Útěk z vězení

Útěk z vězení (Prison Break) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Zlá krev

Michael se Sarou se obrací na Henry Popea, aby mu sdělili informace, které budou moci zhroutit Společnost. Uprchlík si musí vybrat mezi svou dcerou a svými přáteli. T-Bag přiváží Hollanderovy do domu ze svého dětství.

Sara s Michaelem vstupují do doutníkového klubu, ale předtím, než mohou vyhledat zamčenou skříňku na doutníky, někdo Saru pozná a oni jsou nuceni uprchnout. Mahone přistává v Minneapolisu a volá svému synovi, který se zotavuje v nemocnici. Poté mu volá Lang a oznamuje, že byl C-Note spatřen a že Dede je zle, takže tedy zkontrolují všechny místní nemocnice. Michael zjišťuje, že Pope je členem doutníkového klubu a míří do Popeova domu. Pope je rozzuřený, že přijeli, takže Sara nechává vyplout na povrch informace o vraždě a ukazuje Popemu klíč.

T-Bag spolu se svými rukojmími přijíždí do zchátralého domu. Je to jeho dům z dětství. Sucreho autu dojde benzin uprostřed pouště. Nějaký muž k němu zajede a nabízí mu svezení. Sucre mu řekne, že má namířeno k letišti, aby tam potkal svou přítelkyni. Muž se také chystá na letiště, protože je letištní ochranka na cestě zatknout „Amerického uprchlíka." C-Note přiváží Dede do nemocnice.

Pope vyhrožuje, že zavolá policii, dokud Michael drží v ruce zbraň. Hájí Lincolnovu nevinnu před Popem, ale nechystá se ho odsoudit z něčeho, třeba z toho, že na něj míří pistolí. Michael tedy pokládá zbraň na pult. C-Note nemůže sehnat doktora, který by Dede prohlédl, takže když přijíždí Mahone, musí opět utéct. Ten je začíná pronásledovat a vžene je do úzkých v okamžiku, kdy nastupují do autobusu. Mahone nařídí C-Noteovi, aby ji pustil, ale ona nechce jít. Když se dveře zavírají, varuje Mahone C-Notea: „Nenech ji platit za své chyby." Michael nabízí Popemu obchod, který neuslyšíme. T-Bag si připomíná své dětství. Zjistíme, že ho jeho otec přinutil zapamatovat si slovník, takže se mohl svým přátelům předvést a za odměnu je sužovat.

Kellerman s Lincolnem pozorují doutníkový klub z nedaleké střechy. Kellerman říká, že není způsob, jak by to přežili. Lincoln mu oznamuje, že věří, že to přežijí. Kellerman si je jistý, že budou chyceni a plány na rozbourání Společnosti přijdou vniveč. Kim dostává nové zprávy, že Sara byla spatřena v doutníkovém baru v Chicagu. Nařizuje tedy let do Chicaga. Sucre spolu se svým průvodcem z ochranky přijíždí na letiště a rozdělí se. O pár vteřin později uvidí ochranka fotku uprchlíka, kterého chtěl nechat uvěznit, zjišťuje, že je to Sucre, začíná ho pronásledovat. Sucre běží k Maricruz. Obejmou se, vezmou si taxi a ujíždějí pryč.

Sara podává Popemu klíč a on si to namíří přímo do doutníkového klubu, kde zkouší flash kartu od skříňky a půjčuje si počítač, aby zjistil, co na ní je. T-Bag se svěří Susan, že nemůže mít děti. Říká, že to je dobře, protože to znamená konec rodinné linie Bagwellů. Uvidí Zacha a Gracie jako svou spásnou záchranu. Zeptá se Susan, jestli by se nemohla naučit milovat jej. Ta odpovídá, že nikoli. T-Bag tiše imploduje. C-Note přináší Dede na mizernou kliniku a nabízí doktorovi čtyři sta dollarů, když jí pomůže. Pope opouští klub, právě v okamžiku, kdy sem vchází Kim. Ten Popemu pohrozí a požaduje po něm vyprázdnění kapes. Kimův hrdlořez je ukazuje a Kimovu pozornost upoutá zbraň. Když se to stane a vše je ztraceno, Michael se řítí v autě přímo na Kima. Lincoln vystoupí, praští ho a tiše nasedá zpět do auta. Kellerman běží za autem, aby mohl nasednout, ale Sara zamyká dveře a společně s bratry ujíždějí pryč, zanechajíc Kellermana v oblacích prachu za zády.Kellerman střelí po krvácejícím Kimovi pohledem a hned je pryč.

Policie přijíždí a vysvobozuje Susan a děti ze sklepa, kam je T-Bag zamknul. Strážci zákona říkají, že dostali telefonát o rukojmích, ale Susan zdůrazňuje, že nikdo nevěděl, kde jsou. My vidíme T-Baga štkajícího na krajnici. C-Noteovi je oznámeno, že Dede selhaly ledviny a potřebuje dialýzu. Nemohou jí udělat na klinice, ale přístroj v jejím krku ji může připravit pro léčbu kdekoli jinde. C-Note odsekne, že jinde ne, vezme Dede a odchází.

Zpátky v Popeho domě, Pope s Michaelem vystupují z auta. Michael informuje bratra o jeho obchodu s Popem. Nabídl mu, že se sám přizná, když jim Pope pomůže, ale Pope ohlašuje, že si nahrávku poslechl a že je důležitá. Přichází na to, že tady venku budou lidé, kteří ji budou chtít zničit. Také Michaelovi oznámí, že on svou část úmluvy dodrží. Michael děkuje a spolu s Lincolnem a Sarou odjíždějí. C-Note zavolá Mahonemu a nabídne mu, že se přizná, pakliže bude Kacee zproštěna viny a Dede bude poskytnuto lékařské ošetření. Mahone zdůrazní, že C-Note není v postavení, kdy by mohl klást požadavky, a tak mu C-Note nabídne něco jiného. Dede leží v nemocnici a Mahone jí přináší plyšového medvídka. Sděluje C-Noteovi, že Kacee bude propuštěna a připomíná mu, že se musí obstát v tom, co slíbil. „Slibuju,"říká C-Note. „Přivedu vám Scofielda." Michael, Lincoln a Sara zastavují v motelu, spustí počítač a chystají se nahrávku si poslechnout.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik