Ženská spravedlnost

Ženská spravedlnost (Femmes de loi)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail

Černý pasažér

Případ vraždy mladého muže černé pleti...

Na poli je nalezeno mrtvé tělo mladého muže černé pleti, zaryté 20 cm do země. Nejdřív to vypadá, že jde o černého pasažéra, který se ukrýval v letadle a vypadl, podrobnější ohledání ale prozradí, že muž byl zavražděn. Není to žádný nelegální přistěhovalec, ale Thierry Decastel, student z velmi bohaté rodiny, jeho rodiče (otec je běloch, matka černoška) žijí ve Spojených státech, a právě přijeli syna navštívit.

Thierryho přítelkyně Nayah tvrdí, že už ho nějaký čas neviděla, že odjel za rodiči. Prozradí také, že byli oba členy hnutí, které bojuje proti rasové diskriminaci. V Thierryho počítači pak vyšetřovatelé najdou nahrávku pořízenou skrytou kamerou: Thierry se ucházel o místo stážisty v obchodním oddělení jednoho golfového klubu, ale majitel klubu Tessier ho nechal dlouho čekat, a mezitím přijal bílého kandidáta. Zvláštní je, že klub je jen kousek od místa, kde byl mrtvý Thierry nalezen - a na jeho oděvu se našla tráva pocházející z golfového hřiště. Dále se zjistí, že Tessier ve svém klubu zaměstnával lidi na černo - nelegální přistěhovalce. Když Thierry nebyl přijat jako ekonom, nechal se zaměstnat jako manuální pracovník. Byl totiž zamilovaný do Tessierovy dcery - a jen tak jí mohl být stále nablízku. Chtěl snad Tessier nežádoucího nápadníka své dcery odstranit?

Tessier má ale alibi - v osudnou noc hrál s několika přáteli v klubu poker. Pak se ale zjistí, že Nayah nemluvila pravdu, když říkala, že Thierryho dlouho neviděla. V tu noc, kdy došlo k vraždě, spolu byli v nočním klubu. Když se rozloučili, sledovala ho žárlivá Nayah, která se stále nemohla smířit s tím, že ji opustil kvůli bílé dívce, až k poli sousedícímu s golfovým hřištěm. Pohádali se, a když se pak Nayah vracela, srazila motocyklistu a ujela z místa nehody - proto policii předtím lhala.

Poskytne ale vyšetřovatelům důležité svědectví - když po rozchodu s Thierrym odjížděla, viděla na pole jet traktor. Traktor patřil majiteli pole, který vedl s golfovým klubem už dlouho spor - kradli mu totiž vodu z jeho studně. Tessier na to právě využíval své černé zaměstnance. Soused spatřil Thierryho u studny a v záchvatu vzteku ho praštil lopatou tak nešťastně, že ho zabil. Zamaskovat vraždu mu ale pomohl Tessier, kterému se svěřil...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon