30. 1. 2018

Novinka pod lupou: Kiri (Channel 4)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Kiri
Žánr Drama
Stanice Channel 4
Premiéra 10. 1. 2018
Vysílání středa 21:00
Délka pilotu 47 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Miriam je zkušená sociální pracovnice, která se dostane do středu policejního vyšetřování, když se malá holčička Kiri začne pohřešovat po první návštěvě u rodiny bez dozoru.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Musím říct, že jsem v šoku. Takový vývoj událostí jsem nečekala. Do pilotu jsem opět šla bez znalosti obsahu, kde je to hlavní, co se zde stane, už napsáno, takže pro vás, kteří to nyní čtete, asi už nebude ten šok tak velký. Každopádně mě to zasáhlo jako blesk z čistého nebe, celá ta událost, která se nestane na začátku pilotu, ale zhruba až v jeho prostředku, a pak rozpoutá celý sled dalších událostí.

Když ale budu upřímná, přijde mi to jako hodně přitažené za vlasy. Doufám, že mi odpustíte, když tady tu událost prozradím, když už je stejně napsaná v obsahu seriálu a jde vidět vlastně i v traileru. Základním hnacím motivem celé minisérie je vražda malé holčičky, na kterou dohlížela sociální pracovnice OSPODu. Ta jí zařídí první návštěvu prarodičů bez dozoru, která skončí tragicky. Pak se strhne peklo na zemi a veškerá vina za vraždu dívky jde právě na tuto sociální pracovnici. Nezlobte se na mě, ale to je přece nesmysl. Hrdinka je zodpovědná, jde jasně vidět, že s tou holkou měla nespočet sezení a návštěv s dozorem. Pokud je vše bez problémů, pak vždycky přichází krok návštěv bez dozoru, pokud se na tom všechny strany dohodnou. Dlouhou dobu jsem pracovala na soudě a každý den jsem se při jednáních setkávala s pracovnicemi OSPODu, takže vím, jak to alespoň u nás funguje, a předpokládám, že v Británii to nebude zase tolik odlišné. Jistě, je velká tragédie, co se v seriálu stalo, ale že by za to nesla vinu právě sociální pracovnice, jak to seriál vykresluje, s tím vážně nemůžu souhlasit.

Právě proto mi pak dělalo problém celý pilot dokoukat a přijmout. Na hrdinku se snese palba ze všech stran, od novinářů přes vedení její organizace až po policii, všichni se to na ni snaží shodit. Ona ví, že neudělala nic špatně ani proti protokolu, ale přesto si s ní celá situace psychicky začne pohrávat, což se nedivím, až se z toho zhroutí. Psychologie je v seriálu hodně silná a určitě na místě. Ale já prostě nemám sílu dokoukat i další díly, protože mám za to, že celý koncept seriálu je naprosto, ale naprosto nesmyslný. A jestli to takhle opravdu funguje, tak mi to radši ani neříkejte.
  • psychologie postav
  • neokoukané téma
  • výborné herectví Sarah Lancashire
  • naprosto nesmyslné hození viny na sociální pracovnici
  • a od toho se odvíjející celý příběh
50 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu