Plakát
Bluestone 42

27. května 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Off we fuck!

Je to takový MASH 21. století pobritsku. Na základnu v Afgánistánu je přidělena nová pastorka Mary. Když se seznámí s pyrotechnickou jednotkou, nestačí se divit. Děvkař Nick se okamžitě rozhodne se s Mary vyspat a nechovat se k němu všichni jako k rockové hvězdě, když zneškodní bombu, byla by to pro něj důležitější mise než tahle válka. Jeho asistent Millsy se jednotce snaží aspoň trochu vnutit nějakou zodpovědnost. Komunikaci v akci zajišťuje Bird, žesnká, která je z nich ze všech nejvíc chlap. Pokud je Nick nový Hawkeye, Bird je jeho Trapper. Bezpečnost jim zajišťuje Simon, kterého má snoubenka pod pantoflem až z Anglie, a jeho dva vojíni, hrdí Skotové, na které ale asi nebude moc hrdé Skotsko - největší paka a šašci britské armády. Pomáhá jím místní Faruq, který je vždy k dispozici, aby na nich vydělal.
Humor je britský, takže poněkud drsnější a sprostější než u MASHe. Pravda je, že se k tomu blbě psaly hlášky, protože někdy bez kontextu nejsou vůbec vtipné, ale když to sledujete a kontext přirozeně znáte, smějete se, i když to slyšíte posté. Když ale pominu humor, největší rozdíl bude v tom, že v Bluestone 42 jsou všichni profesionální vojáci - jsou tam dobrovolně a berou své umístění jako každou jinou práci, takže nálada je přeci jen trochu jiná. Pominete-li humor, tak i celkem slušně ukazuje život vojáků dnes, ne, jak si to někteří představují z historických filmů.
Je trochu škoda, že se postupně pár postav vyměnilo a i toho drobného cliffhangeru, ale ten byl asi úmyslný. Rozhodně doporučuji.

Plakát
Riverdale

27. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"Drama"

Obyčejně nehodnotím po půlce série, ale na seriál už dál nehodlám koukat a chci někam shrnout své názory. Možná byla chyba, že jsem tento seriál začala sledovat hned po dokoukání 13 reasons why. Tohle mě prostě nenadchlo. Dávala jsem tomu spoustu šancí, ale u každého dílu jsem koukala, kdy už to konečně skončí.
Ani si už nepamatuji, kdy jsem naposledy u seriálu tolikrát protáčela oči. Tohle prostě není můj šálek kávy. Středoškolské drama, kde zveličují každou blbost. Postavy se chovají naprosto nereálně, možná je to záměr, ovšem mě tohle opravdu nebaví. To jsou opravdu americké matky takové nány? Záporně taky hodnotím hlavní postavy. Podle mě jsou naprosto tragické.
Co se týká příběhu, vražda Jasona je celkem zajímavá a k ní si asi najdu nějaký spoiler, protože to je jediné, co mě na tom seriálu ještě láká. Miliarda zbytečností kolem. Kdyby měl seriál půlku dílů vůbec bych si nestěžovala. Všechno se tak strašně táhne.
Na celém seriálu se mi asi nejvíce líbila vybraná hudba. Ta je opravdu pecková.
Hodně z vás se mnou asi nebude souhlasit, ale seriál hodnotím jako těžký průměr. A to jsem ještě hodně hodná. Seriál asi cílí na trochu mladší publikum a já jsem z toho asi už vyrostla. :)

Plakát
Sběratelé kostí

26. května 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Bones - budete mi chybět

Bones byl první seriál, který jsem si zamilovala. Neuvěřitelná chemie mezi herci byla vidět i v seriálu. Seriál je trochu jiný než běžná detektivka. Vůbec se to nedá porovnat s Kriminálkou Miami a dalšími. Vydržela jsem se seriálem až do konce a dvě poslední serie nebyly tak úžasné ale stále to je moje srdcová záležitost. A co se týká posledního dílu, přesně takhle měl seriál skončit.

Plakát
Miranda

26. května 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Miranda - prostě pecka

Čistě náhodou jsem viděla kousek jednoho dílu. Absolutně jsem se do seriálu zamilovala. Miluju britský humor a britský akcent a tady je toho požehnaně.
Miranda je tak neohrabaná, až je to krásné. Nemůžu nic než chválit. A k tomu všemu ještě skvělé herecké obsazení. Moc se mi líbí jak jsou sehraní a všechno to pasuje dohromady. Jediné co mě opravdu mrzí je počet epizod. Vůbec bych se nezlobila kdyby Miranda Hart napsala další díly. Takže za mě určitě plný počet bodů. Such Fun

Plakát
Lucifer

26. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lucifer - zatím jen první serie

Na seriál jsem začala koukat hlavně kvůli hlavnímu herci - Tom Ellis je prostě skvělý a je to vlastně to hlavní co dává seriálu šťávu. Hlavní herečka je absolutně nudná a bez energie. O nějaké chemii mezi herci ani nemluvím. Zato se mi ale líbí Maze, je přesně taková jaká by měla být. Od seriálu jsem očekávala trochu více. Jak název napovídá jedná se o Ďábla a čekala jsem trochu více nadpřirozena. Momentálně to vypadá spíš jako detektivka. To je trochu škoda, seriál má určitě potenciál.

Plakát
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Na českou tvorbu dobrý

Další příjemné překvapení české tvorby v poslední době. Na seriál jsem narazil kdysi v nějaké reklamě v časopisu, ale tenkrát ještě nebyl online a prakticky jsem na něj zapomněl. Teď v době státnic si člověk rozpomene i na takové kousky, takže jsem to zkusil. Zkusil a byl příjemně překvapený, po pilotu hned přišly další 4 díly a dnes (zatím) poslední odvysílaný 6.
Celkově je to spíše taková jednohubka vhodná k rychlému pobavení a odpočinutí mozku. Každopádně seriálu rozhodně prospívá krátká stopáž kolem 12 minut na díl, takže si člověk nestihne skoro ani všimnout plochého děje. Na druhou stranu se Jana Plodková pro její roli snad narodila a vypadá to, že si natáčení celkově užívá, takže i přes její chování si ji rychle oblíbíte pro její charisma. A na tom víceméně stojí celý seriál - na povedeném castingu. Další postavy jsou totiž kupodivu také dobře obsazené a každá má něco (jedna hloupá, druhý nadměrně používá anglické výrazy atd.), co vás bude po chvíli bavit. Základ úspěchu je nebrat seriál příliš vážně a koukat na něj spíš jako na určitou parodii manažerského prostředí. Po 6 dílech dávám 70%.

Plakát
The Last Kingdom

26. května 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Druhá řada nezklame...

Druhá řada seriálu mně velmi potěšila tím,že děj postupně graduje a dále je nám nabízen osud lorda Uthreda,který jako pohan musí čelit rozbrojům mezi Dány a Angličany.Jako saského sirotka ho vychovali Vikingové a nyní je ve službách anglického krále Alfréda a má se utkat s Vikingy se kterými jako chlapec vyrůstal v jedné vasnici.Setkáme se opět s Kjartanem a jeho dvěma syny,kteří zapříčinili vypálení Uthredova domu a smrt jeho rodičů.
Prostě je to příběh válečníka situovaný do 9.století kde nejde pouze o bitvy ,ale také jeho soukromý život.V této sérii jsem nucen dát stejně jako v první 90% a to i přesto,že se mi líbila více než ta první u které jsem trochu váhal,ale tady je to fakt zasloužené.Jestli se dočkáme od BBC třetí řady tak se máme na co těšit.......

Plakát
13 Reasons Why

25. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Some reasons to watch

Jak tady pročítám zdejší názory, většina lidí mi přijde jako cílovka tohoto seriálu, tzn. trochu mladší generace, než jsem já. Možná proto mě tolik neoslovil/ neoslnil.

Pro mě bylo několik důvodů, proč se na seriál dodívat, i když mi přišlo, že u 5. dílu mu trochu došel dech:
1.) miluju flashbacky (obecně) a tady byly sestřihy fakt parádní. Bavila mě i barevná práce s kamerou, kdy tóny jasně rozlišily minulost a přítomnost.
2.) složka tajemna funguje docela dobře na začátku, hlavně u postavy Tonyho, pak už se bohužel trochu vytrácí, ale pořád chcete vědět, jak to vlastně bylo, info máte opravdu drobené po kousíčcích
3.) dobrý seroš či film by měl u diváků vyvolat nějaké emoce, což se tady podařilo, v průběhu jsem začínala mít docela depku :-)
4.) no a samozřejmě "message received", lidi by na sebe měli být hodnější a zapojit trochu empatie. Nicméně se obávám, že tohle od teens moc chtít nemůžeme, přichází to s věkem.

A pár důvodu proti (kdo si chce přečíst):
1.) pro mě je sebevražda a priori čistě sobecký čin a chápu ho jako poslední možnost, když je člověk opravdu na dně (tzn. bez peněz, bez přátel, bez rodiny...). Což určitě nebyla situace Hannah.
2.) její problémy mi přišly neskutečně stupidní (až na ten 11, samozřejmě) a hlavně mě iritovala, jakým způsobem je (ne)řešila.
3.) pokud je vám postava Hannah nesympatická už na začátku, můžete se spolehnout na to, že v dalších dílech se antipatie budou jen prohlubovat. To stejné platí pro jejího loverboye Claye, který je navíc hraný příšerným hercem s jedním neměnným kamenným výrazem
4.) naproti tomu zajímavé postavy (Alex, Sky, Tony) dostanou jen velmi málo prostoru
5.) v souvislosti s bodem č. 2 - ano, mně její problémy můžou připadat stupidní, i když si umím představit, že teenkám se z nich boří svět. Tady to spíše chápu jako chybu scénáře, že její trápení není dostatečně rozpitváno, aby bylo vidět postupně její duševní kolaps. O nic jiného než zhroucení na konci nejde, evidentně byla v klinické depresi, což už je na léky a ne jen na pokec u školního poradce.
6.) ačkoliv je v seriálu několikrát zdůrazňováno, jak je Jessica oproti Hannah krásná, Jessica mi přijde oproti Hannah jako měsíc nemytá bezďačka :-). Takže tak.
7.) chudáček Clay si nemůže poslechnout všechny kazety naráz, sic by se z toho duševně zhroutil. To už fakt nevymysleli pitomější důvod? Třeba Tony mu mohl každý týden dávat novou kazetu, aby se stihla zachovat časová kontinuita... ale co já vím, nejsem scénárista.
8.) holka týden před plánovanou sebevraždou začne natáčet kazety, mluví naprosto vyrovnaným hlasem, ani známka zachvění, ale pro mě s jediným cílem: teď vám to dám sežrat! Byli jste na mě bakaní a teď jsem mrtvá, heč!

Hmm, takže u mě 4:8, ale koukat se na to dá, i když asi jen jednou :-).

Plakát
Speechless

25. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Originální komedie pro zpestření odpoledne

Začala jsem to sledovat, když byla pauza ve vysílání The middle a já mám takovéhle oddechovky ráda, je to ideální na odpolední odpočinek, který si díky tomuhle seriálu zpříjemníte velkou dávkou humoru a i špetkou dojetí, která se v některých epizodách nachází.
Je to asi trochu nereálné, situace, které se tam dějí, je těžké si představit vedle u sousedů, například, ale to nic nemění na tom, jak se u toho bavíte - což je zvláštní už jen z toho důvodu, že hlavní postavou je mladý kluk na vozíčku. Ale absurdita situací a způsob, jak je tahle rodina řeší, je geniální. Postavy jsou originální a rozhodně to má ještě co nabídnout...
Stovku tomu nedám jen z toho důvodu, že mi to pořád nepřirostlo k srdci tolik, jako jiné krátké komediální seriály, ale po první řadě říkám, že se nemůžu dočkat další. Snad to bude mít jen zlepšující tendenci a ne naopak.

Plakát
Famous in Love

24. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nuda

Viděl jsem jen pilot, ale dál koukat nehodlám. Trailer mě docela zaujal, ale pilot je nuda k uzoufání. Hercům nevěřím, všichni jsou strašně umělí, postavy jsou absolutně nezajímavé navíc většina je mi vyloženě protivná a scénář jedno velké klišé. Jediný klad je hlavní hrdinka, sympatická postava, asi jediná herečka, které to věřím.

Možnosti filtrování