11. 1. 2018

Seriálová výzva 2018 začíná!

Seriálová výzva 2018 začíná!

Aktualizováno: Do našeho hlavního fóra jsme přidali přímo kategorii pro seriálové výzvy. Můžete si tam zakládat různá témata, třeba i pro každou kategorii extra, aby se nemíchaly dohromady. Ideální na doporučování seriálů :)

Před několika dny jsme vám přinesli vyhodnocení naší první serialzoňácké výzvy, kterou jsme pro vás připravili pro rok 2017. Nyní jsme zase o rok starší než loni, je proto potřeba přijít s něčím trošku jiným. Představujeme vám druhou výzvu, která pro někoho možná bude jednodušší, ale pro spoustu z vás jistě bude představovat pořádné peklo! :-)

Dobrá zpráva hned na začátku: Nemusíte sledovat 52 pilotů / seriálů. Oddychli jste si? Nechvalte dne před večerem, protože zatím nevíte, co vás čeká! Tento rok nebudete omezováni novinkami, na druhou stranu se budete muset trefit do zadaných kritérií, podobně jak tomu bylo i u filmové výzvy, nebo jak jste zvyklí u výzev knižních. Nebudu vás déle napínat, jdeme si představit Seriálovou výzvu 2018.

Vašim cílem je zhlédnout 20 pilotů, ale ne ledajakých. Musí jít o piloty, které budou splňovat naše podmínky. Připravili jsme 20 kategorií, některé jsou snadné, jiné vám možná dají trošku zabrat. Výběr seriálů je ale na vás. Nezáleží na tom, ve které zemi seriál vznikl, dokonce ani jestli jde o novinku, nebo jestli je to už zaběhnutý či dokonce ukončený seriál. Několik pravidel tu ale je, protože jinak by to pro vás bylo hodně jednoduché a všichni byste měli hned v lednu splněno. Než se ale na pravidla podíváme, pojďme si představit jednotlivé kategorie výzvy.

Vyzýváme vás, abyste během rok 2018 zhlédli:

Pilot seriálu, který má více než 100 epizod
Pilot seriálu, jehož název začíná na stejné písmeno jako tvůj nick
Pilot seriálu z roku 2018
Pilot českého seriálu
Pilot seriálu, který je spin-offem
Pilot seriálu se jménem postavy v názvu
Pilot seriálu, který má v názvu nealfanumerický znak (?, ! atd.)
Pilot seriálu, který byl ukončen po 1. sérii
Pilot seriálu s číslovkou v názvu
Pilot seriálu odehrávajícího se v budoucnosti
Pilot seriálu se zemí vzniku v jednom z našich sousedících států
Pilot seriálu s jednoslovným názvem
Pilot seriálu podle skutečné události
Pilot seriálu, kterému předcházel film
Pilot seriálu oceněný či nominovaný na Emmy v roce 2017
Pilot seriálu v koprodukci více stanic nebo více zemí
Pilot seriálu z minulého tisíciletí
Pilot seriálu, na který bylo naráženo v jiném seriálu
Pilot seriálu, který dostal v novince pod lupou 100 %
Pilot seriálu, u kterého se redaktoři v NPL neshodli o více než 50 %

Zvolili jsme pouze dvacet kategorií, abyste měli šanci výzvu dokončit, i když vás piloty zaujmou a budete chtít dokoukat celý seriál, takže si ho přidáte do watchlistu a pojedete maraton.

Pravidla

První a nejzákladnější pravidlo je, že u všech kategorií musí jít o seriály, které jste dosud nikdy neviděli. Zapomeňte na opakované koukání, ale vyhrabejte z watchlistu ty kousky, které neustále odkládáte na později, je na čase dát jim konečně šanci. Můžete si klidně celou výzvu koncipovat jako tu loňskou a plnit výzvu piloty z roku 2018, tím pádem máte šanci, že některé z nich z watchlistu vyhodíte a nebudete je muset sledovat znovu. Nebo běžte do hardcore verze a vyzkoušejte některé seriálové klasiky, které ostatní opěvují, ale vy jste se k nim ještě nedostali. Jaký postup zvolíte, to je jen na vás.

Samozřejmě nemáme žádnou možnost, jak zkontrolovat, jestli seriály, které do výzvy zadáte, jsou pro vás skutečně nové a nikdy dřív jste je neviděli. Každopádně výzva je především hra pro vás. Nejde o to, kdo výzvu stihne nejrychleji. Pokud se rozhodnete podvádět, je to na vás, nikdo jiný se to nedozví, ale pak byste si sami sobě zkazili celou hru. Věříme, že výzvu pojmete férově a skutečně se ji pokusíte splnit podle pravidel.

Další pravidlo je asi každému jasné, ale ať to máme černé na modrém: Všechny piloty, které uvedete, musíte zhlédnout v době od 1. 1. do 31. 12. 2018.

Stejně tak jasné je i to, že každý seriál můžete ve výzvě použít pouze v jedné kategorii. Pokud ho zadáte do jedné a pak se rozhodnete přehodit ho jinam a místo něj dát nějaký další, není problém. Ale ve výzvě musí být 20 různých seriálů.

Zapojení do výzvy

Výzvy se můžete účastnit jednoduše jako minule. Stačí přejít na svůj uživatelský profil, kde najdete záložku Výzva 2018. Po kliknutí se zobrazí rovnou seznam kategorií výzvy, kam ihned můžete začít doplňovat odsledované pilotní epizody.

Předpokládané FAQ

Než vám předáme slovo do diskuze, zde jsou některé odpovědi na předpokládané otázky:

Co když můj nick začíná číslem?
Bude to trošku těžší, ale za pomoci filtru se určitě nějaký seriál bude dát najít, berte první číslici z přezdívky. Pokud by někdo z vás měl skutečně zvláštní nick, asi pořešíme individuálně.

Pilot seriálu se zemí vzniku v jednom z našich sousedících států
Pro Čechy to jsou sousedící státy Česka, pro Slováky sousedící státy Slovenska. Mohli byste se vyvarovat použití jedné či druhé země, ať je to zajímavější. Pokud žijete v zahraničí, berte to podle toho, jestli jste Češi, nebo Slováci. Nekomplikujte to.

Pilot seriálu, který dostal v novince pod lupou 100 %
Hodnocení 100 % musel dát minimálně jeden redaktor v článku. Pokud chcete přímo seznam těchto seriálů, podívejte se do seznamů fruika.

Pilot seriálu, u kterého se redaktoři v NPL neshodli o více než 50 %
Rozdíl procent minimálně u dvou redaktorů v článku. Pokud chcete přímo seznam těchto seriálů, podívejte se do seznamů fruika.

Případný bonus

Pokud se vám výzva bude líbit a rozhodnete se jí účastnit ve větším počtu, možná někdy během roku přidáme speciální 21. kategorii, která se vám určitě bude líbit, ale zároveň bude představovat velké riziko :-D Nechte se překvapit.


Tak co na novou výzvu říkáte? Jste rádi, že je zde menší počet pilotů? Nebo se bojíte, o kolik se vám nafoukne watchlist? A hlavně: Jdete do toho?!

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře159zobraz všech 159 příspěvků
Litocha

Litocha

Máte, prosím, letos v plánu seriálovou výzvu? Nebo aspoň ohlédnutí za tou z loňska?
před 56 týdny
ragelly

ragelly

Ano a ano :) Visí to na mně, nevím, kam dřív skočit, ale v nejbližší době se na to vrhnu!
před 56 týdny
Litocha

Litocha

Díky, to jsou dobré zprávy. Už se těším!
před 56 týdny
Další články k tématu