Plakát
The Defenders

24. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Marvel ztrácí kontrolu

Zklamání. Tohle má být epické završení na které jsme čekali roky? Daredevil měl vše. Skvělý casting, soundtrack a záporáky. Jessica se mohla pochlubit noir detektivním nádechem a skvělým Tennantem. Luke nudil svou roztříštěností a Iron Fist byl přiblblým originem pro děcka. Defenders jsou mixem výše zmíněného. Přičemž z Daredevila a Fista si bere to nejlepší. JJ a LC jsou jaksi do počtu. Defenders měli být televizním milníkem, ale díky stupidní, průhledné, šestákové zápletce se tak nestalo. Naštěstí to rychle utíká a Sigourney si svůj part náležitě užívá. Televizní odnoš Marvelu po skvělem startu upadla do stejně bezbřehého, milióny vynášejícího bahna, jako jejich filmový vesmír.

Plakát
The Last Kingdom

24. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Všechno řídí osud

Jako velký milovník historie, a zvlášť této doby, jsem si Poslední království nemohla nechat ujít. Ještě před sledováním jsem zaslechla mnohá srovnání s populárními Vikings (rovněž můj oblíbený seriál), ale takové porovnávání nemám ráda, proto se mu vyhnu.

Last Kingdom mě nadchlo. Netrpí častou nemocí historické podívané, tedy rozvleklým tempem, naopak, vše šlape, jak má. Hlavní hrdina je hezky koukatelný, ale hlavně je možné se s ním docela dobře ztotožnit. Postavy jsou patřičně barvité a vyladěné, a to jak na straně Dánů, tak u Angličanů. Vztahy mají správnou dynamiku, příběh logiku - je jasné, že seriál hodně těží z knižní předlohy, a naštěstí to dělá dobrým způsobem. Dočkali jsme se řádné pletichaření (oba palce nahoru), skvělé podkresové hudby. Navíc, na televizní tvorbu se tvůrci docela snažili udržet dobovost, i u kostýmů, což jako nadšenec hodnotím neméně pozitivně.

Druhá řada se mi líbila snad ještě více než první a Last Kingdom se zařadilo mezi mé nejoblíbenější seriály. Dokonce jsem si pořídila i předlohu od Bernarda Cornwella. Fanouškům historie rozhodně doporučuju!

Plakát
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Neúspěšné vykoupení

Když jsem se dozvěděla, že se The Blacklist dočká spin-offu, v první řadě mě polil ledový pot. Nemám sice s žádným "pokaženým" seriálem podobného typu zkušenost, ale říkala jsem si, že to zkrátka nebude dobré. Události v Listině sice nakonec nabraly takové obrátky, že spin-off navazoval docela logicky, ovšem i tak, byla jsem nedůvěřivá.

Vlastně nebyla tak docela proč, přesto ve mně Redemption nezanechalo žádný hlubší dojem. Nedá se říct, že by to byl špatný spin-off - ale bohužel mu chybí ta jiskra a kouzlo, které má původní Blacklist. Může za to pravděpodobně absence vážně výrazného charakteru, nějakého "tahouna", a taky fakt, že pořádný děj (ten, který nás zajímá), je pouze na začátku a na konci. Mezitím dostáváme více-méně zajímavé epizodní případy a na jejich pozadí nějaký šum mezi postavami. Musím uznat, že ty byly docela dobré - pan Solomon byl fajn už v Listině, Hargraveovi byli špička, a zbytek týmu byl taktéž koukatelný. Bohužel tempo nebylo vždy vyhovující. Pilot a dvoudílné finále to vytáhly na 70%, jinak si ale myslím, že když nebudete Redemption sledovat, o nic nepřijdete.

Nebyl to přešlap, docela jsem se bavila, ale myslím, že někomu, kdo nemá The Blacklist opravdu rád, nemá Redemption moc co nabídnout. Přesto zápletka nakonec byla fajn a doufám, že bude mít aspoň miniaturní dohru v hlavním seriálu.

Plakát
Salvation

23. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Ušlo to...

Po prvních dílech mi seriál připadal atraktivní, bylo to něco nového a bavilo mě to. Postupem času jsem díly už s takovou horlivostí nesledovala, ale konec jsem si nenechala ujít.
S posledními díly opět jakoby seriál nabral dech a celkově byl napínavý s nečekanými zvraty.
Jestli bude druhá série, ráda bych se podívala jak to bude pokračovat a jestli hrdinové zachrání naši matičku Zemi.

Plakát
Closer: Nové případy

23. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Closer 2.0

Closer verze 2.0, nepřichází s ničím novým. Nehraje na city, nesází nejmodernější vyšetřovací metody, neukazuje ty nejroztodivnější případy. Ale hraje na jistotu a co víc, hraje na ni víc než dobře. Nač měnit něco, co již předtím fungovalo dobře. Kapitánka Sharon + Rusty vnášejí do seriálu svůj osobitý styl a své vlastní problémy. Closer 2.0 prostě baví a ke své odpolední oddechovce po práci, je prostě ideální.

Plakát
Příběh služebnice

23. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Mrazivá dráma

Pravdepodobne to najlepšie, čo som v poslednej dobe videla! Pustila som si prvý diel, keď som mala zrovna nejaké povinnosti s tým, že si pozriem len pár minút a zvyšok si nechám na neskôr. Ha! Od začiatku ma to chytilo, namotalo, vtiahlo, nepustilo a aj povinnosti išli bokom :D

Originálna téma, skutočne desivá a depresívna. Dokážem si predstaviť, že práve to mnohých odradí, keďže nejde len o nejakú klasickú drámičku, ono sa to naozaj dostáva divákovi až nepríjemne pod kožu! Zvuk, rovnako tak obrazová stránka ešte viac celú tú emóciu podčiarkujú. Žiaden stereotyp, kompozícia bravúrna.

Tempo deja je absolútne na mieste, nie je to uponáhľané, práve naopak, je tam dostatočný priestor na to, aby sa pocit prenášal cez obrazovku. Práve ten pomalší sled vytvára náležitú drámu.

Keďže seriál je podľa knižnej predlohy, je veľmi dobre, že používajú voice overy hlavnej hrdinky. Jej myšlienky dávajú príbehu tú správnu prozaickosť, symboly a metafory povyšujú scenár a obohacujú ho.

Herecké obsadenie sa tak isto vydarilo, Elisabeth Moss je naozaj perfektná, verím jej každý jeden pohľad. Alexis ma veľmi prekvapila - nie je to len večná, milá Rory Gilmorová, svojej dramatickej úlohy sa zhostila naozaj bezchybne. Joseph Fiennes a jeho minimalistická priam až démonickosť, Ann Dowd - fenomenálna! A mnohí, mnohí ďalší...

Čo dodať? Rýchlo sem s druhou sériou, neviem sa dočkať :)

Plakát
Stan Lee's Lucky Man

23. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Náramek pro štěstí

Lucky Man je zajímavá britská kriminálka s jednou zvláštností a skvěle obsazenou hlavní rolí. James Nesbitt mě baví v každé roli a jeho Harry Clayton není žádnou výjimkou. Komplikovaný případ spiknutí, kde svou roli hraje náramek štěstí, se pomalu rozplétá a rozhodně stojí za to sledovat, kam Harryho zavede. Pravdou je, že těch komplikací je tam možná až trochu moc (třeba by pomohlo méně epizod), ale i tak mě to baví a jsem zvědavej, s čím se předvede druhá řada. Závěr mohl být trochu víc dořešenější, ale věřím, že i to přijde v druhé řadě.

Druhá řada přináší do hry hlavně druhý náramek, jehož majitel je ještě mocnější než Harry. Musím ale uznat, že první řada mě bavila asi o něco víc, i tak jsem si ale tuhle užil. Navíc i otevřené konce z minulé série se přeci jen dočkaly závěrů. Jen tak nějak úplně nevím, kam bude směřovat řada další, ale překvapit se nechám.

Plakát
Salvation

23. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hodnocení po 1. sérii

Musím říct, že začátek seriálu mě nikterak neoslovil, po 2-3 dílech jsem uvažoval, že ani nebudu pokračovat. Nicméně později seriál začal nabírat na obrátkách a stala se z něj příjemná oddechovka a každý díl mi velmi svižně ubíhal. Občas mi akorát přišlo slabší vystupování některých postav, z toho někteří herci mi byli celkem nesympatičtí, ale to je asi otázka osobních preferencí. Některé dialogy mi také přišly stupidnější, hlavně když se jednalo o důležité otázky ohledně války/zničení světa.

Salvation má po konci série velkou výhodu v tom, že se může ubírat spousty směry. Napadá mě mnoho scénářů, jak by se dále seriál mohl vyvíjet ale nechme se překvapit, zda vůbec bude pokračovat.

Plakát
This Is Us

22. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

This is us

Krásny seriál o krásnych ľuďoch, ktorí nie sú dokonalí. Každý diel vo vás vyvolá veľmi silné emócie - to, že hlavní protagonisti všade hlásajú, aby ste si pripravili vreckovky, má svoj dôvod :)
Herecké obsadenie nemá chybu, zápletka je neopozeraná a scenár ponúka mnohé prekvapenia - najväčšie hneď na konci pilotu. Uvidíme, čo ponúknu ďalšie série, prvá zatiaľ na 100%.

Plakát
Strike

22. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Cormoran Strike

Knižnú predlohu poznám, takže som sa celkom potešil, keď som sa dozvedel, že BBC pripravuje seriálovú adaptáciu. A spracovali ju naozaj nadpriemerne, aj keď musím podotknúť, že knižné spracovanie sa mi predsa len páčilo o niečo viac. Čo sa týka hereckého obsadenia, spočiatku som mal obavy, Cormorana a Robin som si pri čítaní kníh predstavoval inak, ale rýchlo som si na nich zvykol, a svoje postavy zvládli naozaj skvele. Plus ma potešilo početné obsadenie hercov z Game of Thrones do epizódnych rolí. Obavy som mal aj z počtu epizód. Spočiatku sa mi zdalo, že vtlačiť knižnú predlohu do 3, resp. 2 epizód nebude veľmi šťastné rozhodnutie, ale nakoniec to bohate postačuje. Jediným veľkým mínusom je podľa môjho názoru to, že niektoré pasáže z kníh pre potreby seriálu až priveľmi upravili, resp. zmenili. Ale aj napriek tomu si Strike drží vysokú kvalitu. Už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie.

Možnosti filtrování