KatushkaK
OFF-LINE

 • Jméno
 • Katka
 • Věk
 • 27 let
 • Bydliště
 • Teď Praha
 • ICQ
 • Jabber
 • Twitter
 • Facebook
 • Google plus
Facebook Twitter E-mail
Plakát
Still Star-Crossed

14. září 2017

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Crossed off my list

Kde začít? Příběh romea a Julie znám, stejně jsem ale byla při jeho převyprvění seriálem značně zmatená. Když se od "známého" děje seriál odpíchne do neznáma, to už jsem pak byla naprosto ztracená. Kdo že je čí příbuzný? Čí neteř? Kdo je tahle ženská, čí je to teta? Dějově se toho taky v pilotu stane tolik, že nevím, co se pak bude odehrávat ve zbývajících dílech série.
Je to opravdu škoda, vypadalo to hodně nadějně - neokoukaní a přitom hodně zajímaví herci, "dobový" námět, Shonda. Díky pilotu ale opravdu nevím, jestli si někdy pustím další díl. Tuším, že pak bych asi nelitovala, ale pilot mě momentálně tak rozladil (nechci říkat znechutil, to zas ne) a trochu zklamal - pilot má nastínit a nalákat, nemá diváka nutit, aby si vzal blok a tužku a snažil se zapsat jména 356789 představených postav a potom kreslil jejich rodokmen, aby se v nich aspoň trochu zorientoval...

Plakát
Cardinal

14. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Po Kanadsku

Velmi dobrá detektivní série objevená úplnou náhodou. Cardinal je jako postava zajímavý, stejně tak jeho nová kolegyně a případ. Žádné přehnané komplikování zápletky (přesto však zajímavé a udrží si pozornost), neokoukaní herci, řekla bych "stará dobrá policejní práce" na kterou se opravdu dobře dívá. Místy mi to připomínalo Wallandera, ne případdem nebo herci, ale celkovým pocitem ze seriálu.

Plakát
Beyond

14. září 2017

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Beyond me

Díky Výzvě 2017 jsem se zaměřila na letošní piloty a tenhle mi podle popisu padl do oka. Sci-fi je moje, takže jsem se na seriál poměrně těšila, i když jsem nečekala nic přelomového. Začátek byl velmi slibný, vše šlo ale pomalu (nebo spíš rychle) z kopce, když se hlavní hrdina probudil z kómatu. Většina herců "12 let po" je mi velmi nesympatická (až na mámu a jakž takž bráchu) a to velmi silné lákání na romatickou zápletku na mě působilo spíš naopak. Nadpřirozené schopnosti a s nimi spojená zápletka by mi nedokázaly vynahradit vše, co mě na pilotu odlákalo. 70% jako dávali hodnotitelé níže dát nemůžu, to dávm sriálům, které si uý pár let užívám a sem tam ni na nich vadí maličkosti, takže procent je jen 40 -- pilot mě na další sledování nenalákal, a upřímně jsem si pár hodin po jeho shlédnutí už ani nepamatovala jméno hlavního hrdiny (na ten trapný pokus o balení holk v nákupáku půjde bohužel jen těžko zapomenout....)

Plakát
Van Helsing

15. října 2016

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Van Helsunk

Vždycky kdžz se na něco opravdu těším, dopadne to takhle.
Pilot mě nechytil, ale dala jsem šanci druhému dílu, aby se neřeklo. Vanessa mě jako postava nezaujala, ten hlavní voják jehož jméno jsem si ani nestačilo zapamatovat už vůbec ne. O čem to bude, ale co je hůř jak to dopadne, vám bude úplně jasné po prvním díle, a NAPROSTO jasné po druhém, což občas nebývá na škodu, když je jinak na co koukat, ale tady nebylo. Škoda.
nicméně tohle není první seriál z dílny SyFy, který mě takhle zklamal, takže třeba to bude i tím, jaká stanice se tématu ujala.

Plakát
Ospalá díra

16. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Umělé protahování

Vidíme to u neskutečného množství seriálů - kvůli dobrým ratingům je schválena další sezóna (nebo tři) a kvalita seriálu s tím jde do kytek...
Nejinak tomu bylo bohužel i u Sleepy Hollow. Z první série jsem byla nadšená - ta atmosféra, herecké výkony, i efekty! Skvělé!
Druhá série se taky držela, opravdu povedená se skvělým závěrem, který ale měl být přesně to - závěr.
Třetí série? Jako úplně jiný seriál. Slabbý odvar sama sebe. Po dílu 12. jsem se na další raději ani už nedívala, byla jsem z posledních pár dílů tak otrávená.
To, že je trojka poslední sezónou mi líto není. Nechtěla bych vidět jak by po trojkou nastaveném trendu vypadala čtyřka...
[shazuju z 80% na 50%]

Plakát
Modus

6. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bez servítek

Severská krimi, která se s tím nemazlí! Uvěřitelné postavy a i motiv pro vraždy, dobře zpracovaný scénář, relativně nečekané rozuzlení a hlavně naprosto chladně podané scény vražd - to mě uchvátilo. Vrah na první pohled nevypadá jako psychopat, ale spíš jako Pepa z úštárny - normální relativně sypatický chlápek, teda dokud vám nezačne mlátit hlavou o stěnu nebo vás nechytne pod krkem. Kamera všechny scény vražd zabírá velmi neosobně, nezaujatě, s odstupem - přidává to celému seriálu na mrazivosti. Celkově jsem byla opravdu velmi příjemně překvapená a seriál můžu vřele doporučit, pokud hledáte nějakou dobrou krimi!
PS: české titulky zatím jen kr prvnímu dílu, kvalitní anglické jen po díl 6, pak jsou google translated a je to děs a hrůya - pokud ale ovládáte francouzštinu, tak na subscene jsou kvalitní titulky od 6ky dál ve FJ.

Plakát
Sense8

8. června 2015

95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Sourozenci Wachovští + Netflix = 12 hodin pořádné zábavy

Zrovna jsem dokoukala a musím říct, že si to celé nejednou pustím znovu!
Žánrovka, která konečně není celá bílá a hetero a ve které se zase nerozebírá jen právě to, že někdo není bílý či hetero. Různí lidé z různých zákoutí země s různým původem, vírou, orientací a minulostí jsou spojeni "druhým narozením" a musí se vypořádat jak s problémy svými tak s těmi, které přineslo právě ono druhé narození.
Super zápletky, skvěle propracované postavy, herecké výkony na jedničku, naprosto prvotřídní výběr muziky (to ale takovým způsobem!!! nevtírá, zároveň ale skvěle dokresluje scény a pocity postav). Řekla bych velmi kvalitní scénáře, které v těchhle 12ti dílech pár věcí vyřešily, ale spíš otevřely prostor pro další rozvoj v nadcházející sérii. A já naprosto nepochybuju, že nějaká bude - neprodloužit tohle dílo by byl zločin. Upřímně můžu říct, že se nemůžu dalších osudů téhle osmičky dočkat.

Plakát
Pozůstalí

4. srpna 2014

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Leftovers and The Departed

[Po prvních šesti epizodách] Seriál s obrovským potenciálem, kterého zatím ne vždy využívá. Herci kvalitní a přesvědčivý, scénáře dobré a propracované, zatím mi ale chybí nějaké větší pojítko mezi jednotlivými díly nebo náznak toho, kam by seriál mohl směřvat a na co se můžeme těšit. Sondy do duší jednotlivých postav se daří, i když velice záleží na dané postavě. Uvítala bych hlubší sondu do The Guilty Remnants a dalších podobných sekt.
Zatím velice slušných 70%.

Plakát
Temný případ

13. února 2014

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A true HBO production

Po prvních dvou dílech jsem velice mile překvapená. Ač Matthew není jedním z mých oblíbených herců, tady válí a skvěle se na něj dívá (všimněte si například rozdílů v mluvě mezi lety '95 a '12), Woody s parukou působí trochu vtipně ale jeho detektiv má něco do sebe. Atmosféra pobožné Louisiany plné močálů, polí, prostitutek a dědků požvykujících tabák podtržená dlouhými záběry a skvěle vybranou hudbou vás vtáhne a nepustí.
Jsem velice zvědavá, co se z toho vyklube a zatím můžu jen doporučit!
Title sequence taky stojí za zmínku - zajímavá a promakaná, jako je u HBO ostatně zvykem!

Po celé první sérii: zvyšuju na 100% protože jestli si to nějaký seriál zaslouží, tak je to tenhle. Mrazivá atmosféra i uprostřed tropických veder, které v Luisianě vládnou, skvělé výkoný naprosto všech herců, výborná hudba, kvalitnní scénáře... 100%.

Po celé druhé sérii: bych ráda snížila, protože tou jsem tak nadšená nebyla, ale první sérii to prostě nemůžu udělat. Jako dva naprosto odlišné seriály... Škoda.

Plakát
Já a robot

19. listopadu 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Almost.

[SPOILERS]
Po pilotu jsem byla poměrně hodně nadšená /90%/, druhý díl ale nadšení trošku zmírnil /srazila jsem na 70%/.
To, že Kennex bude mít tragickou minulost bylo jasné už y traileru, kdy jsme viděli jeho umělou nohu - dalo se tedy vydedukovat, že se bude jednat o zranění, ke kterému přišel ve službě, takže smrt parťáka, kterou jsme viděli ve flashbacku, mě nijak nepřekvapila. Ani to, že bývalka je zapojená v Syndikátu. Překvapeá jsem byla z dobře napsaného bujícího vztahu Kennexe a Doriana - jejich slovní přestřelky yůstaly highlightem i v druhém díle.
Co se týče děje, pilot dobrý - yajímavý nápad s tím plynem cíleným přímo na policisty. Druhý díl se ale fakticky moc nepovedl. JJ Abrams a jeho sexismus z něj jdou cítit na kilometry daleko: HLEĎME! budoucnost díky sexbotům sníží počet prostitutek a dalších pracantek v sex průmyslu, výborně!! Ale aby to ženy neměly až tak jednoduché, yačnou je zloduši unášet a nějakým ypůsobem z jejich DNA preparovat kůži sexbotů. V celém díle byli celý TŘI sexboti můžského pohlaví!! Spoře oděných žen se člověk ani nedopočítal. Kdysi bych si tohoto pravděpodobně ani nevšimla, přece jen jsme takhle vychovávané, už nad tí jako ženy ani nehnem brvou, ale po Abramsově Star Treku jsem na něj a jeho zacházení s ženskými postavami vyhrazená.
Je to seriál o chlapech točený chlapama pro chlapy, protože holky se přece na sci-fi nedívaj.
NICMÉNĚ: zpět k věci. Royhodně nejyajímavější postavou je zatím Dorian, na druhé příčce Rudy (kterého jsme sice moc neviděli) a za ním pak Kennex. Stahlové se prakticky nedostalo prostoru, o Maldonadové ani nemluvím, takže ty pro mě zatím zůstávají poměrně nezajímavé - nic o nich nevím a vypadá to, že ze Stahlové bude jen love interest, což je poměrně škoda.
Zvláštní efekty na seriál vynikající, spousta detailů, které potěší, ať už páska na místě činu, reklamy nebo malá žirafa.
Jsem opravdu zvědavá, jak se seriál bude dál vyvíjet a nemíním na něj jen tak zanevřít - pravidelná týdenní dávka Karla, té se těžko říká ne.
PS:možná důvod, proč mi vše v epiyodě 2 přislo trošku urychlené (vývoj postav, žádná další zmínka Syndikátu atd) je to, že FOX mění pořadí vysílání epizod: dvojka je vlastně až 1.05 (viz: http://www.thefutoncritic.com/showatch/almost-human/listings/)