17. 1. 2018

S lupou do historie: Frasier

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Frasier 1×01: The Good Son?

Medailónek

Název: Frasier
Žánr: Sitcom
Stanice: NBC
Vysílání: 1993–2004
Celkový počet sérií: 15+
Premiéra: 16. 9. 1993
Délka pilotu: 23 minut

Kdo?

Tvůrce: David Angell, Peter Casey, David Lee
Herci: Kelsey Grammer, David Hyde Pierce, Jane Leeves, John Mahoney, Peri Gilpin, Dan Butler, Tom McGowan

O čem to je?

Po mnoha letech strávených v baru „Cheers“, se Frasier stěhuje zpět do Seattlu, kde se začíná starat o svého otce-policistu, který byl postřelen ve výkonu služby. Martin má potíže po tomto incidentu s životem o samotě, proto se nastěhuje k Frasierovi do jeho luxusního bytu spolu se svým psem Eddiem. Do apartmánu se nastěhuje také Daphne, kterou hrdina najme jako Martinovu osobní fyzioterapeutku. Poblíž dále žije Frasierův mladší bratr Niles Crane, který pracuje jako psychiatr.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Fraiser patří k těm seriálům, které jsou obecně hodně oblíbené, ale já jsem z nich nikdy neviděla ani minutu, tady dokonce ani promo fotky, prostě nic. Netušila jsem ani zhruba, o čem to má být, šla jsem do pilotu naprosto naslepo. U komedií jsem hodně náročná, ne všechno mě dokáže rozesmát. Frasierovi se to povedlo jednou za celou dobu.

Nevím, jestli je to tím, že v dnešní době jsou sitcomy natáčeny jiným stylem, ale nesedlo mi to. Postavy si nešlo oblíbit, bohužel nejhorší je vynervovaný hlavní hrdina, kterého jsem opravdu nemohla vystát. Přišlo mi, že herec přehrával, až to pěkné nebylo. Možná by se to zlepšilo s nastávajícími epizodami (resp. bych si asi zvykla a začala se více soustředit na příběh), nicméně pilot mě nedokázal nalákat na další sledování.

Když tak sleduju ty starší sitcomy, nemůžu si nevšimnout, jak moc výrazný je zde studiový smích. I v dnešní době často do mínusových bodů dáváme, jak nám tento smích vadí. Ale přijde mi, že v porovnání s novějšími seriály je smích ve starších sitcomech ještě tak desetkrát více, v podstatě že ani nepřestává, je zde snaha o jednu hlášku za druhou a po každé větě se diváci smějí. Docela to ruší při sledování.

Na druhou stranu ten pilot nebyl ale ani nijak extra těžký na sledování. 20 minut uteklo solidně a kromě přehnaně velkého množství umělého smíchu a nesympatického hlavního hrdiny je to vlastně takový komediální průměr, který vám buď padne do noty svými vtipy, anebo ne. Já nebudu patřit mezi fanoušky.

+ svižné tempo

- minimum vtipů
- nesympatický hlavní hrdina
- umělý smích od začátku do konce

Moje hodnocení pilotu: 30 %
Drunk_Queen

Status: viděna část epizod
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Z Frasiera jsem kdysi pár epizod viděla. Ani nevím, při jakých příležitostech jsem na něj pořád narážela, je to pro mě ještě divnější vzhledem k tomu, že jsem Frasiera viděla na slovenské televizní stanici. Už si z toho svého dřívějšího sledování moc nepamatuju, avšak jedna věc je nezapomenutelná. Bylo neskutečně úžasné, jak Slováci říkali „Frejžér“. Je to smutné, ale už jen nad tou vzpomínkou se bavím.

Fakt, že jsem viděla Frasiera zrovna na slovenské televizní stanici (už vážně ani nevím, která přesně to byla), mě překvapuje hlavně proto, že u sebe se musím spoléhat jen na digitální vysílání a vím, že hlava rodiny, která kraluje v obýváku, kde ti Slováci byli, Frasiera z nějakého důvodu nenáviděla. Tím jsem možná ze začátku byla ovlivněná i já, ale seriál si mě nakonec zkrátka dokázal získat.

A velmi příjemně jsem se bavila i teď. Epizoda velmi slušně ubíhala, hlavní postavy mě zaujaly… Dokonce mi nevadilo ani vcelku značné množství studiového smíchu, protože já se pro sebe velmi překvapivě smála s ním. Sice jsem sledovala v dobu, která je pro mě „ještě-moc-brzo“ (i když naštěstí ne tak brzo, abych obdivovala písničky ve vlastním playlistu a říkala si, že si je fakt musím najít, jako se mi to stalo v pondělí), ale Frasierova kombinace trhlosti, trapnosti, divnosti, rezignovanosti a všeho ostatního si mě prostě dokázala získat.

Všechny ty pidikapitolky byly zkrátka skvělé, Eddie se rovnou a bez váhání zařadil na žebříček mých nejoblíbenějších televizních psů a já nějak nemám co vytknout. Mít čas, tak si velmi ráda dám maraton. Mohli by to dát na Amazon…

+ postavy, humor
+ smála jsem se společně se studiovým smíchem (jakože cože?)
+ celkové působení epizody

Moje hodnocení pilotu: 100 %
Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
matador88

matador88

chapem, ze tieto nase hodnotenia su subjektivne. ale i tak ma prekvapuje, ked niekto serial ako je...
před 139 týdny
phoboska

phoboska

I could kiss you right now :D Lepšie by som to neopísala a súhlasím s každou vetou na 100 %.
před 139 týdny
fialka80

fialka80

Skvělý seriál. Miluju ho i po letech.
před 138 týdny
Další články k tématu