Facebook Twitter E-mail
14. ledna 2018

S lupou do historie: NCIS

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte NCIS 1×01: Yankee White?

Medailónek

Název: NCIS (Námořní vyšetřovací služba)
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: CBS
Vysílání: 2003-????
Celkový počet sérií: 15+
Premiéra: 23. 9. 2003
Délka pilotu: 43 minut

Kdo?

Tvůrce: Donald P. Bellisario, Don McGill
Herci: Mark Harmon, Sasha Alexander, Michael Weatherly, Pauley Perrette, David McCallum, Sean Murray, Cote de Pablo, Lauren Holly, Rocky Carroll, Brian Dietzen, Emily Wickersham, Wilmer Valderrama, Jennifer Esposito, Duane Henry, Maria Bello

O čem to je?

Seriál sleduje tým vyšetřovatelů, kteří pracují pro NCIS, vládní agenturu, která vyšetřuje všechny zločiny spojené s armádou a námořnictvem. V čele týmu stojí agent Letroy Jethro Gibbs, nadaný vyšetřovatel, který je chytrý, drsný a ochotný pozměnit pravidla, jen aby se dobral výsledku.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

OK, trvalo mi to jen asi 15 let, ale jednou jsem se do tajů NCIS musela zasvětit. Mám obecně ráda kriminálky, CSI jsem dala maratonem, stejně jako JAGa, ze kterého NCIS vychází. Proto jsem si byla celkem jistá, že nebudu odcházet zklamaná, a pilot nezklamal. Nechybí tu postavy, které znám už z fotek, skvělá akce, napětí, záhadná smrt, popotahování o tělo z různých organizací, a samozřejmě i solidní tempo.

Moc se mi líbilo, jak po hlavě se do příběhu seriál vrhl. Žádné chození kolem horké kaše, hned na začátku přišla smrt a vyšetřování. Postavy ani nebylo potřeba představovat, protože jejich samotným jednáním si diváci dokázali udělat docela přesný obrázek o tom, kdo je kdo a jakou má povahu. Trošku jsem se bála, že se celý díl bude odehrávat v letadle a nepoznáme zbytek týmu, ale naštěstí jsme se zastavili i v laboratoři; na Abby jsem byla zvědavá a nezklamala. Myslím, že až někdy pojedu maraton, bude patřit mezi mé oblíbené postavy.

Celý případ byl zajímavý, i když jak došlo k jeho vyústění, přišlo mi to až moc překombinované. Jasně, teroristé mají komplexní plány, ale tady to vypadalo na velké riziko, aby všechny mimořádné odchylky a události šly přesně podle jejich plánu, aby prezident skončil v tom letadle, kde to plánovali. Každopádně zábavné to bylo, to rozhodně, netušila jsem, jak se to vyřeší a líbilo se mi, že oběti nebyly hlavním terčem, ale prostředkem k dosažení ultimátního cíle. To nikdo nemohl tušit, takže vyústění bylo logicky překvapivé. A při tom, kolik už jsem viděla kriminálek, mně jen tak něco nepřekvapí.

Celkově NCIS hodnotím dobře. První díl dokázal navnadit na pravidelné sledování. Věřím, že v budoucnu ten maraton o 20+ sériích budu proklínat, ale zatím se na něj těším.

+ postavy
+ nepředvídatelný případ
+ akce s Air Force One
+ krimi v kombinaci s humorem

- možná až moc překombinovaný případ

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: viděna část epizod
Hodnocení celého seriálu: 80 %

NCIS je jeden z těch seriálů, jejichž značnou část jsem viděla vlastně díky (nebo kvůli?) tomu, že se na dívali (či stále dívají) mí rodiče a já se k nim často připojuji. Takže Námořní vyšetřovací službu nejspíš znám už tak od dob, co ji tu Nova začala vysílat, i když si tyhle začátky samozřejmě pamatuju méně než tu „éru“ se Zivou. Ale i ta už je dávno minulostí. A diváci se vlastně už pomalu loučí skoro se všemi původními postavami…

I když já už tak daleko zase nejsem, poslední dobou vídám spíš „mladšího bráchu“ z L. A. A porovnání je to vážně zajímavé. NCIS je oproti L. A. takové poklidnější (ono podívejte se na tamější hlavní hrdiny, není se čemu divit, že je tam víc akce), ale pokud by si někdo myslel, že se tady bude nudit, jeho očekávání by byla naštěstí lichá. NCIS sice není takovým přeborníkem v akci, ale něco se děje neustále. Začátek není žádné: "Tohle je NCIS, děláme tohle a tohle, já jsem ten, tenhle je ten, tahle je ta,…), naskakujeme rovnou do případu.

A já si říkám – vadí to vůbec? Je nějaký úvod vlastně nutný? NCIS se zvládl představit za pochodu… a já se ani, když si odmyslím své lety nabyté znalosti, nepřipadám nijak ochuzená a naprosto bez problémů rozumím, co se děje. Paráda.

Co jsem si tak odnesla z komentovaných sledování, v Los Angeles si často pomáhají teroristy (asi je to snazší než vymýšlet něco jiného). Pilotní epizoda NCIS, co se týče vymýšlení zápletek a dějových zvratů, ale líná opravdu není. Nevím, ale přišlo mi to hrozně na sílu. Jakože už bych se ani nedivila, kdyby do toho zatáhli třeba vedoucí kostelního sboru tam, kde se to odehrávalo. Nebo Elvise Presleyho. Nebo Ježíše. Fajn, tak nesmyslné jako mé návrhy to nebylo (asi jsem pod vlivem něčeho), ale tenhle případ měl (hlavně z pozice útočníka) víc kroků než návod na sestavení nábytku z Ikey. Prostě to vypadalo až trochu moc neuvěřitelně.

Ale ono na tom zase až tolik nezáleží, protože NCIS má jiné trumfy. Jak jsem říkala, osazenstvo se za ta léta značně proměnilo, ale už v pilotu dokážou postavy seriál naprosto s přehledem utáhnout, dokážou si diváka získat a divák se o ně začne zajímat. V tomhle teda nejsem úplně objektivní, neboť nesleduji poprvé a předstírat to taky úplně nedokážu, ale postavy jsem si oblíbila i jen z občasného sledování, takže to kouzlo tu být musí… Rozhodně.

+ dokáže rychle vtáhnout do děje, žádný dlouhý a nudný úvod
+ postavy, odlehčenost

- v jednoduchosti je krása

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Tempy

Status:viděno několik sérií
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Pilot NCIS jsem nikdy moc ráda neměla. Přišel mi oproti ostatním dílům slabý, jakoby už tvůrci měli zajímavý námět a dobré postavy, ale ještě úplně přesně nevěděli, co s tím. Když jsem se teď po letech kvůli Lupě dívala znovu, uvědomila jsem si, co mi (tenkrát asi spíš podvědomě) vadilo – český dabing. To on (mimo jiné) vytváří ten dojem, že seriál ještě úplně neví, co se sebou. Tím vás vůbec nechci od sledování s dabingem odradit, já sama takhle viděla několik sérií, ale možná v případě pilotu zvolte raději originál.

Další věc, kvůli které není pilot mezi mými oblíbenými epizodami, je ta snaha hned na začátek ohromit. Jasně, začneme tím, že zabijeme někoho z Bushových lidí na palubě Air Force One! Na druhou stranu to byla asi skvělá taktika, jak zaujmout americké publikum, takže i když se mi to zrovna extra nelíbí, musím uznat, že šlo o dobrý tah. Pro mě každopádně pravá NCIS začíná až když se dostaneme na pevnou zem, k Duckymu do márnice a k Abby do laborky. Tady máme už (skoro) celý budoucí tým pohromadě a NCIS šlape jako hodinky.

Co se pilotu povedlo, je představení hlavní postav a jejich vzájemné chemie. Dobře, tvůrci v pilotu trochu tlačí na pilu s Kate a Gibbsem, takže máte dojem, že minimálně před závěrečnými titulky na sebe tihle dva skočí, ale v následujících dílech je tohle už vybalancované lépe. Kromě toho dostáváme hláškujícího DiNozza, upovídaného Duckyho, ztřeštěnou, ale neskutečně chytrou Abby… prostě vše, co budeme v NCIS tak milovat.

Na pilotu je už lehce znát jeho věk, proto je třeba scéna s videospojením do márnice a laborky dnes už trochu k smíchu, ale přesto jeho koncept funguje i po letech. Námořní vyšetřovací služba se prostě neomrzí. :)

+ zajímavé prostředí námořnictva
+ sympatiké postavy
+ vtip

- senzacechtivá zápletka
- příliš času na palubě
- na efekt budovaná chemie mezi Kate a Gibbsem

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (právě čteš)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

jduch
před 95 týdny
Na tuhle srdcovku jsem narazila kdysi na AXN nebo HBO, už si to přesně...
Qmati
před 95 týdny
Jeden z nejoblíbenějších. To už je 15 let ? No teda :) První série byly...
Maarti
před 95 týdny
Moje srdcovka prostě!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY