ne moc povedené triky, naštěstí jich tu moc není a nijak to nekazí výtečný celkový dojem.

Avatar uživatele
Blázen z Jericha

16. října 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pravda je tam někde venku

Stranger Things jsem dokoukal až teprve včera. O seriálu jsem věděl už dřív, ale neměl jsem potřebu se dívat. Mysteriózní seriály mě moc nebaví. Akta X jsou fajn, tak jsem tomu dal šanci. Ve zkratce jde o jednu prodlouženou epizodu Akt. Zase je tady vládní organizace, monster of the week, nepovedený experiment, únosy (ne mimozemšťany), jen vyšetřovací dvojice zde chybí.

Později se vyšetřování ujme místní šerif a příběh teprve nabírá grády. Překvapivě šerif není hlavní postavou. Je důležitý, ale největší prostor dostává skupina dětí, které hledají zmizelého kamaráda. Trochu to připomíná takové ty filmy pro děti, kdy malí hrdinové řeší případy, na které jsou dospělí krátcí. Výběr herců kluků se opravdu povedl (Macaulay Culkin hadr). A abych nezapomněl, v pořádném hororu nesmí chybět creepy holčička. Dívka se schopnostmi superhrdinů se postarala o pár nezapomenutelných momentů. Její otec jí donutil k experimentu s vážnými následky. Díky jejím schopnostem dokáže komunikovat s alternativní realitou tzv. Upside down. Tady potká tajemné monstrum, které se dostane do naší reality.

První epizoda vypráví o zmizení jednoho z kluků. Naštěstí ho monstrum nezabije, ale odnese do Upside down a použije ho jako jakýsi inkubátor. Co s ním ve skutečnosti zamýšlel, se dozvíme asi až v druhé sérii. Nějakým způsobem může chlapec komunikovat s naším světem. Scény jak komunikuje se svou matkou patří k nejlepším momentům. O vystresované matce si pak všichni myslí, že má halucinace a šílí.

První epizodami přišla hodně slabá, nechtělo se mi pokračovat, pak se to naštěstí pořádně zlepší. každá epizody je lepší než ta předchozí. Kvalita a napětí se krásně stupňují až do velkolepého finále.

Avatar uživatele
Maslord

21. července 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Čaká na nás dobrodružstvo.

Už od detstva (logicky) obľubujem dobrodružné filmy a vždy ma poteší, keď niečo v podobnom žánri vyjde na povrch zemský. Napriek tomu, že samotný seriál je označený ako Sci-Fi, Horor a Dráma, pre mňa definitívne spĺňa kritériá byť práve dobrodružný. Po pilote mi najviac pripadá ako kombinácia minuloročného The Whispers a filmu Super 8, napriek tomu očakávam viac. A vďaka tomu, že je vysielaný na Netflixe, čoskoro sa to aj dozviem. Pilot prekvapil kvalitou nielen mňa ale podľa pozorovania aj celú seriálovú populáciu a verím že neklesne. Zatiaľ sa podarilo udržať nízku mieru "patetiskosi a nelogickosti", takže pokiaľ sa to nezmení, máme sa na čo tešiť. Osem dielov uzavretej série na seba dobre naväzuje a postupne sa nám odkrýva dobre premyslený spletitý príbeh plný zaujímavých odhalení. Rovnako aj vývoj postáv je prirodzený a dobre zapadá do celkového dojmu. Okrem hereckých výkonov a dobrého príbehu môžem vyzdvihnúť aj kvalitnú kameru, masky a scény, ktoré nás naozaj prenášanú do starých dobrých 80-tých rokov. A nakoniec, samozrejme hudba a zvuky, bez ktorých by nebol hororový efekt dokonalý.

Avatar uživatele
kraxon

7. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jeden z nejlepších

seriálů, co jsem kdy viděl. Atmosféra, herci, námět, vše asi bezchybné. I na tu chvílemí přehrávající V. Ryder se dá zvyknout a akceptovat ji. Pevně věřím, že připravovaná 2. řada bude stejně dobrá. A M.B.Brown v roli "11" neskutečná. Za mne plný počet.

Avatar uživatele
Mysliveček star trekovec

2. listopadu 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší seriál roku

Zprvu nenápadný seriál, o kterém se ze dne na den, z ničeho nic, začalo všude mluvit jen v tom nejlepším. A proto, kdyý jsem se k němu konečně v polovině srpna dokopal, byl jsem notně naštván (na sebe) protože jsem byl poslední, kdo ho ještě neviděl, ale mnohem víc jsem byl neuvěřitelně nadšený, protože jsem dostal nejlepší seriál nejen léta, nejen roku, ale rozhodně několika posledních let. Dostal jsem skvostnou atmosférickou lahůdku, která oslavuje osmdesátky, nejlepší období v lidské historii, tak skvostně, že těmi osmdesátkami JE. Na Stranger Things je perfektní naprosto všechno - parádní soundtrack, herecké výkony (je dobře že Winona ještě žije, dále tu je pak perfektní Harbour a všechny děti, které všechny hrají opravdu naprosto skvěle a z nich zejména Millie Bobby Brown), Kingův scénář, Spielbergova režie (nebo ne?) a prostě ta skvělá napínavá retro atmosféra od začátku až do konce. A navíc mám díky Stranger Things i novou životná lásku - úžasnou Natalii Dyer. To, že Netflix umí, to víme všichni, ale tohle překonalo naprosto veškerá má očekávání a já jsem hrozně šťastný, že to vzniklo, protože přesně tohle jsem chtěl vidět, aniž bych o tom věděl. A i když je poslední díl nejslabší (ale jenom o trochu) nemůžu se dočkat druhé série. Je to skvost a kdyby na tom opravdu dělali Spielberg a King (eventuelně ještě Carpenter) pravděpodobně by to vypadalo přesně takhle. Osmdesátkové dobrodružství s tím nejlepším z dětství, se sympatickými postavami, které prostě chcete prožít. Naprosto dokonalé, přesně tohle tady chybělo. 100%.

Avatar uživatele
MarlonDean

17. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

To nejlepší od Netflixu.

Tento seriál jsem poprvé bez nějakého dohledání informací odsoudil, jelikož jsem viděl, že hlavními protagonisty jsou děti a tak jsem si řekl, že na to jsem již starý.. a to byla největší chyba, jakou jsem mohl udělat. Skvělý námět, skvělá výprava, skvělá režie, skvělé obsazení, skvělý soundtrack a naprosto výborné zasazení. Seriál budete doslova hltat a jelikož má skvělé tempo uteče tak rychle, že se ani vteřinu nebudete nudit a budete čekat na to co se za pár minut stane a když jeden díl skončí.. ihned chcete další. Pro filmové fanatiky a fanoušky 80-tek je tam neskutečné množství odkazů a narážek na filmy, mýty a historické události z přelomu 70-tých a 80-tých let (E.T., Blízká setkání třetího druhu, Vetřelec, Noční můra v Elm Street, Poltergeist a dokonce i Star Wars nebo jasná inspirace knihami Stephena Kinga a Akty-X.) Tento seriál má prostě vše, jedná se o naprostý klenot, který se musí řadit snad do všech žebříčků TOP 5 a měl by ho vidět každý fanda seriálů. Nemohu najít žádná negativa, což je u mě co říct. Pro mě se jedná jednoznačně o nejlepší seriál z dílny Netflixu a jeden z nejlepších seriálů vůbec, který přináší pro filmového fanatika to nejlepší z let 80-tých, takže nesmí chybět ani nestárnoucí okatá kráska Winona Ryder, která předvádí po mnoha dlouhých letech čekání na dospělou roli skvělý výkon jako Joyce. Jednoznačně doporučuji a netrpělivě očekávám další SÉRIE. Byl by hřích ohodnotit tento seriál jinak než..

Avatar uživatele
Remi

16. srpna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stranger Things Season 1 – Netflix a jeho další trefa do černého.

Seriál Stranger Things se stál události léta 2016. Mluví a píše se o něm naprosto všude a během chvilky si tato novinka vydobyla místo na vrcholu seriálového potravního řetězce. Jak se mi líbil tento projekt? Bez mučení přiznám, že opravdu dost, i když to v mém případě není „stovková“ událost. ST se odehrává v roce 1983 a zaměřuje se na partu obyčejných mladých nerdíků, kteří tráví mnoho času u D&D a scifi filmů až do chvíle, kdy se musí vypořádat se zmizeních jednoho z nich. Od tohoto okamžiku se jim svět obrátí naruby a zažijí naprosto šílenou kapitolu ve svém životě. Seriál pobral inspiraci na různých místech, od E.T.ho přes Kingova díla a Poltergaista až k filmům Johna Carpentera. A to je jen dobře, neboť to dělá velice chytře a taktně. Jeden z prvních zásadních kladů a pozitiv je zanesení děje do osmdesátých let. V dnešní záplavě kriminálek a stupidních komedií tak působí originálně a neotřelé. S každou epizodou se více a více ponoříte do tohoto období a budete si přát, aby první řada obsahovala více epizod, abyste si mohli naplno vychutnat místní atmosféru.

Další premisou je naprosto perfektně zvládnutý casting mladých aktérů. S dětskými protagonisty to bývá většinou těžké a více dokážou diváka iritovat než nějak potěšit. Zde se nic takového rozhodně neděje a naopak jsem si v některých pasážích přál větší začlenění těchto postav. Dovolím si také vypíchnout postavu šerifa Jima Hoppera. Po delší době mě dokázala zaujmout postava nějakého šerifa. Většinou jsou vyobrazení jako naprostí gerojové, kteří zvládnou sami vyřešit jakýkoliv případ či naopak jako neschopní blbečkové, kteří se nenaučili ani správně připíchnout svůj odznáček na uniformu. Jim je zahraný velice věrohodně a po většinu času budete fandit jeho postupu při pátrání a jeho prozíravosti a chytrosti. Po technické stránce se tvůrcům nedá také nic vytknout a po zhlédnutí osmého dílů budete ihned utíkat na youtube a vyhledávat použitý soundtrack, neboť se vám vryje pod kůži od první chvíle poslechu. Problémy jsem měl pouze s trošičku pomalejším začátkem a některými pasážemi, které na mě působily nezajímavě a trochu odváděli pozornost od hlavního příběhu (trampoty matky zmizelého Willa). Také některé vedlejší postavy dostávaly zbytečně mnoho prostoru na úkor hlavní skupinky a například taková Nancy mi první polovinu řady dost vadila. Přesto jde spíše o menší výtky a v konečném zúčtování se ze Stranger Things vyklubal nebývalý klenot, který rozhodně stojí za vaší pozornost. Season 1 – 80%

Avatar uživatele
1Anilvap

11. února 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ne nejlepší, ale rozhodně skvělý seriál!

Na úvod - horory nesnáším. Ale tady jsem zvládla celou sérii, až tak moc děsivé to asi není. Spíš na vás bude hodně působit atmosféra ve stylu "teď se něco stane, bojim bojim" než že by co pár minut vyskakovaly příšery (i když i toho se dočkáte).

První díl jsem si říkala, že je to sice zajímavé, ale nejsem z toho tak unešená jako všichni ostatní. Ale jsem ráda, že jsem se dokopala zkusit i druhý díl. Tam už se to začalo rozjíždět a potom už máte problém zastavit se a nepodívat se na celou sérii najednou. :D Ještě štěstí, že je to Netflixový seriál, protože na konci každého dílu, do poslední minuty, dají cliffhanger a vy máte automaticky chuť pustit si další díl.

Taky musím pochválit dětské herce, kupodivu mi jejich výkony přišly ohromně přirozené. :)

Je to mystery/horor/drama, ale především je to hrozně návykové. Dobře vystavěné pozadí 80. let, postavy uvěřitelné.
Rozhodně to zkuste, ale pokud vás nechytne první díl, dejte tomu šanci do druhého. ;)

Avatar uživatele
Pajky

26. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Netflix si připravil opravdu podivné věci

Tenhle hype se prostě nedalo přehlídnout a bylo jasné, že dříve nebo později se na Stranger Things budu muset podívat. Že uvidím celý seriál během 16 hodin (pár hodin spánku v průběhu), to už je věc jiná. A že je budu teď doporučovat kudy chodím, o tom ani mluvit nebudu...

Stranger Things mají všechno. Jsou v té správné době, mají vynikající Kingovskou atmosféru, kterou si každý správný fanoušek tajemna užije. Mají sympatickou partu kamarádů, kterým musíte úspěch přát. Mají v sobě obrovskou záhadu, která se pomalu rozplétá. Ukazují ta správná klišé, a navíc i neotřele. Nechybí skvělý hudební podkres. A mají také úžasné herecké výkony, kde září hlavně Winona Ryder a David Harbour. Takže, co víc si ještě přát.

Na konci samozřejmě nabídnout ještě několik otázek a pokud se vám příběh dostane pod kůži tak jako mě, tak budete nedočkavě očekávat začátek druhé série, abyste se dočkali nějakých odpovědí. Vážně už dlouho mě něco takhle nepřipoutalo k obrazovce a k úplné dokonalosti chybí jen málo. Třeba se ho dočkáme za rok.

Avatar uživatele
bary

16. července 2016

90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Good Things

Good job Netflix. Good job. Už si nezapomínám kdy na posled mě seriál dokázal tak přilepit k obrazovce. Bez jídla a spánku jsem tak na jeden zátah shlédnul všech 8 dílu. Nutno dodat že každý stál zato. Tady se na hluchá místa a vatu nehraje. Snad proto má nevídaně jen 8 dílu. Nicméně to seriálu prospělo. Děj se žene kupředu a sledujete se zájmem každou minutu. Seriál si taky dokázal udržet a postupně budovat napětí. Každý díl končí napínavým zvratem, který donutí dívat se dále. Tedy až na poslední díl kde je sice vše řádně ukončeno, nicméně s velkou snahou navnadit na případné pokračovaní. Taky jsem nečekal v celku parádní herecké výkony zvlášť výběr dětských herců se povedl. Působí hodně sympatický, trochu připomínají mladší verzi geekovské party neohrabanců s Big Bang. Další skupinka se točí kolem zalaskovaných puberťáků s budoucí přemožitelkou upírů (nestvůr) v čele. Třetí skupině vládnou dospělci s Winonou Ryder, která starostlivošílenou matku hraje povedeně. Všechny 3. skupiny v průběhu děje přijdou na část dane hádanky, až se na konec společně sejdou k honu na strašáka bez tváře a záchrannou akci ala hledá se Willou. Výtku mám snad jen k poslednímu dílu, který mi přišel dost uspěchaný a ne úplně dotaženy do pompézního konce. Některé úmrtí postav mi přišli dost rychle a nevyužité, nežeby musel půl minuty sledovat jak člověka jí pes ale tohle je prostě škoda. Až si říkáte, že celá série měla mít původně víc dílů. Přesto všechno ale jen malá vada na kráse. Good job Netflix. Good job.

Avatar uživatele
Sykii

1. září 2016

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trefa

Takových kvalitních miniseriálů chci opravdu víc. Slyšel jsem jen samou chválu a jak vidím že to nebude zas tak velký žrout času ihned se mi zalíbil a mrknul jsem na to. Za tři večery jsem stihl všech osm epizod. Vypovídá to o kvalitách jednotlivých dílů, které jednoduše nenudí. Každý díl končí napínavým zvratem, který donutí dívat se dále. Tento seriál je prostě naprosté a nečekané zjevení musíte vidět :)

Avatar uživatele
hell.kralova

10. srpna 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

mysterozni skvost

Prožito do každé sekundy! Mnoho seriálů mě v tomto žánru omrzí a zapnu je znova jen s očekáváním, že se tam třeba tentokrát něco stane, ale tady to neprotahují, zapínáte epizodu a oni vždy ještě něco přidají, něco s čím jste nepočítali. Je to vážně skvost a jsem ohromená. Jednodušše (i když ono to moc nejde, když jsem ještě pořád z toho vyhypovaná haha)-seriál má všechno, co jsem očekávala (spíše ještě víc haha), žádná klišé, postupně jsou odkrývána tajemství, ani sekunda není nudná, napětí po celou dobu, skvělé dětské herecké výkony, vtipné vsuvky. Zkrátka více než výborné zpracování celé série. Doporučuji!

Avatar uživatele
arthurcz

9. srpna 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Letošní zjevení

Tento seriál je prostě naprosté a nečekané zjevení. Stupňované napětí, žádná epizoda nenudí, skvělé dětské herecké výkony.

Avatar uživatele
Aleph Zdravi

17. července 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tajemno mezi námi

Opět v Česku zatím nedoceněný seriálový příběh,který dělá tento seriál top seriálem.Herecké obsazení(nejen dětské role) této 1.série vás dostane do kolen a budete hltat nejen děj a atmosféru ale hlavně se budete neskutečně bavit.Doporučuji se dívat večer a se sluchátky,jelikož atmosféra a zvuk je neuvěřitelně realistický.Jo pánové a dámy opět je tady v létě seriál,který má koule a vše co k tomu patří.Za mne 100%

Avatar uživatele
dinko6

2. prosince 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

supr

Zpocatku mi ten serial pripominal nejaky detsky film od spielberga, to ale asi delala atmosfera 80.let. Jinak serial me prekvapil, nemyslel sem si ze me tak zaujme. Mysterialny az hororovy nadech tohto serose az po rozuzleni a konec me presvedcil ze patri mezi moje topy. Tesim se na pokracovani.

Avatar uživatele
arborad

12. října 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Lahôdka

Tak toto je skutočná lahôdka, "žeriem" jeden diel za druhým, ani pri jednom som sa nenudil, dej má spád, stále nové skutočnosti a proste ma nenechá čakať a okamžite chcem ďalší diel. A to tajomno, ktoré je na pozadí? To ma proste drží v strehu každú jednu sekundu seriálu. Proste topka.

Avatar uživatele
patrik1177

29. srpna 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Top seriál roku 2016?

Hodně lidí tento seriál označují za seriál roku. Já osobně jsem však původně neplánoval tento seriál sledovat, ale vynikající hodnocení mě přesvědčilo, abych tomuto dílu dal šanci. A co jsem vlastně zjistil? Herecké obsazení je vynikající, dokonce i námět, ačkoli mně se nejprve velmi nelíbilo, že seriál se odehrává v 80. letech. Každá epizoda přinesla nové otázky a přibližně od poloviny série jsme začali dostávat i první ucelené odpovědi. Závěr série byl dost zvláštní, očekával jsem, že některé události dopadnou trochu jinak, ale i tak jsem spokojený. Shrnutí na závěr: mnozí lidé tento seriál považují za top seriál / top novinku poslední doby. Určitě je to skvělý, nadprůměrný seriál, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybí. No už teď se těším na 2. sérii (pokud jsou tedy zvěsti o 2. sérii pravdivé).

Avatar uživatele
Vendiii

28. srpna 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

should i stay or should i go

No teda...

Neustálé stupňování napětí ve Stranger Things je něco neuvěřitelného. Atmosféra celého seriálu naprosto nepopsatelná a nenapodobitelná. Nadpřirozeno v seriálu je zakomponováno až tak nějak... přirozeně? A velmi nenásilně. Všechno do sebe naprosto bezvadně zapadá.
Bezvadné zahrané! To hlavně! Malí dětští herci... v ST se ukázali jako neskutečně nadějní mladí talentovaní herci. Žádné z děti nebylo otravné, nesnesitelné.. jak to občas v seriálech bývá.

Je to až s podivem, všechna ta chvála. Ale to, že celou sérii (dobře, je to jen osm dílů), jste schopni zhlédnout za den, dva, to prostě o něčem vypovídá.

Ať už je druhá série. Co víc můžu říct.

Avatar uživatele
K_xx

2. srpna 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doporučuji!

Seriál je jeden z nejpovedenějších, co v tomto roce vznikl. V době kdy seriálový průmysl chrlí jednu kravinu za druhou je Stranger things příjemným překvapením. Hororové prvky jsou skvělé, romantika neotřelá, dětští herci podali v první sérii skvélé výkony, dějová linka je jedno ze senzačních zpestření a není nijak komplikovaná. Seriál jen a jen doporučuji, avšak pouze pokud máte ihned k dispozici všech osm dílů, jinak se zblázníte čekáním. Chytí a nepustí. Třeba jako v mém případě, za jednu noc skouklé. Jak říkám, jen a jen palce nahoru!
xoxo.

Avatar uživatele
Regisx

21. července 2016

56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Příjemné překvapení

Musím říct, že jsem od toho nic moc neočekával a byl jsem velice příjemně překvapen. Parádní příběh, výborní herci ( po dlouhé době děti jednající jako děti ) a perfektní atmosféra. Prostě nejlepší kingovka od Spielberga co nenapsal King a nenatočil Spielberg :) Hodně doporučuju.

Avatar uživatele
veva8

1. srpna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Povedené

Tohle je jeden z mála seriálů, který se mi dostal pod kůži. Napětí, akce, láska, humor, strach. To a ještě více v něm najdete. Perfektní herci a tím myslím i ty dětské.
Tajemné a stašidelné, nutí vás to dívat se dál a dál, až je najednou konec a vás to mrzí, protože jste se fakt bavili, trochu se smáli i plakali. Opravdu povedené.

Avatar uživatele
nale19

14. února 2017

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nemám ráda retro

Na začátek musím říct, že nemám ráda retro seriály, ani seriály kde mají hlavní roly děti. A musím říct, že tady mi nevadilo ani jedno ani druhé.
Nebyla to sice taková pecka jakou jsem dle hodnocení čekala, ale děj rychle ubíhal a dával smysl. Jenom mi vadí, že nikde nebylo vysvětleno kde El přišla ke svým schopnostem.
Co se hereckých výkonů týče, musím vyzdvihnut dětské herce za jejich uvěřitelné výkony. A ani ostatní herci nebyli špatní.
Dávám 90% protože to nabyla taková pecka jakou jsem očekávala.

Avatar uživatele
Pista8632

12. února 2017

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bomba?

Ano! Jak výkony herců - hlavně těch dětských - tak atmosféra příběhu, spád děje, hudba i zápletka mě dostaly. Snad nejlepší seriál co jsem viděl. Za mne 100%.

Prison Break