3. 1. 2018

S lupou do historie: The Dead Zone

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The Dead Zone 1×01: Wheel of Fortune?

Medailónek

Název: The Dead Zone (Mrtvá zóna)
Žánr: Drama / Nadpřirozený / Mysteriózní
Stanice: USA Network
Vysílání: 2002–2007
Celkový počet sérií: 6
Premiéra: 16. 6. 2002
Délka pilotu: 83 minut (dvě epizody)

Kdo?

Tvůrce: Michael Piller, Shawn Piller, Stephen King (předloha)
Herci: Anthony Michael Hall, Nicole de Boer, Chris Bruno, John L. Adams, Connor Price

O čem to je?

Johnny Smith má idylický život. Pracuje jako učitel, má skvělý vztah se studenty a milující snoubenku Sarah. Celý jeho život ale změní vážná nehoda. Johnny se po šesti letech v kómatu probouzí a zjišťuje, jak je svět odlišný. Kromě toho, že se ostatní v životě posunuli dál, hrdina objevuje nové nadpřirozené schopnosti, které mu umožní nahlédnout do tajných životů každého, koho se dotkne.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Absolutně nevěřím tomu, že sleduju seriál, který má 80 epizod, vysílal se tolik let a já jsem o něm vůbec nikdy neslyšela, dokonce ani název. Navíc téma vypadá hodně zajímavě, stejně jako fakt, že jde o adaptaci Stephena Kinga. Všichni víme, jak jeho seriály většinou dopadají, ale Dead Zone je možná ta výjimka, kterou všichni po zkaženém Under the Dome hledají?

Pilot nebyl špatný. Základní koncept je celkem běžný, ale seriál ho zpracovává docela zábavně. Hlavní hrdina má vize, když se někoho dotkne. Navíc se při vyšetřování případu vtěluje do role vraha, takže vlastně až do konce netušíme, o koho se jedná, protože v kostýmu vidíme právě hrdinu. Moc se mi líbí, že není jen pasivní pozorovatel toho, co se stalo, ale dokáže celou vizi zastavit, posunovat dopředu nebo dozadu a může se po scéně procházet.

Casting je typický pro začátek tisíciletí, hrdina tady vypadá ještě celkem normálně, ale jak tak koukám na promo fotky k seriálu, v dalších řadách svůj styl hodně zvláštně poupraví. Abychom zachovali různorodost, v roli vedlejšího nejlepšího kamaráda samozřejmě nesmí chybět otravný černoch s proříznutou pusou. Za ten první dvojdíl jsem si s postavami absolutně nedokázala vytvořit vztah.

Jak ale říkám, sledování bylo docela zábavné, zvlášť díky vyobrazením vizí. Jinak jde ale o běžnou kriminálku, která mi ničím krále hororu nepřipomíná.

+ vize a jejich zpracování

- postavy
- nic hororového

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Drunk_Queen

Status: kdysi viděno v TV
Hodnocení celého seriálu: 60 %

Dead Zone je jedním z prvních seriálů, které si pamatuju už z dob, kdy jsem byla hodně malá. Tehdy (mohlo mi být tak do deseti let) mi seriál přišel mnohem ohromivější než teď, ale nějaké to kouzlo přece jen pořád má.

Nejdůležitějším prvkem seriálu je hlavní hrdina. Výběr stále uznávám, povaha tajemného sympaťáka mu prostě sedí a člověk mu „fandí“ už i před tou jeho nehodou, kterou se celý seriál rozjíždí.

Ono vlastně už i před tou nehodou je seriál dost zábavný. Jak jsem už říkala, hlavní postava funguje, scény ze školy jsou milé… Jediný problém spatřuji v hlavní ženské hrdince. Je to dobou, tady mi prostě nesedí vůbec nic. Možná si to samé budou za patnáct let říkat lidé o dnešních seriál, každopádně takhle už na první pohled nesympatickou ženskou jsem teda dlouho neviděla.

Hodně typickým prvkem tohoto seriálu jsou vidiny hlavního hrdiny. Nejsou nijak děsivé (i když bych se ani nedivila, kdyby mi kdysi děsivé přišly, co taky člověk už dneska ví!), ale ta jejich tajemnost stačí na to, aby to vůbec nebylo potřeba. I když jsem byla nucena dělat zrovna nepco jiného, epizoda měla mou pozornost a ani na moment jsem si nevšimla, že by nějak polevila a já si řekla, že je přeci jedno, jestli to teď nebudu vnímat.

Celkově se jedná spíš o takový méně výrazný seriál, jehož atmosféra funguje, ale prostě hodně nevtíravě. Není to žádný showman, co vtrhne do místnosti a hlasitě všechny pozdraví. Ale špatný rozhodně není.

+ atmosféra
+ hlavní hrdina

- možná nevýrazné
- hlavní hrdinka

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
veva8

veva8

Seriál jsem neviděla, ale byl natočen i film a ten nebyl nic moc. Samozřejmě nejlepší byla kniha.
před 142 týdny
libor42

libor42

Film seriálu předcházel, opravdu to byl trochu paskvil. Seriál byl zajímavý, postupně se rozjela dějová...
před 142 týdny
Další články k tématu