23. 1. 2018

Novinka pod lupou: 9-1-1 (Fox)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název 9–1–1
Žánr Drama / Policejní / Lékařský
Stanice Fox
Premiéra 3. 1. 2018
Vysílání středa 21:00
Délka pilotu 43 minut
Předskokan The X-Files
Konkurence Modern Family + American Housewife (ABC), Seal Team (CBS), Dynasty (The CW), Law & Order: Special Victims Unit (NBC)
Tipovačka Edna spolu s optimisty tipuje prodloužení. Ostatní týmy jsou pro zrušení, a to včetně lidu, který si zaříznutí seriálu odhlasoval těsně 57 %.

O čem to je?

Seriál s rychlým tempem vyprávění nám nabízí pohled na životy a kariéry prvních respondentů – policistů, záchranářů a hasičů – lidí, kteří pravidelně riskují své životy, aby zachránili ostatní.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Absolutně jsem netušila, jak moc mě to chytne. V podstatě jsem úplně zapomněla, že jde o seriál od Murphyho, proto i v tipovačce mám zrušení. Každopádně tento člověk opět dokázal, jak talentovaný je. Říkejte si o Glee nebo AHS, co chcete, ale tento pilot mi opravdu potvrdil, že patří mezi mé nejoblíbenější autory. Seriál jsem si pustila k večeři. Během deseti minut už jsem měla oči přilepené na obrazovce, pusu otevřenou úžasem a večeři jsem musela dojíst až po skončení pilotu, protože to prostě nešlo, musela jsem veškerou svou pozornost soustředit na 911. A ti, co mě znají, můžou potvrdit, že jde o velkou věc, protože obecně jídlo je pro mě vždy na prvním místě :'D

Pokud hledáte akci, jste na správné adrese. V podstatě od začátku do konce se neustále něco děje. Nechápu, jak tvůrci můžou vymyslet takový sled událostí, tak zajímavé případy a něco, co jsem ještě nikdy neviděla, když tady máme lékařská nebo policejní dramata a kriminálky na každém rohu. Na druhou stranu tím, jak zábavný pilot byl, si nasadil hodně velkou laťku, tak doufám, že další epizody nepolevují, ale přináší stejnou atmosféru a pocit napětí, stejně inovativní případy, které by vás ani ve snu nenapadly. A když už by vás napadli, tvůrci překvapí jejich vyřešením, které byste snad nikdy neočekávali.

Má vůbec cenu zmiňovat herecké obsazení? Už před premiérou bylo jasné, že o tomhle vůbec nebude diskuze. Connie, Peter a Angela válí. Bála jsem se, že si na ně v nových rolích nezvyknu, když je mám tak zafixované z minulých seriálů. Ale to jsem se hodně spletla. Všichni vypadají, jako by se pro tyto postavy narodili. Ani jsem nepomyslela na jejich předchozí seriály, protože od začátku do konce sem prostě přirozeně zapadli a předváděli mimořádné výkony. Pravděpodobně nepůjde o seriál, kde budou herci každý rok nominováni na Glóby, to je přece jen záležitostí jiného typu dramat ala Breaking Bad. Ale rozhodně musím říct, že si u těchto hereckých výkonů budete taky hezky lebedit.

911 je seriál, který můžu s čistým svědomím doporučit všemi deseti. Nechybí mu napětí, akce, zajímavé případy, výborné herecké obsazení a nový twist pro lékařský a krimi žánr, který potěší zajisté i ty, kteří seriály tohoto typu nevyhledávají.
  • napětí, akce
  • neokoukané případy
  • nezvyklé pojetí zaběhnutých žánrů
  • herecké obsazení
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Pipa22

Pipa22

... take tedy zaradim, take si pockam na vic dilu
před 132 týdny
Jessica Angell

Jessica Angell

Docela mě to překvapilo, a mile. Jen teda mi tam vadí naznačený směr vztahu Bucka a Abby..prostě..já...
před 132 týdny
hanee

hanee

Taky jsem v rozpacích, ale mluvili spolu zatím jen přes telefon a neviděli se...
před 132 týdny
Další články k tématu