Timeless

Timeless (Timeless) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Avatar uživatele
Nikolina

10. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Timeless

Seriál Timeless a Frequency som pozerala v podstate spolu, resp. hneď za sebou, pretože sú to v podstate konkurenčné seriály s podobnou tematikou. Ako prvé som sa rozhodla pozrieť si Timeless, pretože som si myslela, že to ma zaujme viac.

Seriál ma hneď zaujal hneď od pilotného dielu aj keď na začiatku som mala celkom problém s dvoma hlavnými postavami – Matt Lanter, ktorý hrá Wyatta (a ktorého mám zafixovaného ako stredoškoláka z Beverly Hills 90210) sa mi jednoducho nehodil k Abigail Spencer, ktorá hrá Lucy (pre mňa Scottie zo Suits). V skutočnosti vekový rozdiel hercov sú len 2 roky, takže nič výnimočné.

Na Timeless sa mi páčilo hneď niekoľko vecí, tak napríklad to, že cestovaním v čase je možné zmeniť minulosť (a že ju zmenili už hneď v pilote) alebo to, že v každej časti sa hrdinovia prenesú do inej doby. V každom čase sa niečo dôležité udeje, niekedy sú to známe veci, inokedy menej. Spracovanie každého historického obdobia je naozaj vydarené. Zároveň sa celým dejom tiahne záhada okolo Flynna a Rittenhaus, a preto sa vždy tešíte na ďalší diel.

Čo by som skôr vytkla je cestovanie v čase prostredníctvom toho stroja, kapsule či ako to nazvať. Jednoducho je moc veľká a je hlúposť, že si ju nikto v danom období nevšimne (až na jedenkrát, ak si dobre pamätám).

Celkovo hodnotím seriál na takých 75% - 80%, rozhodne je slabší ako konkurenčné Frequency ale zas oba seriály sú od seba dosť odlišné.

Avatar uživatele
eliska.musilova

18. listopadu 2016

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Změna minulosti se vymstí

Na seriály o cestování časem jsem poslední dobou docela zatížená a hlavně mě na nich zajímá, jak se poperou s problematikou. A zde je to jako ve Frequency- změňte minulost a v přítomnosti na to doplatíte. Seriál mě chytnul od prvního dílu, má velký potenciál, takže doufám, že ho tvůrci něčím nepokazí. Rozhodně se těším na rozvinutí hlavních postav, ale i těch prozatím skrytých v šeru.

Avatar uživatele
Lucka Lucinka

8. října 2016

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Novinka

Po pilotu mě to rozhodně zaujalo.Dobrá myšlenka i herecké obsazení.Herci jsou velmi sympatičtí, což se nestává u mě často ,že se mi zalíbí hned po prvním dílu.Nebudu to hodnotit hned po pilotu.Určitě se budu dívat dál a doufám ,že se seriálu bude dařit.Těším se kam se hrdinové vydají příště.

Avatar uživatele
Forest

19. prosince 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

milé překvapení

Vlastně ani nevím, proč jsem se na ten pilot díval, protože nemám, opravdu nemám rád tematiku cestování v čase. Všude, kde toto téma použili, to bylo nedotažené a plné nesmyslů.
Tady ale mám dojem, že to docela zvládly. Stejně jako dobře napsané a obsazené postavy, osobní příběhy, humor, příjemně plynoucí děj, jak epizod, tak celkově v pozadí. Doufám, že si udrží svou vysokou úroveň až do konce.

Avatar uživatele
terez_jarosu

18. listopadu 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cestování časem nikdy nevyjde z módy

Cestování časem bude vždycky zajímavý, ať se cestuje jen o pár hodin, nebo o několik století, proto v seriálu vidím veliký potenciál. A návrat ke známým historickým událostem jako je útok na Lincolna, nebo kauza Watergate, jsou rozhodně velikým lákadlem. Těžko hádat, takhle na začátku, jakým směrem děj povede, zatím jsem stále nadšená a zvědavá na pokračování.

Avatar uživatele
arborad

9. října 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po čase sklamanie...

Pilot som zhltol jedným dúškom, žiadna hluchá pasáž, dej frčal jedna radosť, občas možno až moc rýchlo, každopádne, väčšina času na seba všetko nadväzovalo, ku koncu som už ale myslel, že zabudli na vplyv na prítomnosť, ale záver ma presvedčil o opaku. Vyzerá to na celkom zaujímavo zapletený dej. Vizuálne taktiež hodne kvalitný, takže zatiaľ plný počet :)

EDIT po 3. diely - Nič v zlom, ale akonáhle sa stroj času dokáže premiestniť nie len v čase ale aj v priestore, tak sa z toho stáva čoraz viac len naivný, priemerný sci-fi seriál, škoda, myslel som, že bude viac hodnotný. Takže znižujem hodnotenie na 70% aj to len kvôli nápadu, inak by som asi dal aj nižšie

Avatar uživatele
hlupec

8. října 2016

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pilot

První díl byl pro mě obrovským zklamáním. Sice jsem ani nic moc nečekala, trailer jsem neviděla a o seriálu nic nečetla:) Prostě nepolíbená. Ale příběh byl totálně nudný a ani akční scény mě vůbec nezaujaly. Trochu zvědavosti ve mě probudil konec, ale po dvou dnech už ani nevím proč a ve sledování nebudu pokračovat. Zvlášť když mě teď tisíckrát víc zaujal konkurent Frequency (lepší děj, zajímavější postavy, žádné trapné efekty (protože tam žádné nejsou:))).

Ve zkratce: nuda, nic nového, šeď a průměr.

Avatar uživatele
Atticus

5. října 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

A můj názor je ...

Rozhodně zajímavá myšlenka. I herecké obsazení je mi sympatické, jelikož je znám z jiných seriálů. Zpracování ale trochu pokulhává. Tvůrci seriálu se neobtěžují s nějakým vysvětlením - prostě se to děje a tak to je. Pilot utekl rychle a stalo se v něm spousty věcí, což je možná špatně. Ocenil bych větší propracovanost a zaměření na detail, jelikož skvělé detaily dělají kvalitní seriál. Ale nebudu hodnotit celý seriál jen po shlédnutí pilotu. Snad to bude lepší...

1. díl 60%
2. díl 70%
3. díl 70%

Avatar uživatele
Khaleesi01

7. listopadu 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prvních pět dílů

Sledovat nebo nesledovat, to je to, oč tu běží.

První díl mě vcelku nadchnul. Cestovní časem, (kterému moc nerozumím, většinou to je tam přitažený za vlasy, že už se ani nesnažím... A ta loď!) sympatické postavy, zajímavý (asi) záporák.
U třetího dílů to začalo lehce skřípat. Díly jedou jako přes kopírák, Rittenhaus nezaujal jak měl a Lucy a její permanentně nešťastný výraz mě ubijí.

Na druhou stranu mě hodně zaujal Flynn, respektive jeho motiv. Asi to nebude takový padouch. Důležitou roli tam bude asi hrát Lucy deník, který jsem si ale nevšimla, že píše. Tak nevím. Jo a zmizení sestry. To fakt naštve!

No a nakonec tam hraje Sussana Thompson, (i když má těžký vedlejší housle), co víc si přát.

Avatar uživatele
Maslord

14. října 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jednoduché s akčným spádom.

Timeless má vcelku klasickú zápletku, napriek tomu otvára nejaké nové možnosti. Výpravou mi pripomína Sliders z 90-tych rokov, jedná sa skôr o dobrodružný seriál ako sci-fi. Seriál stavil na mladšie a širšie obecenstvo, nechce sa príliš púšťať do riešenia paradoxov spojených s cestovaním v čase, zameriava sa skôr sú vykresľovanie osobných postojov hrdinov. Samostatné epizódy sú čiastočne uzatvorené, hlavá dejová línia sa rozvíja postupne naprieč nimi. Dej je mierne naivný a miestami zjavný, má však dobrý spád a je celkovo prekvapivo sledovateľný.

Avatar uživatele
assbest

5. října 2016

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pilot vzbudil muj zajem...

nejak me tam nic nevadilo, oddechovka. GV z ER je sympatak, videa s AS kolujici po netu ji na zajimavosti neubraly.
Cestovani casem me zatim nevadi (napr. proti dvanacti opicim), uvidime...

EDIT: po tretim dile ztracim chut to sledovat, zacina to byt nudny a pro me tak zacinaji byt vyraznejsi hlouposti kterych tam neni malo...
Zatim jen -10%, ale kdo vi...

Preacher